Espoon alakoulujen hiihdot 3.3.2011

T U L O K S E T

© Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo:
KP6LK; KT6LK; P6LK; T6LK; KP5LK; KT5LK; P5LK; T5LK; KP4LK; KT4LK; P4LK; T4LK;

Pojat 6. luokka kilpa 2 km V

  1. Alvar Palmen             Jupperi                       7.37,1
 Poisjäänyt   1
  -   3.            Matias Mäki-Petäys       Ymmersta
Sarjaluettelo

Tytöt 6. luokka kilpa 2 km V

  1. Tiina Raasakka           Lahnus                        7.57,3
Sarjaluettelo

Pojat 6.luokka 2 km V

  1. Olli Palosuo             Jupperi                       7.18,0
  2. Ottoville Leppänen       Jupperi                       7.25,2      0.07,2
  3. Kristian Wasatjerna      Komeetta                      7.40,6      0.22,6
  4. Simo Nuutinen            Karamzin                      7.42,2      0.24,2
  5. Alvar Hirvonen           Lähderanta                    7.44,8      0.26,8
  6. Eemil Vuornos            Jupperi                       7.55,9      0.37,9
  7. Vertti Taukojärvi        Päivänkehrä                   8.01,0      0.43,0
  8. Mikko Peura              Komeetta                      8.01,3      0.43,3
  9. Atte Kyöstiö             Tuomarila                     8.03,9      0.45,9
 10. Niilo Pirttijärvi        Matinlahti                    8.07,5      0.49,5
 11. Jaakko Pensola           Jupperi                       8.07,9      0.49,9
 12. Sami Kivinen             Komeetta                      8.08,8      0.50,8
 13. Santeri Lehesmaa         Päivänkehrä                   8.12,4      0.54,4
 14. Joel Lehtola             Lahnus                        8.17,2      0.59,2
 15. Ville Pellosniemi        Päivänkehrä                   8.21,7      1.03,7
 16. Miro Marttila            Päivänkehrä                   8.22,1      1.04,1
 17. Lassi Ruohonen           Karamzin                      8.27,1      1.09,1
 18. Henri Lähteenoja         Karamzin                      8.36,4      1.18,4
 19. Samuel Tuovinen          Karamzin                      8.39,6      1.21,6
 20. Vesa Ala-Laurinaho       Meritori                      8.41,8      1.23,8
 21. Rasmus Mäkelä            Karamzin                      8.46,3      1.28,3
 22. Karri Kähkönen           Matinlahti                    8.47,5      1.29,5
 23. Olli Huunonen            Päivänkehrä                   9.11,1      1.53,1
 24. Janne Kauramäki          Jupperi                       9.27,6      2.09,6
 25. Aleksi Tujunen           Soukka                        9.55,5      2.37,5
 26. Lassi Lappalainen        Latokaski                    10.04,1      2.46,1
 27. Santeri Siipivirta       Soukka                       10.15,1      2.57,1
 28. Henri Savander           Soukka                       10.33,5      3.15,5
 29. Henri Burkel             Soukka                       10.52,9      3.34,9
 30. Teuvo Lautala            Lahnus                       11.30,2      4.12,2
 31. Nikita Tikhomirov        Soukka                       11.57,4      4.39,4
 32. Henri Reiskanen          Latokaski                    12.03,5      4.45,5
 33. Oskari Rantahakala       Niipperi                     12.05,7      4.47,7
 34. Sakari Lehtonen          Jupperi                      12.06,4      4.48,4
 35. Antti Karjasilta         Martinkallio                 13.41,8      6.23,8
 36. Juuso Saarto             Latokaski                    15.05,6      7.47,6
 Poisjäänyt   8
  -  56.            Joel Haverinen           Soukka
  -  52.            Joel Luomi               Soukka
  -  44.            Joel Vaitilo             Jousenkaari
  -  35.            Kenneth Luhtala          Postipuu
  -  32.            Saku Peltonen            Aarnivalkea
  -  22.            Jarno Maaninen           Tuomarila
  -  17.            Ilmari Jylhä             Aarnivalkea
  -  14.            Tommi Heimilä            Tähtiniitty
Sarjaluettelo

Tytöt 6. luokka 2 km V

  1. Noora Keski-Säntti       Latokaski                     7.13,3
  2. Enni Nurmi               Rastaala                      7.49,2      0.35,9
  3. Reetta Nikkola           Karamzin                      7.57,5      0.44,2
  4. Sanni Malinen            Postipuu                      8.17,0      1.03,7
  5. Roosa Tiitola            Matinlahti                    8.21,8      1.08,5
  6. Erika Kangasmäki         Soukka                        8.22,2      1.08,9
  7. Veera Mikkola            Matinlahti                    8.56,6      1.43,3
  8. Satu Salonen             Päivänkehrä                   8.59,7      1.46,4
  9. Anni Siirtola            Karamzin                      9.42,3      2.29,0
 10. Pinja Kaisaniemi         Latokaski                     9.55,1      2.41,8
 11. Emma Suotula             Soukka                        9.56,9      2.43,6
 12. Ilona Arnkil             Meritori                     10.05,4      2.52,1
 13. Sanni Lehto              Friisilä                     10.14,3      3.01,0
 14. Nea Lundström            Meritori                     10.19,3      3.06,0
 15. Hanna Kanerva            Latokaski                    10.20,5      3.07,2
 16. Veronica Pichnova        Rastaala                     10.34,1      3.20,8
 17. Iida Härkki              Soukka                       10.40,7      3.27,4
 18. Ella Toimela             Meritori                     10.43,3      3.30,0
 19. Enni Kallio              Latokaski                    10.50,0      3.36,7
 20. Riikka Hakanen           Lahnus                       12.36,3      5.23,0
 Poisjäänyt   1
  -  74.            Fanni Hovi               Friisilä
Sarjaluettelo

Pojat 5.luokka kilpa 2 km V

  1. Tuomas Uusitalo          Ymmersta                      6.28,2
  2. Erno Uusitalo            Jupperi                       7.20,3      0.52,1
Sarjaluettelo

Tytöt 5.luokka kilpa 2 km V

  1. Samina Nummi             Komeetta                      6.31,8
  2. Mirva Kallström          Ruusutorppa                   7.20,2      0.48,4
  3. Heidi Oila               Aarnivalkea                   8.32,3      2.00,5
  4. Sirja Jeskanen           Rastaala                      9.08,8      2.37,0
 Poisjäänyt   1
  -  94.            Henrikka Rokkonen        Aurora
Sarjaluettelo

Pojat 5.luokka 2 km V

  1. Matti Hyyppä             Tiistilä                      6.29,7
  2. Joni Saari               Latokaski                     7.09,3      0.39,6
  3. Olli Jääskeläinen        Tähtiniitty                   7.14,6      0.44,9
  4. Ilmari Kuru              Martinkallio                  7.36,2      1.06,5
  5. Okko Kilpinen            Martinkallio                  7.43,4      1.13,7
  6. Juuso Paunio             Latokaski                     7.59,3      1.29,6
  7. Joel Salmi               Jupperi                       8.06,3      1.36,6
  8. Samuel Vilmi             Karamzin                      8.07,0      1.37,3
  9. Elias Lehikoinen         Postipuu                      8.14,3      1.44,6
 10. Valtteri Ala-Pappila     Soukka                        8.27,3      1.57,6
 11. Joonas Kuusela           Latokaski                     8.36,4      2.06,7
 12. Elias Varis              Karamzin                      8.39,4      2.09,7
 13. Veikka-Wilhelm Lampen    Soukka                        8.47,1      2.17,4
 14. Sampo Haikonen           Latokaski                     8.47,8      2.18,1
 15. Olli Vanninen            Jupperi                       8.51,1      2.21,4
 16. Tommi Papinsaari         Martinkallio                  8.56,1      2.26,4
 17. Miikka Leinonen          Niipperi                      8.58,7      2.29,0
 18. Niclas De La Chappelle   Meritori                      9.02,4      2.32,7
 19. Valtteri Lausala         Ymmersta                      9.06,6      2.36,9
 20. Oskari Jääskeläinen      Lähderanta                    9.07,6      2.37,9
 21. Jere Jaakkola            Tähtiniitty                   9.29,1      2.59,4
 22. Joonatan Seppänen        Päivänkehrä                   9.43,1      3.13,4
 23. Lauri Hollo              Martinkallio                  9.45,3      3.15,6
 24. Oscar Suovaniemi         Martinkallio                  9.54,4      3.24,7
 25. Juho Väyrynen            Jousenkaari                   9.55,4      3.25,7
 26. Artturi Aalto            Vanttila                      9.55,9      3.26,2
 27. Waltter Willamo          Lähderanta                    9.57,1      3.27,4
 28. Paul Sarajuuri           Postipuu                     10.05,2      3.35,5
 29. Karri Kausto             Martinkallio                 10.10,7      3.41,0
 30. Oskari Rantala           Ymmersta                     10.17,3      3.47,6
 31. Toni Vuorinen            Martinkallio                 10.24,5      3.54,8
 32. Aaro Junkkari            Ymmersta                     10.25,2      3.55,5
 33. Niclas Wideman           Veräjäpelto                  10.32,4      4.02,7
 34. Hermanni Kokkonen        Karamzin                     10.41,0      4.11,3
 35. Mitja Autio              Lähderanta                   10.45,2      4.15,5
 36. Axeli Paajanen           Vanttila                     11.45,0      5.15,3
 37. Joonas Myhrberg          Päivänkehrä                  12.22,3      5.52,6
 Poisjäänyt   8
  - 138.            Jere Peura               Matinlahti
  - 136.            Max Wiljanen             Komeetta
  - 132.            Oskari Väyrynen          Soukka
  - 130.            Patrick Lagerbohm        Soukka
  - 125.            Leevi Lokio              Rastaala
  - 124.            Max Lehtonen             Matinlahti
  - 123.            Lauri Heinaro            Martinkallio
  - 122.            Joonas Vuolle            Päivänkehrä
Sarjaluettelo

Tytöt 5.luokka 2 km V

  1. Laura Pösö               Lähderanta                    9.02,0
  2. Suvi Kumpuniemi          Latokaski                     9.05,2      0.03,2
  3. Anna Savolainen          Latokaski                     9.51,7      0.49,7
  4. Henna Tenkanen           Aarnivalkea                   9.51,9      0.49,9
  5. Iris Kuuskoski           Komeetta                      9.53,9      0.51,9
  6. Helene Nyländen          Meritori                     10.00,4      0.58,4
  7. Annika Valle             Aarnivalkea                  10.07,1      1.05,1
  8. Minna Tamminen           Soukka                       10.18,0      1.16,0
  9. Pinja Hokkanen           Rastaala                     10.48,2      1.46,2
 10. Alina Karvinen           Matinlahti                   11.04,1      2.02,1
 11. Jenni Lehtinen           Karamzin                     11.18,6      2.16,6
 12. Siiri Aho                Matinlahti                   11.25,6      2.23,6
 13. Vappu Reunanen           Meritori                     11.27,7      2.25,7
 14. Fanny Kankaanhuhta       Karamzin                     11.52,0      2.50,0
 15. Maija Kivinen            Soukka                       12.14,3      3.12,3
 16. Milla Hammar-Staff       Niipperi                     13.30,0      4.28,0
 17. Iida Laitila             Niipperi                     13.37,3      4.35,3
 Poisjäänyt   6
  - 178.            Anna Rotko               Karamzin
  - 177.            Emma Tiempo              Latokaski
  - 173.            Mirka Hulkkonen          Mankkaanpuro
  - 172.            Milla Knutsson           Komeetta
  - 165.            Emma Wuorenheimo         Meritori
  - 158.            Ronja Haikka             Lähderanta
Sarjaluettelo

Pojat 4.luokka kilpa 2 km V

  1. Kasper Marstio           Juvanpuisto                   6.50,8
  2. Topias Uusitalo          Ymmersta                      7.10,2      0.19,4
  3. Ilmari Saarinen          Lintulaakso                   7.57,8      1.07,0
  4. Saku Halonen             Postipuu                      8.25,9      1.35,1
  5. Kalle Koskela            Postipuu                      8.49,6      1.58,8
Sarjaluettelo

Tytöt 4. luokka kilpa 2 km V

  1. Siiri Salokorpi          Päivänkehrä                   7.27,5
  2. Sandra Backman           Jousenkaari                   7.38,2      0.10,7
Sarjaluettelo

Pojat 4.luokka 2 km V

  1. Patrik Siikanen          Meritori                      7.23,6
  2. Nuutti Nikkola           Karamzin                      7.46,5      0.22,9
  3. Leo Ollikainen           Jupperi                       8.00,3      0.36,7
  4. Elias Nymander           Jupperi                       8.16,7      0.53,1
  5. Antti Ahvenjärvi         Jupperi                       8.17,4      0.53,8
  6. Johannes Vaattovaara     Rastaala                      8.20,4      0.56,8
  7. Kaapo Isojärvi           Latokaski                     8.22,7      0.59,1
  8. Elias Talja              Aurora                        8.22,8      0.59,2
  9. Topias Mönkäre           Tuomarila                     8.26,4      1.02,8
 10. Janne Selänne            Soukka                        8.31,8      1.08,2
 11. Matias Rytkönen          Tuomarila                     8.43,9      1.20,3
 12. Santeri Kuusisto         Meritori                      8.50,2      1.26,6
 13. Jaakko Innanen           Jupperi                       8.52,2      1.28,6
 14. Antti Vehviläinen        Jupperi                       8.52,5      1.28,9
 15. Natnael Mustonen         Karamzin                      9.07,4      1.43,8
 16. Kasperi Kauppi           Meritori                      9.10,6      1.47,0
 17. Tuomas Heikkilä          Niipperi                      9.16,2      1.52,6
 18. Frans-Eemil Leppänen     Jupperi                       9.17,5      1.53,9
 19. Matti Kankaanpää         Karamzin                      9.18,9      1.55,3
 20. Eero Hilli               Matinlahti                    9.19,2      1.55,6
 21. Axel Hakalax             Martinkallio                  9.24,1      2.00,5
 22. Saku Laamanen            Karamzin                      9.27,1      2.03,5
 23. Pekka Ristola            Veräjäpelto                   9.36,0      2.12,4
 24. Luukas Hämäläinen        Lintulaakso                   9.36,8      2.13,2
 25. Eero Hänninen            Päivänkehrä                   9.37,0      2.13,4
 26. Mikko Tervakangas        Päivänkehrä                   9.39,4      2.15,8
 26. Juhana Viitamo           Aarnivalkea                   9.39,4      2.15,8
 28. Oskari Vappula           Komeetta                      9.52,0      2.28,4
 29. Roni Kallström           Ruusutorppa                   9.54,6      2.31,0
 30. Antti Ala-Härkönen       Matinlahti                   10.24,7      3.01,1
 31. Santeri Rinta-Rahko      Latokaski                    10.31,1      3.07,5
 32. Heikki Martikainen       Rastaala                     10.54,5      3.30,9
 33. Miika Helminen           Martinkallio                 11.00,8      3.37,2
 34. Jere Rättyä              Lintulaakso                  11.36,6      4.13,0
 35. Lauri Kumpulainen        Rastaala                     11.39,1      4.15,5
 36. Tomas Pihlajamäki        Soukka                       12.02,6      4.39,0
 37. Aatos Mäenpää            Lintulaakso                  12.25,0      5.01,4
 38. Severi Lehtonen          Jupperi                      12.33,0      5.09,4
 39. Leo Salonen              Jupperi                      12.47,8      5.24,2
 40. Waltteri Moisio          Martinkallio                 13.01,4      5.37,8
 41. Lauri Ranne              Jupperi                      13.34,7      6.11,1
 Keskeytys   1
  - 198.            Rasmus Nieminen          Tähtiniitty
 Poisjäänyt   9
  - 242.            Aleksi Savioja           Lahnus
  - 240.            Matias Liimatainen       Lahnus
  - 238.            Kalle-Eemeli Kivekäs     Soukka
  - 235.            Amos Bonsdorff           Meritori
  - 229.            Oliver Wesamaa           Komeetta
  - 228.            Ilmari Saarinen          Lintulaakso
  - 218.            Veeti Väliaho            Jupperi
  - 213.            Henrik Karhinen          Jupperi
  - 212.            Lauri Laaksonen          Lintulaakso
Sarjaluettelo

Tytöt 4. luokka 2 km V

  1. Sani Taukojärvi          Päivänkehrä                   8.08,2
  2. Essi Ukkonen             Postipuu                      8.57,7      0.49,5
  3. Emma Karhu               Matinlahti                   10.23,5      2.15,3
  4. Anna-Maria Tanninen      Jupperi                      10.30,5      2.22,3
  5. Eeva Immonen             Aarnivalkea                  10.31,8      2.23,6
  6. Nina Hakkarainen         Soukka                       10.41,5      2.33,3
  7. Lotta Väskä              Soukka                       10.50,0      2.41,8
  8. Henni Sirkka             Latokaski                    10.50,8      2.42,6
  9. Aino Lehto               Friisilä                     10.55,3      2.47,1
 10. Katarina Pichnova        Rastaala                     10.57,8      2.49,6
 11. Marianna Kuiko           Niipperi                     10.58,9      2.50,7
 12. Pilvi Puusaari           Latokaski                    11.03,0      2.54,8
 13. Jutta Ropponen           Karamzin                     11.08,2      3.00,0
 14. Aino Palmen              Jupperi                      11.10,6      3.02,4
 15. Nea Holmberg             Jupperi                      11.18,1      3.09,9
 16. Jasmiina Räsänen         Niipperi                     11.28,2      3.20,0
 17. Annu Toikka              Karamzin                     11.51,4      3.43,2
 18. Sannina Honkaharju       Lintulaakso                  11.55,1      3.46,9
 19. Milla Kondakov           Matinlahti                   12.16,2      4.08,0
 20. Jenni Olsbo              Martinkallio                 12.42,2      4.34,0
 21. Fanny Virtanen           Meritori                     12.48,8      4.40,6
 22. Victoria Laird           Postipuu                     13.08,7      5.00,5
 23. Annika Hänninen          Postipuu                     13.44,9      5.36,7
 24. Mette Bergman            Meritori                     14.38,4      6.30,2
 25. Ronja Sinkkonen          Latokaski                    14.47,2      6.39,0
 Keskeytys   1
  - 282.            Nora Nordberg            Lintulaakso
 Poisjäänyt   3
  - 284.            Elina Savola             Martinkallio
  - 274.            Lara Best-Dunkley        Komeetta
  - 263.            Sara Ranta               Lahnus
Sarjaluettelo