Marjon Hiihdot 2. päivä 11.1.2015

T U L O K S E T

© Espoon Hiihtoseura

Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; N14; N12; M12; M14; M16; N16; NYL; N20; N18; N35; N45; MYL; M20; M18; M35; M45; M55; M65;


M08 Miehet 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anton Kemppi             Espoon Hiihtoseura            4.51,5
  2. Valtteri Liukkonen       Borgå Akilles                 5.48,5       0.57,0
  3. Kasper Salmi             Espoon Hiihtoseura           11.46,5       6.55,0
Sarjaluettelo

N08 Naiset 8 vuotta 1 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emilia Lammivaara        Espoon Hiihtoseura            4.52,1
  2. Anna Kerko               Espoon Hiihtoseura            5.11,2       0.19,1
  3. Lotta Packalén           Kirkkonummen Hiihtoseura      5.17,0       0.24,9
  4. Nella Hjort              Espoon Hiihtoseura            5.34,6       0.42,5
  5. Martta Kankaanpää        Espoon Hiihtoseura            5.35,0       0.42,9
  6. Helmi Koskela            Ylöjärven Ryhti               5.44,3       0.52,2
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Florian Fritzén          Österby Sportklubb            8.06,7
  2. Sakari Saarinen          Espoon Hiihtoseura            8.35,8       0.29,1
  3. Jouka Aaltonen           Espoon Hiihtoseura            9.02,8       0.56,1
  3. Nikolai Saari            Rajamäen Kehitys              9.02,8       0.56,1
  5. Joona Martikainen        Mäntsälän Urheilijat          9.11,3       1.04,6
  6. Frans Pylkkänen          Keravan Urheilijat            9.13,1       1.06,4
  7. Pyry Riissanen           Espoon Hiihtoseura            9.51,4       1.44,7
  8. Ola Strömberg            Espoon Hiihtoseura           10.52,1       2.45,4
  9. André Salmi              Espoon Hiihtoseura           12.16,9       4.10,2

 Poisjääneet   4
  -  18.  40063301  Erik Metzner             Österby Sportklubb
  -  20.  40115489  Elmeri Siviranta         Someron Esa
  -  21.  40073147  Pyry Selin               Keravan Urheilijat
  -  22.  40290079  Anton Packalén           Kirkkonummen Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Selene Rossi             Espoon Hiihtoseura            8.41,4
  2. Silva Kemppi             Espoon Hiihtoseura            8.44,2       0.02,8
  3. Anniina Hyvönen          Mäntsälän Urheilijat          9.34,5       0.53,1
  4. Emmi Nieminen            Espoon Hiihtoseura            9.47,9       1.06,5
  5. Siiri Pekkala            Vantaan Hiihtoseura           9.51,8       1.10,4
  6. Senni Ruuskanen          Keravan Urheilijat           10.06,9       1.25,5
  7. Ines Karlemo             Espoon Hiihtoseura           10.08,3       1.26,9
  8. Hilla Neuvonen           Espoon Hiihtoseura           10.14,6       1.33,2
  9. Alina Virtanen           Espoon Hiihtoseura           10.43,0       2.01,6
 10. Lotta Jämsen             Espoon Hiihtoseura           11.17,1       2.35,7
 11. Iida Piiroinen           Espoon Hiihtoseura           12.14,3       3.32,9

 Poisjääneet   1
  -  34.  40222874  Gisela-Mei Hakkarainen   Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Olivia Lammivaara        Espoon Hiihtoseura            8.44,0
  2. Eerika Salomäki          Keravan Urheilijat            8.45,5       0.01,5
  3. Vilja Kauranen           Espoon Hiihtoseura            8.47,4       0.03,4
  4. Laura Kankkunen          Keravan Urheilijat            9.01,2       0.17,2
  5. Nea Lindén               Rajamäen Kehitys              9.06,7       0.22,7
  6. Vilma Salmela            Keravan Urheilijat            9.10,1       0.26,1
  7. Wilma Westerlund         Pargas IF                     9.12,4       0.28,4
  8. Amanda Lindström         IF Sibbo-Vargarna             9.23,4       0.39,4
  9. Anni Lindroos            Pargas IF                     9.43,1       0.59,1
 10. Meri Hakala              Espoon Hiihtoseura           10.24,3       1.40,3
 11. Ida Haapala              Espoon Hiihtoseura           10.35,8       1.51,8
 12. Emilia Sillantaus        Vantaan Hiihtoseura          10.48,7       2.04,7
 13. Maria Saari              Rajamäen Kehitys             11.11,6       2.27,6
 14. Corina Westerlund        Espoon Hiihtoseura           11.17,4       2.33,4

 Poisjääneet   2
  -  49.  40071222  Rebecca Lönnqvist        Borgå Akilles
  -  50.  31776222  Minttu Perkiö            Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Victoria Knape           Espoon Hiihtoseura            9.28,8
  2. Anni Heinonen            Espoon Hiihtoseura            9.43,7       0.14,9
  3. Pinja Aaltonen           Espoon Hiihtoseura           10.12,5       0.43,7
  4. Melissa Lönnström        Borgå Akilles                10.25,3       0.56,5
  5. Annu Virtanen            Espoon Hiihtoseura           10.47,7       1.18,9
  6. Heta Neuvonen            Espoon Hiihtoseura           10.54,0       1.25,2
  7. Olivia Kalliokoski       Pargas IF                    11.00,7       1.31,9
  8. Noora Nummila            Espoon Hiihtoseura           11.17,6       1.48,8
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ike Melnits              Espoon Hiihtoseura            9.33,8
  2. Topias Kemppi            Espoon Hiihtoseura            9.40,5       0.06,7
  3. Roni Hänninen            Vantaan Hiihtoseura           9.58,3       0.24,5
  4. Tuomas Ruuskanen         Keravan Urheilijat           10.03,9       0.30,1
  5. Mikael Koivisto          Keravan Urheilijat           10.09,8       0.36,0
  6. Tomi Sandberg            Österby Sportklubb           10.16,4       0.42,6
  7. Elliot Fjeldkåsa         Espoon Hiihtoseura           10.18,5       0.44,7
  8. Oskari Kalliokoski       Pargas IF                    10.24,2       0.50,4
  9. Veikka Alén              Vihdin Viesti                10.28,6       0.54,8
 10. Teemu Nio                Vihdin Viesti                10.38,0       1.04,2
 11. Akseli Ojala             Espoon Hiihtoseura           10.40,9       1.07,1
 12. Elias Hannula            Espoon Hiihtoseura           10.42,1       1.08,3
 13. Markus Matilainen        Pakilan Veto                 10.47,2       1.13,4
 14. Markus Valkealahti       Vantaan Hiihtoseura          10.50,9       1.17,1
 15. Anton Liukkonen          Borgå Akilles                10.52,8       1.19,0
 16. Vili Hettula             Vihdin Viesti                10.57,8       1.24,0
 17. Elias Lönnström          Borgå Akilles                11.00,6       1.26,8
 18. Miko Martikainen         Mäntsälän Urheilijat         11.27,6       1.53,8
 19. Jussi Raasakka           Espoon Hiihtoseura           11.27,8       1.54,0
 20. Santeri Kortejärvi       Borgå Akilles                11.31,0       1.57,2
 21. Konsta Pekkala           Vantaan Hiihtoseura          11.35,9       2.02,1
 22. Aapeli Leppä             Raision Kuula                11.43,7       2.09,9
 23. Eetu Nieminen            Espoon Hiihtoseura           13.17,3       3.43,5

 Poisjääneet   4
  -  63.  40075601  Amos Hellström           Espoon Hiihtoseura
  -  79.  33850942  Jakob Metzner            Österby Sportklubb
  -  84.  40201041  Iikka Leiniö             Vantaan Hiihtoseura
  -  85.  33790617  Jaakko Salomäki          Keravan Urheilijat
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Adam Tallberg            Espoon Hiihtoseura           17.20,9
  2. Patrik Ingman            Espoon Hiihtoseura           18.14,8       0.53,9
  3. Matias Hyvönen           Mäntsälän Urheilijat         18.25,7       1.04,8
  4. Oskari Yli-Penttilä      Espoon Hiihtoseura           18.41,4       1.20,5
  5. Kari Huotari             Vantaan Hiihtoseura          19.00,6       1.39,7
  6. Otto Suhonen             Rajamäen Kehitys             19.16,0       1.55,1
  7. Konsta Toivomäki         Rajamäen Kehitys             19.17,4       1.56,5
  8. Ilari Haltia             Vantaan Hiihtoseura          19.42,9       2.22,0
  9. Onni Koskela             Ylöjärven Ryhti              20.55,0       3.34,1

 Poisjääneet   2
  -  89.  33844000  Sami Talsi               One Way Pro Team
  -  96.  40201038  Juho Leiniö              Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kalle Parantainen        Lahden Hiihtoseura           15.47,7
  2. Ville Vakkila            One Way Pro Team             16.03,1       0.15,4
  3. Ilari Hirviniemi         Pakilan Veto                 16.39,1       0.51,4
  4. Eero Iso-Tryykäri        Rajamäen Kehitys             16.50,7       1.03,0
  5. Erik Ingman              Espoon Hiihtoseura           16.55,7       1.08,0
  6. Antton Koivisto          Keravan Urheilijat           17.04,5       1.16,8
  7. Niko Tonteri             Hyvinkään Hiihtoseura        17.04,9       1.17,2
  8. Väinö Kotro              Kymin Koskenpojat            17.05,8       1.18,1
  9. Leevi Liukkonen          Borgå Akilles                17.20,7       1.33,0
 10. Eetu Liukkonen           Borgå Akilles                17.46,2       1.58,5
 11. Ilmari Saarinen          Espoon Hiihtoseura           18.31,8       2.44,1

 Poisjääneet   2
  -  97.  33186852  Emil Talsi               One Way Pro Team
  - 109.  29851191  Iisakki Ponnikas         Keravan Urheilijat
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Rebecca Ehrnrooth        Espoon Hiihtoseura           17.55,9
  2. Riina Perkiö             Vantaan Hiihtoseura          17.58,2       0.02,3
  3. Klaara Kontinen          Borgå Akilles                18.19,6       0.23,7
  4. Emma Metzner             One Way Pro Team             18.24,7       0.28,8
  5. Sandra Jordman           One Way Pro Team             18.36,6       0.40,7
  6. Samina Nummi             Espoon Hiihtoseura           18.44,8       0.48,9
  7. Siiri Kortejärvi         Borgå Akilles                19.28,3       1.32,4
  8. Sarita Nieminen          Viialan Viri                 19.35,5       1.39,6
  9. Emma Skreslett           Österby Sportklubb           20.04,7       2.08,8
 10. Sanni Heikkinen          Pakilan Veto                 20.16,6       2.20,7
 11. Kajsa Salmela            Keravan Urheilijat           21.10,4       3.14,5
 12. Jenna Leipijärvi         Tervakosken Pato             22.09,2       4.13,3

 Poisjääneet   1
  - 117.  33061126  Sofia Haglund            Sundom IF
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Riikka-Liisa Räsänen     Nastolan Naseva              16.11,3
  2. Anni Kainulainen         Hämeenlinnan Hiihtoseura     16.20,4       0.09,1
  3. Anne Mäkinen             Tarvasjoen Urheilijat        16.25,8       0.14,5
  4. Inka Komonen             Nastolan Naseva              16.37,1       0.25,8
  5. Elisa Pitkänen           Vantaan Hiihtoseura          17.05,1       0.53,8
  6. Sirkka Ehrnrooth         Espoon Hiihtoseura           17.09,1       0.57,8
  7. Eeva Ahervo              Vantaan Hiihtoseura          17.20,2       1.08,9
  8. Saara Nikander           Lohjan Louhi                 17.50,6       1.39,3
  9. Eeva Nurmi               Lempäälän Kisa               17.53,2       1.41,9
 10. Venla Tahvanainen        Espoon Hiihtoseura           18.57,0       2.45,7
 11. Meri Sipilä              Keravan Urheilijat           19.41,1       3.29,8

 Poisjääneet   3
  - 129.  26747680  Milka Reponen            Paimion Urheilijat
  - 131.  21896471  Noora Kanerva            Vantaan Hiihtoseura
  - 133.  29595499  Maria Paatero            Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Angelika Immonen         Nastolan Naseva              18.14,5
  1. Saana Kankaanpää         Pargas IF                    18.14,5
  3. Emmi-Juulia Hirviniemi   Pakilan Veto                 18.28,0       0.13,5
  4. Elina Hooli              Espoon Hiihtoseura           19.02,3       0.47,8
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Taika Nummi              Espoon Hiihtoseura           18.48,5
  2. Jonna Juva               Perniön Urheilijat           18.51,4       0.02,9
  3. Jasmin Koivunen          Espoon Hiihtoseura           18.56,8       0.08,3
  4. Pihla Kankaanpää         Lauttakylän Luja             20.44,5       1.56,0
  5. Sanni Oksanen            Perniön Urheilijat           21.55,6       3.07,1
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Natalia Saari            Rajamäen Kehitys             23.26,2

 Poisjääneet   1
  - 146.  32898293  Lotta Wasström           Sundom IF
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Salla Leinonen           Liperin Hiihtoseura          18.41,8
  2. Tytti Pelkonen           Someron Esa                  19.39,9       0.58,1
  3. Mari Marttinen           Vantaan Hiihtoseura          19.51,0       1.09,2
  4. Arja Ahti                Helsingin Poliisi-Voimaili   22.26,7       3.44,9
  5. Taina Maavirta           Espoon Tapiot                23.19,0       4.37,2
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Henri Jelonen            Jämsänkosken Ilves           29.18,0
  2. Mikko Kuusela            Vantaan Hiihtoseura          29.27,8       0.09,8
  3. Aku Nikander             Vihdin Viesti                29.44,3       0.26,3
  4. Janne Mononen            Vantaan Hiihtoseura          29.49,0       0.31,0
  5. Joachim Gustafsson       Borgå Akilles                29.52,6       0.34,6
  6. Aki Kauppinen            Lahden Hiihtoseura           29.54,0       0.36,0
  7. Johan Gustafsson         Borgå Akilles                29.54,8       0.36,8
  8. Miika Ruokonen           Vehkalahden Veikot           30.26,9       1.08,9
  9. Vili Hämäläinen          Mikkelin Hiihtäjät           30.29,2       1.11,2
 10. Tommi Reponen            Paimion Urheilijat           30.31,3       1.13,3
 11. Ville Maunuksela         Espoon Hiihtoseura           30.34,3       1.16,3
 12. Johan Salmelin           Espoon Hiihtoseura           30.44,1       1.26,1
 13. Jukka Palo               Vihdin Viesti                30.56,2       1.38,2
 14. Ville Mäkelä             Espoon Hiihtoseura           31.11,5       1.53,5
 15. Harri Niemi              Valkeakosken Haka            31.14,5       1.56,5
 16. Santtu Nyman             Anjalan Liitto               31.17,5       1.59,5
 17. Joonas Kähkönen          Joensuun Kataja              31.31,4       2.13,4
 18. Samuli Oinonen           Vantaan Hiihtoseura          31.33,8       2.15,8
 19. Samuli Hurme             Espoon Hiihtoseura           31.42,7       2.24,7
 20. Jarkko Salmela           Vantaan Hiihtoseura          31.44,2       2.26,2
 21. Otso Klemola             Vantaan Hiihtoseura          31.57,5       2.39,5
 22. Tero Turunen             Keravan Urheilijat           32.07,1       2.49,1
 23. Elmo Koivunen            Espoon Hiihtoseura           32.12,4       2.54,4
 24. Oskari Jahkola           Espoon Hiihtoseura           32.53,4       3.35,4
 25. Aleksi Heinonen          Espoon Hiihtoseura           34.14,7       4.56,7

 Poisjääneet   4
  - 169.  26516581  Lauri Lappalainen        Orimattilan Jymy
  - 179.  27176098  Jussi Simula             Jämsänkosken Ilves
  - 180.  26751935  Matti Nevala             Vihdin Viesti
  - 181.  30988189  Antti Kartano            Kyrön Voima
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Matias Heinonen          Espoon Hiihtoseura           31.10,3
  2. Timo Kurkela             Espoon Hiihtoseura           31.31,5       0.21,2
  3. Lassi Juhanoja           Paimion Urheilijat           31.56,2       0.45,9
  4. Miika Heikkilä           Espoon Hiihtoseura           32.34,3       1.24,0
  5. Isac Holmström           IF Åland                     32.35,0       1.24,7
  6. Tuomas Hooli             Espoon Hiihtoseura           33.28,4       2.18,1
  7. Joni Juva                Perniön Urheilijat           34.14,0       3.03,7
  8. Oliver Nässi             Pakilan Veto                 34.18,8       3.08,5
  9. Vesa Raussi              Vihdin Viesti                34.26,8       3.16,5
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aarni Laakkonen          Pakilan Veto                 32.00,1
  2. Jonas Nordström          Borgå Akilles                32.33,9       0.33,8
  3. Mika Huotari             Vantaan Hiihtoseura          32.48,7       0.48,6
  4. Henri Erkkilä            Vantaan Hiihtoseura          32.52,5       0.52,4
  5. Ville Parantainen        Lahden Hiihtoseura           33.15,4       1.15,3
  6. Leo Uusimäki             Vantaan Hiihtoseura          33.21,3       1.21,2
  7. Markus Nikander          Vihdin Viesti                33.24,5       1.24,4
  8. Jere Alén                Vihdin Viesti                33.39,0       1.38,9
  9. Mark Lindström           IF Sibbo-Vargarna            34.00,4       2.00,3
 10. Alex Liljeström          Espoon Hiihtoseura           34.03,4       2.03,3
 11. Simo Siltanen            Perniön Urheilijat           34.06,5       2.06,4
 12. Vesa Lahtinen            Vihdin Viesti                34.20,1       2.20,0
 13. William Sundell          Pargas IF                    34.44,5       2.44,4
 14. Teemu Sillantaus         Vantaan Hiihtoseura          37.19,2       5.19,1

 Keskeyttäneet   1
  - 205.  29481480  Wille Fagerholm          Pakilan Veto
 Poisjääneet   6
  - 202.  28897279  Tuomas Säteri            Keravan Urheilijat
  - 203.  40010335  Felix Nässi              Pakilan Veto
  - 208.  27434183  Eemeli Huhta-Koivisto    Espoon Hiihtoseura
  - 209.  28977979  Emil Lönnström           Borgå Akilles
  - 210.  30316764  Tuomas Heikkilä          Keravan Urheilijat
  - 211.  30309069  Benjamin Holmgren        IF Sibbo-Vargarna
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jari Jaakkola            Raision Kuula                31.27,2
  2. Pasi Lounasaho           Vantaan Hiihtoseura          31.28,0       0.00,8
  3. Niklas Westerlund        Pargas IF                    31.48,0       0.20,8
  4. Tero Uusitalo            Vantaan Hiihtoseura          33.01,2       1.34,0
  5. Toni Hyyryläinen         Pakilan Veto                 34.12,7       2.45,5
  6. Joni Lammi               Vantaan Hiihtoseura          34.29,9       3.02,7
  7. Marko Räsänen            Keimolan Kaiku               34.41,8       3.14,6
  8. Kari Kalliokoski         Pargas IF                    36.27,8       5.00,6
  9. Kimmo Höijer             Pöytyän Urheilijat           37.55,0       6.27,8
 10. Scott Johnson            Espoon Hiihtoseura           38.17,6       6.50,4
 11. Joni Tenhunen            Pöytyän Urheilijat           39.04,7       7.37,5

 Poisjääneet   1
  - 222.  40345574  Morten Mathisen          Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Heikki Hämäläinen        Juvan Urheilijat             16.07,7
  2. Jouni Leinonen           Liperin Hiihtoseura          16.25,6       0.17,9
  3. Hannu Heinilä            Espoon Hiihtoseura           16.32,9       0.25,2
  4. Jari Kleemola            Keravan Urheilijat           16.36,3       0.28,6
  5. Petri Heinonen           Espoon Hiihtoseura           16.42,7       0.35,0
  6. Ulf Nylund               IF Minken                    16.55,6       0.47,9
  7. Reijo Niemi              Vantaan Hiihtoseura          17.03,2       0.55,5
  8. Jari Maunuksela          Urjalan Urheilijat           17.07,8       1.00,1
  9. Rauno Jokinen            Pakilan Veto                 17.48,9       1.41,2
 10. Marko Rantanen           Hollolan Urheilijat -46      18.09,4       2.01,7

 Poisjääneet   1
  - 234.  40146239  Ralf Wadenström          IF Sibbo-Vargarna
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Heikki Ruokonen          Vehkalahden Veikot           16.09,4
  2. Rauno Tuomi              Nakkilan Vire                18.05,6       1.56,2
  3. Hannu Sainio             Espoon Hiihtoseura           20.05,3       3.55,9
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Veikko Piirainen         Keimolan Kaiku               17.27,9
  2. Sakari Matikainen        Espoon Tapiot                17.33,0       0.05,1
  3. Kurt Dannholm            Espoon Hiihtoseura           18.03,2       0.35,3

 Poisjääneet   1
  - 241.  27489581  Urpo Leinonen            Rekolan Raikas
Sarjaluettelo