Marjon Hiihdot 1. päivä 10.1.2015

T U L O K S E T

© Espoon Hiihtoseura

Kilpailun sarjat: M08; N08; M10; N10; N14; N12; M12; M14; M16; N16; NYL; N20; N18; N35; N45; MYL; M20; M18; M35; M45; M55; M65;


M08 Miehet 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anton Kemppi             Espoon Hiihtoseura            3.42,4
  2. Valtteri Liukkonen       Borgå Akilles                 4.32,7       0.50,3
  3. Kasper Salmi             Espoon Hiihtoseura           13.25,4       9.43,0
Sarjaluettelo

N08 Naiset 8 vuotta 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emilia Lammivaara        Espoon Hiihtoseura            3.57,8
  2. Anna Kerko               Espoon Hiihtoseura            4.01,5       0.03,7
  3. Martta Kankaanpää        Espoon Hiihtoseura            4.35,5       0.37,7
  4. Helmi Koskela            Ylöjärven Ryhti               4.35,8       0.38,0
  5. Nella Hjort              Espoon Hiihtoseura            4.44,1       0.46,3
  6. Lotta Packalén           Kirkkonummen Hiihtoseura      5.10,1       1.12,3
Sarjaluettelo

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Florian Fritzén          Österby Sportklubb            6.25,4
  2. Jouka Aaltonen           Espoon Hiihtoseura            6.50,2       0.24,8
  3. Joona Martikainen        Mäntsälän Urheilijat          7.07,0       0.41,6
  4. Frans Pylkkänen          Keravan Urheilijat            7.12,1       0.46,7
  5. Sakari Saarinen          Espoon Hiihtoseura            7.19,2       0.53,8
  6. Pyry Riissanen           Espoon Hiihtoseura            7.40,8       1.15,4
  7. Nikolai Saari            Rajamäen Kehitys              7.45,0       1.19,6
  8. Ola Strömberg            Espoon Hiihtoseura            9.21,4       2.56,0
  9. Erik Metzner             Österby Sportklubb           10.31,4       4.06,0
 10. André Salmi              Espoon Hiihtoseura           10.49,4       4.24,0

 Poisjääneet   3
  -  18.  40115489  Elmeri Siviranta         Someron Esa
  -  21.  40073147  Pyry Selin               Keravan Urheilijat
  -  23.  40290079  Anton Packalén           Kirkkonummen Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Silva Kemppi             Espoon Hiihtoseura            6.43,7
  2. Senni Ruuskanen          Keravan Urheilijat            7.05,5       0.21,8
  3. Selene Rossi             Espoon Hiihtoseura            7.15,9       0.32,2
  4. Ines Karlemo             Espoon Hiihtoseura            7.38,7       0.55,0
  5. Emmi Nieminen            Espoon Hiihtoseura            7.50,6       1.06,9
  6. Anniina Hyvönen          Mäntsälän Urheilijat          7.55,1       1.11,4
  7. Siiri Pekkala            Vantaan Hiihtoseura           8.09,1       1.25,4
  8. Hilla Neuvonen           Espoon Hiihtoseura            8.15,0       1.31,3
  9. Alina Virtanen           Espoon Hiihtoseura            8.41,2       1.57,5
 10. Iida Piiroinen           Espoon Hiihtoseura            8.53,0       2.09,3
 11. Lotta Jämsen             Espoon Hiihtoseura            9.08,6       2.24,9
 12. Gisela-Mei Hakkarainen   Espoon Hiihtoseura           11.37,3       4.53,6
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Olivia Lammivaara        Espoon Hiihtoseura            6.34,0
  2. Wilma Westerlund         Pargas IF                     7.01,4       0.27,4
  3. Vilja Kauranen           Espoon Hiihtoseura            7.06,2       0.32,2
  4. Eerika Salomäki          Keravan Urheilijat            7.07,1       0.33,1
  5. Amanda Lindström         IF Sibbo-Vargarna             7.31,4       0.57,4
  6. Anni Lindroos            Pargas IF                     7.35,3       1.01,3
  7. Nea Lindén               Rajamäen Kehitys              7.37,8       1.03,8
  8. Vilma Salmela            Keravan Urheilijat            7.47,6       1.13,6
  9. Laura Kankkunen          Keravan Urheilijat            7.55,2       1.21,2
 10. Meri Hakala              Espoon Hiihtoseura            8.17,2       1.43,2
 11. Ida Haapala              Espoon Hiihtoseura            8.17,8       1.43,8
 12. Emilia Sillantaus        Vantaan Hiihtoseura           8.27,6       1.53,6
 13. Corina Westerlund        Espoon Hiihtoseura            8.51,2       2.17,2
 14. Maria Saari              Rajamäen Kehitys              8.59,7       2.25,7

 Poisjääneet   2
  -  50.  40071222  Rebecca Lönnqvist        Borgå Akilles
  -  54.  31776222  Minttu Perkiö            Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Victoria Knape           Espoon Hiihtoseura            7.42,4
  2. Pinja Aaltonen           Espoon Hiihtoseura            8.10,5       0.28,1
  3. Anni Heinonen            Espoon Hiihtoseura            8.22,3       0.39,9
  4. Melissa Lönnström        Borgå Akilles                 8.24,5       0.42,1
  5. Annu Virtanen            Espoon Hiihtoseura            8.33,9       0.51,5
  6. Olivia Kalliokoski       Pargas IF                     8.47,0       1.04,6
  7. Noora Nummila            Espoon Hiihtoseura            8.52,1       1.09,7
  8. Heta Neuvonen            Espoon Hiihtoseura            9.06,2       1.23,8
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ike Melnits              Espoon Hiihtoseura            7.14,6
  2. Mikael Koivisto          Keravan Urheilijat            7.32,2       0.17,6
  3. Tuomas Ruuskanen         Keravan Urheilijat            7.46,5       0.31,9
  4. Topias Kemppi            Espoon Hiihtoseura            7.50,4       0.35,8
  5. Amos Hellström           Espoon Hiihtoseura            7.56,6       0.42,0
  6. Roni Hänninen            Vantaan Hiihtoseura           8.01,7       0.47,1
  7. Miko Martikainen         Mäntsälän Urheilijat          8.11,3       0.56,7
  8. Tomi Sandberg            Österby Sportklubb            8.18,6       1.04,0
  9. Oskari Kalliokoski       Pargas IF                     8.20,5       1.05,9
 10. Markus Valkealahti       Vantaan Hiihtoseura           8.22,7       1.08,1
 11. Teemu Nio                Vihdin Viesti                 8.27,1       1.12,5
 12. Vili Hettula             Vihdin Viesti                 8.31,6       1.17,0
 13. Veikka Alén              Vihdin Viesti                 8.36,3       1.21,7
 14. Anton Liukkonen          Borgå Akilles                 8.38,4       1.23,8
 15. Markus Matilainen        Pakilan Veto                  8.40,1       1.25,5
 16. Elliot Fjeldkåsa         Espoon Hiihtoseura            8.42,7       1.28,1
 17. Santeri Kortejärvi       Borgå Akilles                 8.44,9       1.30,3
 18. Akseli Ojala             Espoon Hiihtoseura            8.48,6       1.34,0
 19. Elias Hannula            Espoon Hiihtoseura            8.49,0       1.34,4
 20. Elias Lönnström          Borgå Akilles                 8.49,8       1.35,2
 21. Jakob Metzner            Österby Sportklubb            8.51,2       1.36,6
 22. Aapeli Leppä             Raision Kuula                 9.06,5       1.51,9
 23. Jussi Raasakka           Espoon Hiihtoseura            9.18,8       2.04,2
 24. Konsta Pekkala           Vantaan Hiihtoseura           9.28,9       2.14,3
 25. Eetu Nieminen            Espoon Hiihtoseura           10.20,0       3.05,4
 26. Iikka Leiniö             Vantaan Hiihtoseura          10.31,1       3.16,5

 Poisjääneet   1
  -  68.  33790617  Jaakko Salomäki          Keravan Urheilijat
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Adam Tallberg            Espoon Hiihtoseura           14.14,8
  2. Oskari Yli-Penttilä      Espoon Hiihtoseura           14.40,9       0.26,1
  3. Patrik Ingman            Espoon Hiihtoseura           14.45,5       0.30,7
  4. Sami Talsi               One Way Pro Team             15.14,6       0.59,8
  5. Ilari Haltia             Vantaan Hiihtoseura          15.36,7       1.21,9
  6. Matias Hyvönen           Mäntsälän Urheilijat         15.40,5       1.25,7
  7. Kari Huotari             Vantaan Hiihtoseura          15.47,4       1.32,6
  8. Otto Suhonen             Rajamäen Kehitys             15.53,0       1.38,2
  9. Konsta Toivomäki         Rajamäen Kehitys             15.57,6       1.42,8
 10. Onni Koskela             Ylöjärven Ryhti              16.57,2       2.42,4
 11. Juho Leiniö              Vantaan Hiihtoseura          18.15,1       4.00,3
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Emil Talsi               One Way Pro Team             12.24,8
  2. Kalle Parantainen        Lahden Hiihtoseura           12.35,9       0.11,1
  3. Ville Vakkila            One Way Pro Team             12.58,0       0.33,2
  4. Eero Iso-Tryykäri        Rajamäen Kehitys             13.31,5       1.06,7
  5. Antton Koivisto          Keravan Urheilijat           13.33,9       1.09,1
  6. Niko Tonteri             Hyvinkään Hiihtoseura        13.37,8       1.13,0
  7. Ilari Hirviniemi         Pakilan Veto                 13.42,6       1.17,8
  8. Eetu Liukkonen           Borgå Akilles                13.57,4       1.32,6
  9. Väinö Kotro              Kymin Koskenpojat            13.59,1       1.34,3
 10. Leevi Liukkonen          Borgå Akilles                14.00,8       1.36,0
 11. Erik Ingman              Espoon Hiihtoseura           14.05,8       1.41,0
 12. Ilmari Saarinen          Espoon Hiihtoseura           14.41,9       2.17,1

 Poisjääneet   1
  - 121.  29851191  Iisakki Ponnikas         Keravan Urheilijat
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Rebecca Ehrnrooth        Espoon Hiihtoseura           14.19,1
  2. Riina Perkiö             Vantaan Hiihtoseura          14.31,2       0.12,1
  2. Samina Nummi             Espoon Hiihtoseura           14.31,2       0.12,1
  4. Sandra Jordman           One Way Pro Team             14.53,6       0.34,5
  5. Sarita Nieminen          Viialan Viri                 14.58,8       0.39,7
  6. Klaara Kontinen          Borgå Akilles                15.01,2       0.42,1
  7. Emma Metzner             One Way Pro Team             15.03,0       0.43,9
  8. Sofia Haglund            Sundom IF                    15.06,6       0.47,5
  9. Emma Skreslett           Österby Sportklubb           15.31,2       1.12,1
 10. Siiri Kortejärvi         Borgå Akilles                15.39,5       1.20,4
 11. Kajsa Salmela            Keravan Urheilijat           16.08,2       1.49,1
 12. Sanni Heikkinen          Pakilan Veto                 16.08,4       1.49,3
 13. Jenna Leipijärvi         Tervakosken Pato             18.42,4       4.23,3
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Anni Kainulainen         Hämeenlinnan Hiihtoseura     13.09,1
  2. Inka Komonen             Nastolan Naseva              13.18,2       0.09,1
  3. Anne Mäkinen             Tarvasjoen Urheilijat        13.28,1       0.19,0
  4. Elisa Pitkänen           Vantaan Hiihtoseura          13.30,5       0.21,4
  5. Riikka-Liisa Räsänen     Nastolan Naseva              13.38,5       0.29,4
  6. Eeva Ahervo              Vantaan Hiihtoseura          13.43,2       0.34,1
  7. Milka Reponen            Paimion Urheilijat           14.01,2       0.52,1
  8. Sirkka Ehrnrooth         Espoon Hiihtoseura           14.03,2       0.54,1
  9. Noora Kanerva            Vantaan Hiihtoseura          14.04,8       0.55,7
 10. Saara Nikander           Lohjan Louhi                 14.19,0       1.09,9
 11. Maria Paatero            Espoon Hiihtoseura           14.22,2       1.13,1
 12. Venla Tahvanainen        Espoon Hiihtoseura           14.31,6       1.22,5
 13. Eeva Nurmi               Lempäälän Kisa               14.38,3       1.29,2
 14. Meri Sipilä              Keravan Urheilijat           16.13,8       3.04,7
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Angelika Immonen         Nastolan Naseva              14.39,8
  2. Emmi-Juulia Hirviniemi   Pakilan Veto                 14.41,2       0.01,4
  3. Saana Kankaanpää         Pargas IF                    14.53,5       0.13,7
  4. Elina Hooli              Espoon Hiihtoseura           14.55,2       0.15,4
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jonna Juva               Perniön Urheilijat           15.11,2
  2. Taika Nummi              Espoon Hiihtoseura           15.31,2       0.20,0
  3. Jasmin Koivunen          Espoon Hiihtoseura           15.41,2       0.30,0
  4. Pihla Kankaanpää         Lauttakylän Luja             16.27,3       1.16,1
  5. Sanni Oksanen            Perniön Urheilijat           17.10,8       1.59,6
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lotta Wasström           Sundom IF                    16.08,0
  2. Natalia Saari            Rajamäen Kehitys             19.38,9       3.30,9
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Salla Leinonen           Liperin Hiihtoseura          15.11,7
  2. Tytti Pelkonen           Someron Esa                  16.02,9       0.51,2
  3. Mari Marttinen           Vantaan Hiihtoseura          16.05,8       0.54,1
  4. Taina Maavirta           Espoon Tapiot                18.27,4       3.15,7
  5. Arja Ahti                Helsingin Poliisi-Voimaili   18.32,1       3.20,4
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aku Nikander             Vihdin Viesti                23.56,5
  2. Harri Niemi              Valkeakosken Haka            24.01,3       0.04,8
  3. Joachim Gustafsson       Borgå Akilles                24.01,9       0.05,4
  4. Johan Gustafsson         Borgå Akilles                24.18,2       0.21,7
  5. Henri Jelonen            Jämsänkosken Ilves           24.18,5       0.22,0
  6. Ville Maunuksela         Espoon Hiihtoseura           24.28,4       0.31,9
  7. Johan Salmelin           Espoon Hiihtoseura           24.39,5       0.43,0
  8. Aki Kauppinen            Lahden Hiihtoseura           24.43,4       0.46,9
  9. Tommi Reponen            Paimion Urheilijat           24.48,4       0.51,9
 10. Mikko Kuusela            Vantaan Hiihtoseura          24.53,5       0.57,0
 11. Samuli Oinonen           Vantaan Hiihtoseura          25.06,3       1.09,8
 12. Jarkko Salmela           Vantaan Hiihtoseura          25.31,0       1.34,5
 13. Jukka Palo               Vihdin Viesti                25.31,8       1.35,3
 14. Samuli Hurme             Espoon Hiihtoseura           25.35,6       1.39,1
 15. Vili Hämäläinen          Mikkelin Hiihtäjät           25.37,3       1.40,8
 16. Elmo Koivunen            Espoon Hiihtoseura           25.46,2       1.49,7
 17. Lauri Lappalainen        Orimattilan Jymy             25.49,3       1.52,8
 18. Otso Klemola             Vantaan Hiihtoseura          25.51,5       1.55,0
 19. Joonas Kähkönen          Joensuun Kataja              25.58,7       2.02,2
 20. Oskari Jahkola           Espoon Hiihtoseura           26.01,5       2.05,0
 21. Ville Mäkelä             Espoon Hiihtoseura           26.04,4       2.07,9
 22. Aleksi Heinonen          Espoon Hiihtoseura           26.10,5       2.14,0
 23. Janne Mononen            Vantaan Hiihtoseura          26.12,0       2.15,5
 24. Miika Ruokonen           Vehkalahden Veikot           26.17,6       2.21,1
 25. Tero Turunen             Keravan Urheilijat           26.34,6       2.38,1
 26. Santtu Nyman             Anjalan Liitto               26.51,2       2.54,7

 Keskeyttäneet   1
  - 192.  26751935  Matti Nevala             Vihdin Viesti
 Poisjääneet   2
  - 182.  27176098  Jussi Simula             Jämsänkosken Ilves
  - 205.  30988189  Antti Kartano            Kyrön Voima
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Timo Kurkela             Espoon Hiihtoseura           25.35,1
  2. Vesa Raussi              Vihdin Viesti                25.42,2       0.07,1
  3. Matias Heinonen          Espoon Hiihtoseura           25.59,8       0.24,7
  4. Lassi Juhanoja           Paimion Urheilijat           26.21,1       0.46,0
  5. Tuomas Hooli             Espoon Hiihtoseura           27.13,1       1.38,0
  6. Miika Heikkilä           Espoon Hiihtoseura           27.39,2       2.04,1
  7. Oliver Nässi             Pakilan Veto                 28.00,7       2.25,6
  8. Isac Holmström           IF Åland                     28.49,9       3.14,8
  8. Joni Juva                Perniön Urheilijat           28.49,9       3.14,8
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Aarni Laakkonen          Pakilan Veto                 25.53,6
  2. Jonas Nordström          Borgå Akilles                26.25,5       0.31,9
  3. Jere Alén                Vihdin Viesti                26.36,6       0.43,0
  4. Henri Erkkilä            Vantaan Hiihtoseura          26.36,9       0.43,3
  5. Markus Nikander          Vihdin Viesti                27.03,7       1.10,1
  6. Leo Uusimäki             Vantaan Hiihtoseura          27.05,2       1.11,6
  7. Ville Parantainen        Lahden Hiihtoseura           27.09,0       1.15,4
  8. Alex Liljeström          Espoon Hiihtoseura           27.32,1       1.38,5
  9. Simo Siltanen            Perniön Urheilijat           27.35,0       1.41,4
 10. Mika Huotari             Vantaan Hiihtoseura          27.41,7       1.48,1
 11. Mark Lindström           IF Sibbo-Vargarna            28.04,6       2.11,0
 12. Tuomas Säteri            Keravan Urheilijat           28.28,5       2.34,9
 13. Felix Nässi              Pakilan Veto                 28.39,4       2.45,8
 14. William Sundell          Pargas IF                    28.48,8       2.55,2
 15. Wille Fagerholm          Pakilan Veto                 28.50,8       2.57,2
 16. Vesa Lahtinen            Vihdin Viesti                29.20,3       3.26,7
 17. Teemu Sillantaus         Vantaan Hiihtoseura          29.57,2       4.03,6
 18. Eemeli Huhta-Koivisto    Espoon Hiihtoseura           30.53,8       5.00,2

 Poisjääneet   3
  - 220.  28977979  Emil Lönnström           Borgå Akilles
  - 229.  30316764  Tuomas Heikkilä          Keravan Urheilijat
  - 237.  30309069  Benjamin Holmgren        IF Sibbo-Vargarna
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Niklas Westerlund        Pargas IF                    25.33,5
  2. Pasi Lounasaho           Vantaan Hiihtoseura          25.42,6       0.09,1
  3. Jari Jaakkola            Raision Kuula                26.08,0       0.34,5
  4. Tero Uusitalo            Vantaan Hiihtoseura          26.39,2       1.05,7
  5. Joni Lammi               Vantaan Hiihtoseura          27.23,0       1.49,5
  6. Kari Kalliokoski         Pargas IF                    28.12,1       2.38,6
  7. Toni Hyyryläinen         Pakilan Veto                 28.53,6       3.20,1
  8. Marko Räsänen            Keimolan Kaiku               29.10,7       3.37,2
  9. Joni Tenhunen            Pöytyän Urheilijat           29.49,8       4.16,3
 10. Kimmo Höijer             Pöytyän Urheilijat           31.09,6       5.36,1
 11. Morten Mathisen          Espoon Hiihtoseura           31.15,9       5.42,4
 12. Scott Johnson            Espoon Hiihtoseura           31.55,6       6.22,1
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jari Kleemola            Keravan Urheilijat           13.20,8
  2. Hannu Heinilä            Espoon Hiihtoseura           13.25,0       0.04,2
  3. Heikki Hämäläinen        Juvan Urheilijat             13.41,5       0.20,7
  4. Jouni Leinonen           Liperin Hiihtoseura          13.51,1       0.30,3
  5. Jari Maunuksela          Urjalan Urheilijat           13.54,4       0.33,6
  6. Reijo Niemi              Vantaan Hiihtoseura          14.36,2       1.15,4
  7. Ulf Nylund               IF Minken                    14.44,6       1.23,8
  8. Rauno Jokinen            Pakilan Veto                 14.46,3       1.25,5
  9. Petri Heinonen           Espoon Hiihtoseura           14.52,1       1.31,3
 10. Marko Rantanen           Hollolan Urheilijat -46      14.52,3       1.31,5
 11. Ralf Wadenström          IF Sibbo-Vargarna            14.58,8       1.38,0
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Heikki Ruokonen          Vehkalahden Veikot           14.12,7
  2. Rauno Tuomi              Nakkilan Vire                14.44,7       0.32,0
  3. Hannu Sainio             Espoon Hiihtoseura           16.53,8       2.41,1
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sakari Matikainen        Espoon Tapiot                13.55,2
  2. Veikko Piirainen         Keimolan Kaiku               15.12,8       1.17,6
  3. Kurt Dannholm            Espoon Hiihtoseura           16.26,0       2.30,8

 Poisjääneet   1
  - 275.  27489581  Urpo Leinonen            Rekolan Raikas
Sarjaluettelo