SKAL:n ja STL:n mestaruushiihdot

T U L O K S E T

© Espoon Hiihtoseura

Kilpailun sarjat: L6T; L6K; L8T; L8K; L10T; L10K; L12T; L12K; L14T; L14K; MAKP; NAKP; M70T; M70K; M75T; M75K; M80K; MAKV; N40K; M45T; M45K; M50T; M50K; M55T; M55K; M60T; M60K; M65T; M65K; M35T; M35K; M65ALK; M40K; M40T; MYLK; MYLT; MYLAK; MYLAT; NYLT; NYLAT;


L6T Lapset 6 v STL 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Salmi Kasper             Östra Nylands Taxibilister   11.17,6
Sarjaluettelo

L6K Lapset 6 v SKAL 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


 Poisjääneet   1
  -   3.            Janger Juuso             Nummen ja Pusulan Ammattiautoilijat
Sarjaluettelo

L8T Lapset 8 v STL 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Salmi Andre              Östra Nylands Taxibilister    6.00,0
  2. Ruotsalainen Janiina     Lohjan Taksiautoilijat ry     8.38,5       2.38,5
  3. Ruotsalainen Jesse       Lohjan Taksiautoilijat ry     8.48,1       2.48,1
Sarjaluettelo

L8K Lapset 8 v SKAL 1 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


 Poisjääneet   1
  -   8.            Koistinen Janne          Kuopion Kuorma-autoilijat ry
Sarjaluettelo

L10T Lapset 10 v STL 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Turpeinen Senni          Suonenjoen Taksiautoilijat   11.12,7
Sarjaluettelo

L10K Lapset 10 v SKAL 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jyrkinen Roope           Toijalan ja Ympäristön Kuo    9.57,8

 Poisjääneet   1
  -  14.            Tuovinen Petra           Kuopion Kuorma-autoilijat ry
Sarjaluettelo

L12T Lapset 12 STL 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tiilikainen Veeti        Lahden Taksiautoilijat ry     9.39,8
Sarjaluettelo

L12K Lapset 12 v SKAL 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


 Poisjääneet   3
  -  16.            Koistinen Eetu           Kuopion Kuorma-autoilijat ry
  -  17.            Janger Jesse             Nummen ja Pusulan Ammattiautoilijat
  -  18.            Tuovinen Jenni           Kuopion Kuorma-autoilijat ry
Sarjaluettelo

L14T Lapset 14 v STL 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Westerlund Corina        Espoon-Kirkkonummen Taksit   10.33,2
  2. Kuitunen Katri           Joutsan seudun ammattiauto   10.33,6       0.00,4

 Poisjääneet   4
  - 521.            Varjanto Aatu            Ähtärin Ammattiautoilijat ry
  - 522.            Juutinen Noora           Tuupovaaran Taksit ry
  - 523.            Koppinen Jannika         Vantaan Taksiautoilijat ry
  - 524.            Pölönen Teemu            Jyvässeudun Taksit ry
Sarjaluettelo

L14K Lapset 14 v SKAL 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jyrkinen Micke           Toijalan ja Ympäristön Kuo   10.00,4
Sarjaluettelo

MAKP Miehet avoin kuntosarja 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Soininen Juhani          Hyvinkään Taksiautoilijat    22.23,0
  2. Järvelä Jouni            Kurun Taksiautoilijat ry     23.06,4       0.43,4
  3. Lehtonen Iiro            SKAL                         30.43,5       8.20,5
  4. Pietilä Jari             SKAL                         30.50,0       8.27,0
  5. Savioja Keijo            Espoon-Kirkkonummen Taksit   31.43,5       9.20,5
  6. Peltola Oskari           Espoon-Kirkkonummen Taksit   31.45,5       9.22,5
  7. Turunen Eino             Kuopion Taksiautoilijat ry   32.14,9       9.51,9

 Poisjääneet   2
  -  34.            Vihmalaakso Tero         Hämeenlinnan Kuorma-autoilijat ry
  -  35.            Mäkinen Matti            Lohjan Seudun Kuorma-autoilijat ry
Sarjaluettelo

NAKP Naiset avoin kuntosarja 5 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


 Poisjääneet   2
  -  29.            Malmstedt Pirkko         Itä-Savon Kuljetusyrittäjät ry
  - 530.            Heiska Mirja             Kurun Taksiautoilijat ry
Sarjaluettelo

M70T Miehet 70 v STL 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Palonen Jussi            Viitasaaren seudun Ammatti   10.05,6
  2. Löytty Keijo             Helsingin Taksiautoilijat    12.00,6       1.55,0
  3. Reiman Aarne             Hyvinkään Taksiautoilijat    14.26,3       4.20,7

 Poisjääneet   2
  - 541.            Koppinen Pauli           Vantaan Taksiautoilijat ry
  - 544.            Heikkinen Matti          Nilsiän Taksiautoilijat ry
Sarjaluettelo

M70K Miehet 70 v SKAL 3 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hjelm Kalevi             Kotkan Kuorma-autoilijat r   11.00,9
  2. Vartiainen Vilho         Helsingin Kuljetusyrittäjä   12.13,3       1.12,4
  3. Ruuska Toivo             Helsingin Kuljetusyrittäjä   13.34,3       2.33,4
  4. Rautio Eero              Oulun Kuorma-autoilijat ry   14.20,5       3.19,6

 Poisjääneet   4
  -  41.            Peltola Mauri            Keski-Uudenmaan Kuorma-autoilijat r
  -  44.            Tuovinen Heikki          Kuopion Kuorma-autoilijat ry
  -  46.            Hämäläinen Juhani        Äänekosken Seudun Ammattiautoilijat
  -  47.            Ranta Matti              Lohjan Seudun Kuorma-autoilijat ry
Sarjaluettelo

M75T Miehet 75 v STL 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Nyqvist Karl-Johan       Helsingin Taksiautoilijat     7.59,3
  2. Hokkanen Risto           Kangasniemen Taksit ry        8.31,8       0.32,5
  3. Olkkonen Pekka           Joutsan seudun ammattiauto    8.39,1       0.39,8
  4. Toimela Riku             Sodankylän Taksit ry          9.14,1       1.14,8
  5. Kasakkamäki Martti       Lahden Taksiautoilijat ry     9.21,8       1.22,5
  6. Leino Martti             Helsingin Taksiautoilijat    10.30,4       2.31,1
  7. Wilhelmsson Heikki       Helsingin Taksiautoilijat    10.51,3       2.52,0

 Hylätyt   1
  - 554.            Sievänen Eero            Vantaan Taksiautoilijat ry
 Poisjääneet   2
  - 550.            Jukarainen Taisto        Mikkelin Taksit ry
  - 557.            Karppinen Kalle          Hyrynsalmen Taksiautoilijat ry
Sarjaluettelo

M75K Miehet 75 v SKAL 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tuomikoski Tauno         Helsingin Kuljetusyrittäjä    7.00,0
  2. Harjula Raimo            Kuopion Kuorma-autoilijat     8.57,5       1.57,5
  3. Siiskonen Mikko          Etelä-Savon Kuljetusyrittä    9.17,7       2.17,7
  4. Tuominen Esko            Joutsan Seudun Ammattiauto   10.40,8       3.40,8
  5. Leo Mäkelä               Vantaan Kuorma-autoilijat    11.11,6       4.11,6
  6. Kantomäki Juha           Porin Kuorma-autoilijat ry   11.40,0       4.40,0
  7. Stenvall Raimo           Keski-Uudenmaan Kuorma-aut   11.52,4       4.52,4
Sarjaluettelo

M80K Miehet 80 v SKAL 2 km P

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tossavainen Toivo        Helsingin Kuljetusyrittäjä   10.07,3
  2. Kurkinen Eero            Lapin Liikenneyrittäjät ry   12.09,2       2.01,9
  3. Makkonen Taavetti        Kuopion Kuorma-autoilijat    12.18,9       2.11,6
Sarjaluettelo

MAKV Miehet avoin kuntosarja 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Rautio Mikko             Oulun Kuorma-autoilijat ry   23.05,5
  2. Turpeinen Ari            Suonenjoen Taksiautoilijat   23.49,1       0.43,6
  3. Turunen Marko            Vantaan Taksiautoilijat ry   24.27,6       1.22,1

 Poisjääneet   2
  -  66.            Iivonen Juhani           Lohjan Seudun Kuorma-autoilijat ry
  -  70.            Hyvönen Juho             Kuopion Kuorma-autoilijat ry
Sarjaluettelo

N40K Naiset 40 v SKAL 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tiilikainen Liisa        Kuopion Kuorma-autoilijat    23.40,2
Sarjaluettelo

M45T Miehet 45 v STL 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kuitunen Martti          Joutsan seudun ammattiauto   17.10,1
  2. Henriksson Seppo         Turun Taksit ry              17.22,1       0.12,0
  3. Koppinen Ismo            Vantaan Taksiautoilijat ry   19.54,2       2.44,1
  4. Westerlund Stefan        Espoon-Kirkkonummen Taksit   20.03,4       2.53,3
  5. Hartikainen Harri        Kuopion Taksiautoilijat ry   24.20,3       7.10,2

 Poisjääneet   1
  - 580.            Varjanto Kimmo           Ähtärin Ammattiautoilijat ry
Sarjaluettelo

M45K Miehet 45 v SKAL 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Marttila-Tornio Pekka    Oulun Kuorma-autoilijat ry   15.47,3
  2. Eskolin Jari             Keski-Uudenmaan Kuorma-aut   15.57,9       0.10,6
  3. Rautio Timo              Oulun Kuorma-autoilijat ry   17.27,5       1.40,2
  4. Vuorinen Kari            Tampereen Seudun Kuljetusy   18.52,5       3.05,2

 Poisjääneet   1
  -  76.            Eskolin Kari             Keski-Uudenmaan Kuorma-autoilijat r
Sarjaluettelo

M50T Miehet 50 v STL 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Luoto Timo               Vantaan Taksiautoilijat ry   17.26,7
  2. Leinonen Pentti          Espoon-Kirkkonummen Taksit   18.12,0       0.45,3
  3. Tiilikainen Jari         Lahden Taksiautoilijat ry    18.25,1       0.58,4
  4. Kareinen Timo            Ilomantsin Taksit ry         19.20,6       1.53,9
  5. Hirvelä Ismo             Vantaan Taksiautoilijat ry   19.49,8       2.23,1
  6. Sundström Arto           Espoon-Kirkkonummen Taksit   22.10,2       4.43,5
Sarjaluettelo

M50K Miehet 50 v SKAL 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Saarinen Pasi            Pälkäneen-Luopioisten Kuor   21.17,0

 Poisjääneet   1
  -  83.            Hyvönen Arto             Kuopion Kuorma-autoilijat ry
Sarjaluettelo

M55T Miehet 55 v STL 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Huuskonen Ilpo           Porvoon Taksiautoilijat ry   18.10,3
  2. Pesonen Jorma            Ilomantsin Taksit ry         18.49,3       0.39,0
  3. Remes Kari               Vantaan Taksiautoilijat ry   19.45,9       1.35,6
  4. Varamäki Tapani          Espoon-Kirkkonummen Taksit   20.09,4       1.59,1
  5. Huhtanen Jari            Lohjan Taksiautoilijat ry    22.34,2       4.23,9
  6. Rämö Heikki              Lahden Taksiautoilijat ry    24.41,4       6.31,1
  7. Luukkonen Hannu          Lohjan Taksiautoilijat ry    25.12,1       7.01,8
  8. Kasakkamäki Esa          Lahden Taksiautoilijat ry    25.35,9       7.25,6

 Poisjääneet   1
  - 599.            Hämäläinen Juha          Savonlinnan Seudun Taksiautoilijat
Sarjaluettelo

M55K Miehet 55 v SKAL 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tiilikainen Matti        Kuopion Kuorma-autoilijat    18.28,3
  2. Virtanen Keijo           Hyvinkään Kuorma-autoilija   23.00,9       4.32,6
  3. Peltola Jari             Keski-Uudenmaan Kuorma-aut   23.36,8       5.08,5

 Keskeyttäneet   1
  -  96.            Lehtinen Pekka           Keski-Uudenmaan Kuorma-autoilijat r
 Poisjääneet   3
  -  94.            Sipilä Jouni             Keski-Uudenmaan Kuorma-autoilijat r
  -  95.            Niemi Timo               Hyvinkään Kuorma-autoilijat ry
  -  97.            Malmstedt Kari           Itä-Savon Kuljetusyrittäjät ry
Sarjaluettelo

M60T Miehet 60 v STL 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hyötyläinen Kari         Lahden Taksiautoilijat ry    17.46,0
  2. Karhapää Kalervo         Ilomantsin Taksit ry         19.47,9       2.01,9
  3. Vaitonen Kari            Espoon-Kirkkonummen Taksit   22.19,3       4.33,3
  4. Nikkinen Seppo           Vantaan Taksiautoilijat ry   22.39,2       4.53,2
  5. Lehtola Reijo            Lahden Taksiautoilijat ry    23.13,1       5.27,1
  6. Vaittinen Pentti         Helsingin Taksiautoilijat    23.30,7       5.44,7
  7. Westerlund Kari          Helsingin Taksiautoilijat    23.59,0       6.13,0
  8. Aura Kaj                 Helsingin Taksiautoilijat    24.28,8       6.42,8
  9. Nissinen Pentti          Helsingin Taksiautoilijat    27.17,4       9.31,4
Sarjaluettelo

M60K Miehet 60 v SKAL 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ovaska Jyrki             Hyvinkään Kuorma-autoilija   19.54,4
  2. Kumpula Aimo             Oulun Kuorma-autoilijat ry   21.03,2       1.08,8
  3. Ovaska Ilmo              Hyvinkään Kuorma-autoilija   22.20,2       2.25,8
  4. Roisko Pertti            Keski-Uudenmaan Kuorma-aut   22.29,6       2.35,2
  5. Wlasoff Erkki            Hämeenlinnan Kuorma-autoil   24.57,6       5.03,2
  6. Levola Markku            Hämeenlinnan Kuorma-autoil   25.26,3       5.31,9
  7. Nurmi Juhani             Porin Kuorma-autoilijat ry   26.24,4       6.30,0
  8. Pietiläinen Hannu        Keski-Uudenmaan Kuorma-aut   30.19,7      10.25,3

 Poisjääneet   2
  - 105.            Suni Jarmo               Hyvinkään Kuorma-autoilijat ry
  - 111.            Hänninen Eero            Lohjan Seudun Kuorma-autoilijat ry
Sarjaluettelo

M65T Miehet 65 v STL 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Nyyssönen Sakari         Keiteleen Taksit ry          18.17,7
  2. Myller Raimo             Helsingin Taksiautoilijat    19.37,8       1.20,1
  3. Häyrynen Olavi           Rautalammin Taksit ry        19.51,1       1.33,4
  4. Huohvanainen Pekka       Helsingin Taksiautoilijat    20.14,7       1.57,0
  5. Kataja Lasse             Lohjan Taksiautoilijat ry    21.10,0       2.52,3
Sarjaluettelo

M65K Miehet 65 v SKAL 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Salonen Hannu            Oulun Kuorma-autoilijat ry   19.13,6
  2. Keinänen Aimo            Kuopion Kuorma-autoilijat    20.17,5       1.03,9
  3. Tarkiainen Matti         Jyväskylän Seudun Kuorma-a   20.40,2       1.26,6
  4. Jokivuori Raimo          Helsingin Kuljetusyrittäjä   21.33,0       2.19,4
  5. Kuivakoski Matti         Pohjois-Satakunnan Kuljetu   22.24,7       3.11,1

 Poisjääneet   1
  - 115.            Lahtinen Reijo           Itä-Savon Kuljetusyrittäjät ry
Sarjaluettelo

M35T Miehet 35 v STL 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Metsä Antti              Vantaan Taksiautoilijat ry   37.18,8
  2. Hyykky Jari              Juuan Taksit ry              48.17,2      10.58,4
Sarjaluettelo

M35K Miehet 35 v SKAL 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mustiala Sami            Hämeenlinnan Kuorma-autoil   46.22,8

 Poisjääneet   1
  - 122.            Koistinen Mika           Kuopion Kuorma-autoilijat ry
Sarjaluettelo

M65ALK Miehet alle 65 v alalta luopuneet 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kokko Markku             Keski-Uudenmaan Kuorma-aut   27.18,1

 Poisjääneet   1
  - 126.            Koutaniemi Jarmo         Lapin Liikenneyrittäjät ry
Sarjaluettelo

M40K Miehet 40 v SKAL 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kittilä Ari              Lapin Liikenneyrittäjät ry   34.29,1

 Poisjääneet   1
  - 129.            Tuovinen Petri           Kuopion Kuorma-autoilijat ry
Sarjaluettelo

M40T Miehet 40 v STL 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Majuri Marko             Hyvinkään Taksiautoilijat    29.04,5

 Poisjääneet   1
  - 630.            Pölönen Timo             Jyvässeudun Taksit ry
Sarjaluettelo

MYLK Miehet alle 35 v SKAL 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Putkiranta Matti         Hämeenlinnan Kuorma-autoil   36.54,4

 Poisjääneet   1
  - 134.            Tukiainen Timo           Kuopion Kuorma-autoilijat ry
Sarjaluettelo

MYLT Miehet alle 35 v STL 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Juvani Jarkko            Kempeleen Taksiautoilijat 14.34.24,7
Sarjaluettelo

MYLAK Miehet avoin SKAL 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero


 Poisjääneet   1
  - 137.            Hyvönen Jari             Kuopion Kuorma-autoilijat ry
Sarjaluettelo

MYLAT Miehet avoin STL 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Järvelä Elmeri           Kurun Taksiautoilijat ry     16.12,7
  2. Kuitunen Riku            Joutsan seudun ammattiauto   18.54,3       2.41,6
  3. Lammi Pekka              Kauhajoen Taksiautoilijat    19.24,9       3.12,2
  4. Turpeinen Ville          Suonenjoen Taksiautoilijat   19.39,8       3.27,1
  5. Österman Kim             Östra Nylands Taxibilister   21.09,6       4.56,9

 Poisjääneet   2
  - 639.            Kenttä Veikko            Vantaan Taksiautoilijat ry
  - 641.            Juutinen Arto            Tuupovaaran Taksit ry
Sarjaluettelo

NYLT Naiset STL 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Lammi Elina              Kauhajoen Taksiautoilijat    22.44,1
  2. Aspholm Ingalill         Östra Nylands Taxibilister   25.10,2       2.26,1
  3. Saarinen Tuula           Lohjan Taksiautoilijat ry    31.16,5       8.32,4

 Poisjääneet   1
  - 648.            Korvenmaa-Juutinen Tuula Tuupovaaran Taksit ry
Sarjaluettelo

NYLAT Naiset avoin STL 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Hyykky Heidi             Juuan Taksit ry              25.41,0
  2. Österman Ingeborg        Östra Nylands Taxibilister   29.13,3       3.32,3
  3. Österman Andrea          Östra Nylands Taxibilister   30.22,9       4.41,9
  4. Sievänen Maire           Vantaan Taksiautoilijat ry   42.12,8      16.31,8

 Poisjääneet   2
  - 655.            Koppinen Sara            Vantaan Taksiautoilijat ry
  - 656.            Juutinen Riina           Tuupovaaran Taksit ry
Sarjaluettelo