Marjon Hiihdot 4.3.2012

T U L O K S E T

© Espoon Hiihtoseura
M10; N10; N14; M12; N12; M14; NYL; N16; N45; M16; M45; M50; M55; M60; M65; MYL; M20; M18; M35; M40;

Miehet 10 vuotta 2 km P

  1. Niilo Syrjälä            Valkeakosken Haka             6.47,9
  2. Iiro Uusitalo            Valkeakosken Haka             7.00,5       0.12,6
  3. Matias Hyvönen           Mäntsälän Urheilijat          7.10,1       0.22,2
  4. Benjamin Tasa            Vehkalahden Veikot            7.22,3       0.34,4
  5. Elmeri Syrjälä           Valkeakosken Haka             7.24,1       0.36,2
  6. Matias Lautamäki         Hämeenlinnan Hiihtoseura      7.28,7       0.40,8
  7. Pekko Nordström          Espoon Hiihtoseura            8.04,4       1.16,5
  8. Oskari Yli-Penttilä      Espoon Hiihtoseura            8.07,0       1.19,1
  9. Amos Hellström           Espoon Hiihtoseura            8.38,7       1.50,8
 10. Jonas Selenius           Österby Sportklubb            8.53,4       2.05,5
 11. Petrus Tasa              Vehkalahden Veikot            9.25,6       2.37,7
 12. Veikka Alén              Pusulan Urheilijat 58         9.34,5       2.46,6
 Poisjääneet   1
  -   2.  33426596  Luukas Jääskeläinen      Rajamäen Kehitys
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 2 km P

  1. Victoria Knape           Vantaan Hiihtoseura           7.33,8
  2. Wilma Jungar             Espoon Hiihtoseura            7.58,4       0.24,6
  3. Liisa Raasakka           Espoon Hiihtoseura            8.25,3       0.51,5
  4. Viivi Koppinen           Keimolan Kaiku                8.50,5       1.16,7
  5. Rosaliina Rokkonen       Espoon Hiihtoseura            8.54,3       1.20,5
  6. Alice Äbb                Österby Sportklubb            8.57,8       1.24,0
  7. Siri Lindroos            Österby Sportklubb           10.04,6       2.30,8
  8. Amanda Seppinen          Kirkkonummen Hiihtoseura     10.41,7       3.07,9
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 3 km P

  1. Sonja Eskelinen          Pakilan Veto                  8.06,3
  2. Samina Nummi             Espoon Hiihtoseura            8.39,0       0.32,7
  3. Pinja Nivalainen         Rajamäen Kehitys              8.39,9       0.33,6
  4. Riina Perkiö             Vantaan Hiihtoseura           9.18,9       1.12,6
  5. Emma Skreslett           Österby Sportklubb            9.20,9       1.14,6
  6. Nora Lindroos            Österby Sportklubb            9.21,9       1.15,6
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 3 km P

  1. Nico Bennert             Pakilan Veto                  7.48,9
  2. Wiljam Mattila           Pakilan Veto                  8.20,2       0.31,3
  3. Antti Ahvenjärvi         Espoon Hiihtoseura            8.54,8       1.05,9
  4. Joakim Nordström         Borgå Akilles                 9.03,4       1.14,5
  5. Ilmari Saarinen          Espoon Hiihtoseura            9.06,6       1.17,7
  6. Adam Tallberg            Espoon Hiihtoseura            9.23,4       1.34,5
  7. Lucas Karlemo            Espoon Hiihtoseura            9.36,4       1.47,5
  8. Kari Huotari             Vantaan Hiihtoseura           9.40,9       1.52,0
  9. Antti Vehviläinen        Espoon Hiihtoseura            9.44,5       1.55,6
 10. Patrik Ingman            Österby Sportklubb            9.48,4       1.59,5
 11. Cedrik Sandell           Österby Sportklubb            9.54,2       2.05,3
 12. Kasper Marstio           Espoon Hiihtoseura           10.01,2       2.12,3
 13. Eljas Talja              Espoon Hiihtoseura           10.07,2       2.18,3
 Poisjääneet   2
  -  44.  31960601  Sauli Eskelinen          Pakilan Veto
  -  40.  30015638  Otto Sivula              Vihdin Viesti
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 3 km P

  1. Vilja Kauranen           Espoon Hiihtoseura            8.54,0
  2. Olivia Lammivaara        Espoon Hiihtoseura            8.56,3       0.02,3
  3. Siiri Salokorpi          Espoon Hiihtoseura            9.37,1       0.43,1
  4. Heidi Oila               Espoon Hiihtoseura            9.39,1       0.45,1
  5. Minttu Perkiö            Vantaan Hiihtoseura          10.29,0       1.35,0
  6. Pippi Nordström          Espoon Hiihtoseura           10.33,5       1.39,5
  7. Emma Äbb                 Österby Sportklubb           10.54,4       2.00,4
  8. Katariina Mölsä          Espoon Hiihtoseura           11.02,5       2.08,5
  9. Matilda Seppinen         Kirkkonummen Hiihtoseura     12.00,3       3.06,3
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 5 km P

  1. Ville Parantainen        Pakilan Veto                 15.52,0
  2. Mika Huotari             Vantaan Hiihtoseura          16.26,8       0.34,8
  3. Oliver Borg              Österby Sportklubb           16.31,2       0.39,2
  4. Kalle Parantainen        Pakilan Veto                 16.37,1       0.45,1
  5. Matias Lepistö           Kouvolan Hiihtoseura         17.00,9       1.08,9
  6. Henri Erkkilä            Vantaan Hiihtoseura          17.37,7       1.45,7
  7. Alvari Oila              Espoon Hiihtoseura           17.52,6       2.00,6
  8. Jere Alen                Pusulan Urheilijat 58        18.01,3       2.09,3
  9. Ilari Hirviniemi         Pakilan Veto                 18.07,8       2.15,8
 10. Erik Ingman              Österby Sportklubb           18.08,7       2.16,7
 11. Elmeri Seppinen          Kirkkonummen Hiihtoseura     18.51,3       2.59,3
 12. Rasmus Tallberg          Espoon Hiihtoseura           19.34,0       3.42,0
 Poisjääneet   4
  -  75.  40010335  Felix Nässi              Pakilan Veto
  -  74.  29481480  Wille Fagerholm          Espoon Hiihtoseura
  -  70.  31028844  Tuomas Uusitalo          Vantaan Hiihtoseura
  -  61.  30551778  Aukusti Jääskeläinen     Rajamäen Kehitys
Sarjaluettelo

Naiset 5 km P

  1. Maija Saarinen           Lempäälän Kisa               15.02,8
  2. Kristiina Haikara        Vantaan Hiihtoseura          16.20,4       1.17,6
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 5 km P

  1. Lotta Kirvesmies         Hollolan Urheilijat 46       16.16,9
  2. Sara Koppinen            Espoon Hiihtoseura           16.35,6       0.18,7
  3. Hilla Uusimäki           Vantaan Hiihtoseura          17.01,2       0.44,3
  4. Jatta Leskinen           Espoon Hiihtoseura           17.02,1       0.45,2
  5. Sanna Mäki               Vantaan Hiihtoseura          17.15,7       0.58,8
  6. Jasmin Koivunen          Espoon Hiihtoseura           17.30,8       1.13,9
  7. Emmi-Juulia Hirviniemi   Pakilan Veto                 17.47,3       1.30,4
 Poisjääneet   2
  -  91.  30198869  Jessi Haapala            Teuvan Rivakka
  -  84.  31015543  Linnea Jääskeläinen      Rajamäen Kehitys
Sarjaluettelo

Naiset 45 vuotta 5 km P

  1. Taina Maavirta           Espoon Tapiot                20.17,3
  2. Satu Alavalkama          Vantaan Hiihtoseura          21.00,0       0.42,7
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 5 km P

  1. Lauri Lepistö            Kouvolan Hiihtoseura         13.32,1
  2. Jonas Nordström          Borgå Akilles                14.59,5       1.27,4
  3. Matias Heinonen          Espoon Hiihtoseura           14.59,6       1.27,5
  4. Konsta Turkia            Vehkalahden Veikot           15.07,3       1.35,2
  5. Eemeli Huhta-Koivisto    Espoon Hiihtoseura           15.38,5       2.06,4
  6. Miika Heikkilä           Espoon Hiihtoseura           15.41,9       2.09,8
  7. Oliver Nässi             Pakilan Veto                 16.16,6       2.44,5
  8. Sami Heiskanen           Vantaan Hiihtoseura          16.19,2       2.47,1
  9. Andre Lindroos           Österby Sportklubb           16.49,1       3.17,0
 10. Nestori Seppinen         Kirkkonummen Hiihtoseura     20.42,1       7.10,0
 Poisjääneet   1
  - 108.  31919636  Taneli Julku             Pakilan Veto
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 5 km P

  1. Juha Blom                Vantaan Hiihtoseura          15.16,6
  2. Nils Holmsten            Kymin Koskenpojat            16.17,7       1.01,1
Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta 5 km P

  1. Juha Pelkonen            Hollolan Nasta               13.59,6
  2. Jari Hirn                Nastolan Naseva              14.30,4       0.30,8
  3. Reijo Viholainen         Keimolan Kaiku               15.43,7       1.44,1
  4. Panu Pietikäinen         Vantaan Hiihtoseura          15.46,1       1.46,5
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta 5 km P

  1. Heikki Ruokonen          Vehkalahden Veikot           14.25,1
  2. Kim Yrjälä               Pakilan Veto                 16.27,3       2.02,2
  3. Klaus Sjöblom            Lovisa Tor-Loviisan Tor      17.36,3       3.11,2
  4. Jouko Pekonen            Hyvinkään Hiihtäjät          20.38,6       6.13,5
Sarjaluettelo

Miehet 60 vuotta 5 km P

  1. Antero Nuuttila          Orimattilan Jymy             16.28,7
  2. Matti Korpela            Someron Esa                  16.49,0       0.20,3
  3. Urpo Leinonen            Rekolan Raikas               17.26,2       0.57,5
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta 5 km P

  1. Eero Heman               Hollolan Nasta               15.35,8
  2. Tapio Ikäheimonen        Hyvinkään Hiihtoseura        16.07,8       0.32,0
  3. Heikki Peltola           Hollolan Nasta               17.13,4       1.37,6
  4. Aimo Hakulinen           Lohjan Louhi                 17.15,9       1.40,1
 Poisjääneet   1
  - 136.  21249798  Kurt Dannholm            Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 10 km P

  1. Alexander Artemyev       Imatran Urheilijat           26.31,6
  2. Johan Gustafsson         Borgå Akilles                26.42,1       0.10,5
  3. Joachim Gustafsson       Borgå Akilles                26.43,0       0.11,4
  4. Tero Turunen             Keravan Urheilijat           27.06,7       0.35,1
  5. Aki Kauppinen            Lahden Hiihtoseura           27.31,2       0.59,6
  6. Ville Kinnunen           Joutsan Pommi                27.37,8       1.06,2
  7. Tommi Lavonen            Anjalan Liitto               28.03,2       1.31,6
  8. Antti-Markus Kirssi      Myllykosken Kilpa-Veikot     28.14,7       1.43,1
  9. Ville Pirttijoki         Viialan Viri                 28.15,2       1.43,6
 10. Jere Rossi               Joutsan Pommi                28.24,2       1.52,6
 11. Jukka Palo               Vihdin Viesti                28.39,6       2.08,0
 12. Mikko Holmgren           Vantaan Hiihtoseura          28.44,2       2.12,6
 13. Mikko Kohtala            Espoon Hiihtoseura           28.45,3       2.13,7
 14. Joni Orasniemi           Rajamäen Kehitys             29.22,0       2.50,4
 15. Tero Hännikäinen         Espoon Hiihtoseura           29.39,9       3.08,3
 16. Manu Kauppila            Honkajoen Seudun Urheilija   30.06,7       3.35,1
 17. Tony Meyer               Borgå Akilles                31.12,3       4.40,7
 Poisjääneet   2
  - 149.  27586303  Janne Väisänen           Nastolan Naseva
  - 144.  26135357  Juho Heikkinen           Ounasvaaran Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta 10 km P

  1. Andreas Selenius         Österby Sportklubb           31.32,5
 Poisjääneet   1
  - 164.  27704282  Juho Timo                Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 10 km P

  1. Edvard Sundman           Åsarna IK, Sverige           28.58,6
  2. Justus Jääskeläinen      Rajamäen Kehitys             33.06,8       4.08,2
 Poisjääneet   1
  - 169.  30041660  Aleksi Sillanpää         Rajamäen Kehitys
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 10 km P

  1. Toni Hyyryläinen         Pakilan Veto                 32.16,8
  2. Timo Itkonen             Espoon Hiihtoseura           33.02,0       0.45,2
Sarjaluettelo

Miehet 40 vuotta 10 km P

  1. Tero Uusitalo            Vantaan Hiihtoseura          28.43,8
  2. Janne Nevakare           Vihdin Viesti                33.08,8       4.25,0
Sarjaluettelo