Kans. Marjon Hiihdot 2.2.2013

T U L O K S E T

© Espoon Hiihtoseura
M10; N10; N14; M12; N12; M14; M16; M45; M55; M65; N35; N45; N16; N18; N20; NYL; MYL; M35; M20; M18;

M10 Miehet 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Elmo Gerkman             Laukkosken Taimi              6.23,8
  2. Amos Hellström           Espoon Hiihtoseura            6.31,7       0.07,9
  3. Hugo Korhonen            Keimolan Kaiku                6.34,3       0.10,5
  4. Jaakko Salomäki          Keravan Urheilijat            6.55,5       0.31,7
  5. Eino Kauranen            Espoon Hiihtoseura            6.57,9       0.34,1
  6. Simon Karlemo            Espoon Hiihtoseura            7.17,3       0.53,5
  7. Markus Valkealahti       Vantaan Hiihtoseura           7.19,4       0.55,6
  8. Akseli Ojala             Espoon Hiihtoseura            7.19,7       0.55,9
  9. Petrus Tasa              Vehkalahden Veikot            7.25,6       1.01,8
 10. Vili Hettula             Vihdin Viesti                 7.25,9       1.02,1
 11. Jussi Raasakka           Espoon Hiihtoseura            7.29,2       1.05,4
 12. Otro Kettunen            Vehkalahden Veikot            8.04,6       1.40,8
 13. Kalle Huhta-Koivisto     Espoon Hiihtoseura            8.12,0       1.48,2
 Poisjääneet   2
  -  10.  33886880  Benjamin Tasa            Vehkalahden Veikot
  -  14.  40208918  Matias Somppi            Hollolan Urheilijat -46
Sarjaluettelo

N10 Naiset 10 vuotta 2 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Victoria Knape           Vantaan Hiihtoseura           6.24,0
  2. Anni Heinonen            Espoon Hiihtoseura            6.51,6       0.27,6
  3. Pinja Aaltonen           Espoon Hiihtoseura            6.55,9       0.31,9
  4. Heta Neuvonen            Espoon Hiihtoseura            7.17,9       0.53,9
  5. Iida Tuokko              Kärkölän Kisa-Veikot          8.09,7       1.45,7
  6. Ida Heikkinen            Vehkalahden Veikot            8.11,7       1.47,7
  7. Hilda Oila               Espoon Hiihtoseura            8.56,3       2.32,3
Sarjaluettelo

N14 Naiset 14 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Ester Vuorio             Tervakosken Pato              9.46,7
  2. Siiri Saalo              Keravan Urheilijat           10.19,9       0.33,2
  3. Riina Perkiö             Vantaan Hiihtoseura          10.31,2       0.44,5
  4. Katriina Moilanen        Nastolan Naseva              10.53,3       1.06,6
  5. Sanni Heikkinen          Pakilan Veto                 11.25,5       1.38,8
  6. Kia Oilinki              Vantaan Hiihtoseura          11.26,4       1.39,7
  7. Siiri Salokorpi          Espoon Hiihtoseura           11.40,3       1.53,6
  8. Heidi Oila               Espoon Hiihtoseura           11.49,8       2.03,1
  9. Jenna Leipijärvi         Tervakosken Pato             11.55,6       2.08,9
 10. Krista Tuominen          Hollolan Urheilijat -46      11.56,4       2.09,7
 11. Saara Saalo              Keravan Urheilijat           12.07,6       2.20,9
 12. Oona Konttinen           Tervakosken Pato             13.34,2       3.47,5
 Poisjääneet   1
  -  35.  40138183  Anni Konttinen           Tervakosken Pato
Sarjaluettelo

M12 Miehet 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Sauli Eskelinen          Pakilan Veto                 10.28,9
  2. Karri Tuokko             Kärkölän Kisa-Veikot         10.41,6       0.12,7
  3. Kari Huotari             Vantaan Hiihtoseura          10.58,5       0.29,6
  4. Kasper Marstio           Espoon Hiihtoseura           11.05,1       0.36,2
  5. Topias Uusitalo          Vantaan Hiihtoseura          11.10,2       0.41,3
  6. Oskari Yli-Penttilä      Espoon Hiihtoseura           11.28,2       0.59,3
 Poisjääneet   1
  -  46.  30011221  Adam Tallberg            Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

N12 Naiset 12 vuotta 3 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Olivia Lammivaara        Espoon Hiihtoseura           10.09,3
  2. Vilja Kauranen           Espoon Hiihtoseura           10.27,2       0.17,9
  3. Laura Kankkunen          Keravan Urheilijat           10.42,6       0.33,3
  4. Eerika Salomäki          Keravan Urheilijat           11.12,7       1.03,4
  5. Pippi Nordström          Espoon Hiihtoseura           12.25,2       2.15,9
  6. Liisa Raasakka           Espoon Hiihtoseura           12.28,1       2.18,8
  7. Nea Lindèn               Rajamäen Kehitys             12.33,7       2.24,4
  8. Nea Oilinki              Vantaan Hiihtoseura          12.43,4       2.34,1
  9. Corina Westerlund        Espoon Hiihtoseura           13.25,4       3.16,1
 10. Wilma Jungar             Espoon Hiihtoseura           13.32,0       3.22,7
 11. Fanny Silfverberg        Vihdin Viesti                15.13,3       5.04,0
 Poisjääneet   2
  -  58.  34396049  Emilia Sillantaus        Vantaan Hiihtoseura
  -  62.  31776222  Minttu Perkiö            Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M14 Miehet 14 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Rasmus Tallberg          Espoon Hiihtoseura           14.38,0
  2. Ilari Hirviniemi         Pakilan Veto                 16.16,4       1.38,4
  3. Iisakki Ponnikas         Mäntsälän Urheilijat         16.16,6       1.38,6
  4. Tuomas Uusitalo          Vantaan Hiihtoseura          16.25,7       1.47,7
  5. Antti Ahvenjärvi         Espoon Hiihtoseura           16.26,5       1.48,5
  6. Elmeri Uusitalo          Rajamäen Kehitys             16.32,2       1.54,2
  7. Ville Mannonen           Pakilan Veto                 16.53,1       2.15,1
  8. Ilmari Saarinen          Espoon Hiihtoseura           17.20,9       2.42,9
  9. Lucas Karlemo            Espoon Hiihtoseura           17.23,1       2.45,1
 10. Onni-Kalle Lahdelma      Kärkölän Kisa-Veikot         18.05,5       3.27,5
 11. Antti Vehviläinen        Espoon Hiihtoseura           18.53,1       4.15,1
 12. Eljas Talja              Espoon Hiihtoseura           21.04,9       6.26,9
 Poisjääneet   2
  -  75.  33820642  Jonne Leppäniemi         Riihimäen Kiista-Veikot
  -  77.  30552201  Eero Iso-Tryykäri        Rajamäen Kehitys
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Antti Lehtinen           Kymin Koskenpojat            14.24,7
  2. Eemeli Huhta-Koivisto    Espoon Hiihtoseura           14.32,1       0.07,4
  3. Leo Uusimäki             Vantaan Hiihtoseura          14.36,5       0.11,8
  4. Aarni Laakkonen          Pakilan Veto                 14.42,8       0.18,1
  5. Alex Liljeström          Espoon Hiihtoseura           14.55,6       0.30,9
  6. Markus Nikander          Vihdin Viesti                15.06,6       0.41,9
  7. Mika Huotari             Vantaan Hiihtoseura          15.08,0       0.43,3
  8. Eetu Härkönen            Asikkalan Raikas             15.18,1       0.53,4
  9. Wille Fagerholm          Espoon Hiihtoseura           15.25,6       1.00,9
 10. Okko Kettunen            Vehkalahden Veikot           15.36,4       1.11,7
 11. Leo Kurkela              Espoon Hiihtoseura           15.41,4       1.16,7
 12. Felix Nässi              Pakilan Veto                 16.24,7       2.00,0
 13. Valtteri Heikkinen       Vehkalahden Veikot           16.28,3       2.03,6
 14. Samuli Nio               Vihdin Viesti                16.33,7       2.09,0
 15. Teemu Sillantaus         Vantaan Hiihtoseura          16.41,9       2.17,2
 16. Alvari Oila              Espoon Hiihtoseura           16.51,5       2.26,8
 17. Matias Mäki-Petäys       Vantaan Hiihtoseura          17.49,9       3.25,2
 18. Ville Ahllund            Rajamäen Kehitys             18.39,6       4.14,9
 19. Teemu Maste              Espoon Hiihtoseura           20.04,5       5.39,8
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mika Somppi              Hollolan Urheilijat -46      13.29,6
  2. Janne-Pekka Nurmi        Laukkosken Taimi             13.59,8       0.30,2
  3. Jarkko Ojala             Vihdin Viesti                14.20,9       0.51,3
  4. Pasi Raasakka            Espoon Hiihtoseura           14.53,2       1.23,6
  5. Juha Alanen              Espoon Hiihtoseura           14.58,8       1.29,2
  6. Pekka Hännikäinen        Espoon Hiihtoseura           15.53,5       2.23,9
  7. Jari Uusitalo            Rajamäen Kehitys             16.33,3       3.03,7
 Poisjääneet   1
  - 112.  27423712  Juha Blom                Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Heikki Ruokonen          Vehkalahden Veikot           14.30,9
  2. Ari Louhelainen          Nastolan Naseva              15.08,3       0.37,4
  3. Hannu Sainio             Espoon Hiihtoseura           17.07,6       2.36,7
 Poisjääneet   1
  - 115.  27509940  Sakari Matikainen        Espoon Tapiot
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Veikko Piirainen         Keimolan Kaiku               15.51,7
  2. Yrjö Teräväinen          Someron Esa                  16.06,7       0.15,0
  3. Teuvo Lähde              Kerkkoon Urheilijat          16.24,9       0.33,2
  4. Ilpo Ämmälä              Kymin Koskenpojat            16.59,4       1.07,7
  5. Juhani Huuho             Karhulan Veikot              17.30,6       1.38,9
  6. Antti Peltokangas        Riihimäen Kiista-Veikot      17.44,9       1.53,2
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Mari Marttinen           Vantaan Hiihtoseura          17.08,3
  2. Nina Andersen            Joensuun Kataja              17.27,0       0.18,7
 Poisjääneet   1
  - 131.  40054942  Anna Elffors             Borgå Akilles
Sarjaluettelo

N45 Naiset 45 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Merja Teräväinen         Someron Esa                  17.31,3
  2. Arja Ahti                Helsingin Poliisi-Voimaili   19.28,3       1.57,0
Sarjaluettelo

N16 Naiset 16 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Jatta Leskinen           Espoon Hiihtoseura           16.20,3
  2. Emmi Heino               Vihdin Viesti                16.30,6       0.10,3
  3. Tiia Ruotsalainen        Pakilan Veto                 16.58,1       0.37,8
  4. Krista Leskinen          Pakilan Veto                 17.12,8       0.52,5
  5. Sanni Oksanen            Perniön Urheilijat           17.48,1       1.27,8
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Tiina Kivikko            Lahden Hiihtoseura           15.07,2
  2. Emmi-Juulia Hirviniemi   Pakilan Veto                 16.10,2       1.03,0
  3. Saara Salmela            Pakilan Veto                 16.13,8       1.06,6
  4. Elina Haavikko           Pakilan Veto                 16.30,9       1.23,7
  5. Sanna Mäki               Vantaan Hiihtoseura          17.01,6       1.54,4
  6. Heli Luoma               Pakilan Veto                 17.14,8       2.07,6
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Laura Holopainen         Espoon Hiihtoseura           15.00,3
  2. Kaisa Sipinen            Kouvolan Hiihtoseura         15.06,0       0.05,7
  3. Saara Nikander           Lohjan Louhi                 15.09,5       0.09,2
 Poisjääneet   1
  - 154.  21997914  Oona Kettunen            Vehkalahden Veikot
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Niina Virtanen           Lahden Hiihtoseura           14.15,0
  2. Petra Katainen           Espoon Hiihtoseura           14.31,7       0.16,7
  3. Sirkka Ehrnrooth         Espoon Hiihtoseura           14.38,8       0.23,8
  4. Pauliina Mäkelä          Helsingin Poliisi-Voimaili   15.27,5       1.12,5
  5. Heini Nikander           Vihdin Viesti                16.13,4       1.58,4
  6. Siiri Sipinen            Kouvolan Hiihtoseura         17.31,8       3.16,8
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Kalle Koistinen          Espoon Hiihtoseura           25.27,9
  2. Heikki Köykkä            Kymin Koskenpojat            26.03,9       0.36,0
  3. Aku Nikander             Vihdin Viesti                26.45,1       1.17,2
  4. Jani Koiranen            Hollolan Urheilijat -46      26.46,9       1.19,0
  5. Lauri Lappalainen        Orimattilan Jymy             27.31,1       2.03,2
  6. Miika Ruokonen           Vehkalahden Veikot           27.39,3       2.11,4
  7. Antti Kosonen            Imatran Urheilijat           27.40,1       2.12,2
  8. Toni Pöllänen            Vehkalahden Veikot           28.05,7       2.37,8
  9. Johan Salmelin           Espoon Hiihtoseura           28.06,9       2.39,0
 10. Joni Lammi               Vantaan Hiihtoseura          28.31,3       3.03,4
 11. Matti Nevala             Vihdin Viesti                28.43,1       3.15,2
 Poisjääneet   1
  - 178.  27524996  Samuli Oinonen           Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Pasi Lounasaho           Vantaan Hiihtoseura          26.21,0
  2. Jari Virtanen            Espoon Hiihtoseura           28.51,0       2.30,0
  3. Toni Hyyryläinen         Pakilan Veto                 29.36,6       3.15,6
  4. Ilpo Lahtinen            Riihimäen Kiista-Veikot      30.08,3       3.47,3
  5. Ville Raatikainen        Lahden Työväen Hiihtäjät     30.53,2       4.32,2
  6. Marko Räsänen            Keimolan Kaiku               31.02,7       4.41,7
  7. Mikko Iso-Tryykäri       Rajamäen Kehitys             31.28,5       5.07,5
  8. Mika Pesonen             Laukkosken Taimi             31.53,8       5.32,8
  9. Jari Kleemola            Keravan Urheilijat           32.13,8       5.52,8
 10. Tapio Rautell            Lohjan Louhi                 32.14,7       5.53,7
 Keskeyttäneet   1
  - 186.  22914543  Pasi Pohjola             Pakilan Veto
 Poisjääneet   1
  - 189.  22626967  Pasi-Markus Mäkelä       Pakilan Veto
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Samuli Hurme             Espoon Hiihtoseura           26.32,3
  2. Henri Lehtomaa           Lammin Säkiä                 27.08,2       0.35,9
  3. Santeri Erola            Espoon Hiihtoseura           27.30,3       0.58,0
  4. Aleksi Heinonen          Espoon Hiihtoseura           28.03,1       1.30,8
  5. Elmo Koivunen            Espoon Hiihtoseura           28.30,6       1.58,3
  6. Jere Ahonen              Espoon Hiihtoseura           30.47,9       4.15,6
  7. Panu Kallio              Pakilan Veto                 31.58,5       5.26,2
 Keskeyttäneet   1
  - 198.  31977128  Saku Laine               Pakilan Veto
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km V

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

  1. Matias Heinonen          Espoon Hiihtoseura           28.47,0
  2. Joni-Petteri Kanerva     Kymin Koskenpojat            29.27,3       0.40,3
  3. Timo Kurkela             Espoon Hiihtoseura           29.57,3       1.10,3
  4. Joona Leipijärvi         Tervakosken Pato             32.56,1       4.09,1
 Poisjääneet   1
  - 205.  31919636  Taneli Julku             Pakilan Veto
Sarjaluettelo