Espoon Hiihtoseuran mestaruushiihdot Leppävaarassa 13.3.2012

Hiihtotapa V, yhteislähdöt

Tulokset

Pojat 6 vuotta 0,5 km

1	111	Joni Silvennoinen	500m	P6	 3:27.6	
2	103	Jouka Aaltonen		500m	P6	 4:02.8	 +0:35.2
3	109	Anton Hellström		500m	P6	 4:27.2	 +0:59.6
4	102	Benjamin McCarthy	500m	P6	 5:54.2	 +2:26.6
5	107	Eemeli Hanninen		500m	P6	 5:57.7	 +2:30.1
6	101	Aatu Ylipelkonen	500m	P6	 6:17.6	 +2:50.0
7	108	Ville Mäkelä		500m	P6	 6:46.4	 +3:18.8
8	110	Andre Salmi		500m	P6	 6:52.1	 +3:24.5
9	105	Matias Veikkola		500m	P6	 7:13.3	 +3:45.7
10	104	Eemil Veikkola		500m	P6	13:41.1	+10:13.5
11	106	Lauri Rinta-Jouppi	500m	P6	23:31.8	+20:04.2

Tytöt 6 vuotta 0,5 km

1	142	Emmi Nieminen		500m	T6	 4:13.2	
2	146	Julia Ant-Wuorinen	500m	T6	 5:26.5	 +1:13.3
3	144	Pauliina Rinta-Jouppi	500m	T6	 5:42.0	 +1:28.8
4	147	Emilia Lammivaara	500m	T6	 5:48.3	 +1:35.1
5	140	Alina Virtanen		500m	T6	 6:09.4	 +1:56.2
6	145	Anna Kerko		500m	T6	 6:14.9	 +2:01.7
7	141	Mette Salkovuo		500m	T6	 8:57.9	 +4:44.7
8	143	Elsa Ojala		500m	T6	 9:11.4	 +4:58.2

Pojat 8 vuotta 1,0 km

1	189	Eino Kauranen		1 km	P8	 4:35.0	
2	183	Emil Koskinen		1 km	P8	 5:29.2	 +0:54.2
3	185	Jussi Jukola		1 km	P8	 5:30.4	 +0:55.4
4	188	Pyry Riissanen		1 km	P8	 6:07.7	 +1:32.7
5	182	Niko Ustinov		1 km	P8	 6:09.5	 +1:34.5
6	181	Sakari Saarinen		1 km	P8	 7:18.1	 +2:43.1
7	186	Eetu Nieminen		1 km	P8	 7:43.1	 +3:08.1
8	187	Niklas Saarinen		1 km	P8	 9:01.1	 +4:26.1
9	184	Juho Rinta-Jouppi	1 km	P8	11:48.1	 +7:13.1

Tytöt 8 vuotta 1,0 km

1	214	Olivia Heinonen		1 km	T8	 5:17.4	
2	209	Annu Virtanen		1 km	T8	 5:18.1	 +0:00.7
3	212	Hilda Oila		1 km	T8	 5:46.1	 +0:28.7
4	213	Ines Karlemo		1 km	T8	 5:53.6	 +0:36.2
5	211	Hilla Neuvonen		1 km	T8	 7:11.2	 +1:53.8
6	210	Heini Maunuksela	1 km	T8	 8:15.0	 +2:57.6
7	216	Daniela McCarthy	1 km	T8	 8:36.1	 +3:18.7
8	215	Rina Rantanen		1 km	T8	10:32.6	 +5:15.2

Pojat 10 vuotta 2,0 km

1	248	Oskari Yli-Penttilä	2 km	P10	 7:08.0	
2	244	Amos Hellström		2 km	P10	 7:42.2	 +0:34.2
3	252	Matias Autero		2 km	P10	 8:24.6	 +1:16.6
4	250	Simon Karlemo		2 km	P10	 8:26.5	 +1:18.5
5	247	Veikko Väisälä		2 km	P10	 8:27.3	 +1:19.3
6	246	Akseli Ojala		2 km	P10	 8:36.3	 +1:28.3
7	241	Jussi Raasakka		2 km	P10	 8:47.8	 +1:39.8
8	245	Markus Kohonen		2 km	P10	 9:00.3	 +1:52.3
9	251	Matias Heinonen		2 km	P10	 9:06.0	 +1:58.0
10	253	Elias Hannula		2 km	P10	 9:12.5	 +2:04.5
11	242	Miska Riissanen		2 km	P10	 9:24.4	 +2:16.4

Tytöt 10 vuotta 2,0 km

1	364	Liisa Raasakka		2 km	T10	 7:35.1	
2	365	Wilma Jungar		2 km	T10	 7:53.4	 +0:18.3
3	368	Rosaliina Rokkonen	2 km	T10	 8:13.8	 +0:38.7
4	362	Sophie Maidell		2 km	T10	 8:59.9	 +1:24.8
5	370	Pinja Aaltonen		2 km	T10	 9:03.0	 +1:27.9
6	361	Anni Heinonen		2 km	T10	 9:08.9	 +1:33.8
7	363	Heta Neuvonen		2 km	T10	 9:11.3	 +1:36.2
8	369	Amanda Seppinen		2 km	T10	 9:15.3	 +1:40.2
9	366	Pinja Männikkö		2 km	T10	12:43.7	 +5:08.6

Pojat 12 vuotta 2,7 km

1	309	Antti Ahvenjärvi	3 km	P12	 8:15.7	
2	302	Kasper Marstio		3 km	P12	 8:16.2	 +0:00.5
3	307	Ilmari Saarinen		3 km	P12	 8:26.8	 +0:11.1
4	306	Adam Tallberg		3 km	P12	 8:29.8	 +0:14.1
5	308	Lucas Karlemo		3 km	P12	 8:31.1	 +0:15.4
6	304	Benjamin Kyngäs		3 km	P12	 9:31.9	 +1:16.2
7	305	Jesse Mathlin		3 km	P12	11:14.6	 +2:58.9

Tytöt 12 vuotta 2,7 km

1	316	Olivia Lammivaara	3 km	T12	 8:13.4	
2	317	Vilja Kauranen		3 km	T12	 8:23.0	 +0:09.6
3	318	Siiri Salokorpi		3 km	T12	 8:25.9	 +0:12.5
4	319	Heidi Oila		3 km	T12	 8:43.9	 +0:30.5
5	322	Katariina Mölsä		3 km	T12	 9:40.4	 +1:27.0
6	320	Pippi Nordström		3 km	T12	 9:41.0	 +1:27.6
7	321	Matilda Seppinen	3 km	T12	10:37.6	 +2:24.2

Pojat 14 vuotta 2,7 km

1	270	Rasmus Tallberg		3 km	P14	 7:47.4	
2	271	Alvari Oila		3 km	P14	 7:48.1	 +0:00.7
3	272	Alvar Palmen		3 km	P14	 8:20.7	 +0:33.3
4	273	Elmeri Seppinen		3 km	P14	 8:21.4	 +0:34.0

Tytöt 14 vuotta 2,7 km

1	331	Samina Nummi		3 km	T14	 7:48.8	
2	332	Rebecca Ehrnrooth	3 km	T14	 7:49.5	 +0:00.7

Miehet 16 vuotta 5,4 km V

1	6	Matias Heinonen		5 km	P16	13:39.8	
2	2	Artturi Oila		5 km	P16	14:25.7	 +0:45.9
3	3	Eemeli Huhta-Koivisto	5 km	P16	14:48.8	 +1:09.0
4	5	Miika Heikkilä		5 km	P16	15:20.8	 +1:41.0
5	4	Alex Liljeström		5 km	P16	16:33.6	 +2:53.8

Naiset 16 vuotta 5,4 km V

1	10	Jasmin Koivunen		5 km	T16	15:45.6	
2	11	Taika Nummi		5 km	T16	17:25.9	 +1:40.3	

Miehet 5,4 km V

1	22	Tero Hännikäinen	5 km	MYL	13:28.3	
2	23	Jaakko Helve		5 km	MYL	13:40.4	 +0:12.1
3	21	Juho Tuomainen		5 km	MYL	14:17.2	 +0:48.9

Naiset 5.4 km V

1	30	Venla Tahvanainen	5 km	NYL	15:01.9	

Miehet 50 vuotta 5,4 km V

1	33	Keijo Järvi		5 km	M50	15:12.4