Espoon Hiihtoseuran mestaruushiihdot Leppävaarassa 23.3.2011

Hiihtotapa V, yhteislähdöt

Tulokset

Pojat 6 vuotta 0,5 km

1.   Heikki Peipinen	                    3:20
2.   Joni Silvennoinen	                    4:05
3.   Jussi Jukola	                    4:35
4.   Anton Hellström	                    4:35
5.   Pyry Riissanen                         4:53
6.   Pyry Heinilä	                    5:55
7.   Jouka Aaltonen	                    6:28
8.   Pekka Peltola	                   21:26

Tytöt 6 vuotta 0,5 km

1.   Hilla Neuvonen		            4:27
2.   Ines Karlemo	                    4:57
3.   Aino Väisälä	                    5:58

Pojat 8 vuotta 1,0 km

1.   Amos Hellström	                    4.08
2.   Akseli Ojala	                    4.09
3.   Simon Karlemo	                    4.16
4.   Eino Kauranen	                    4.34
5.   Kalle Huhta-Koivisto	            6.16
6.   Miska Riissanen	                    6.22

Tytöt 8 vuotta 1,0 km

1.   Heta Neuvonen	                    4.37
2.   Amanda Seppinen	                    4.40
3.   Pinja Aaltonen	                    4.41
4.   Hilda Oila	                            5.59
5.   Pinja Männikkö	                    6.16
6.   Juulia Peltola	                    6.37

Pojat 10 vuotta 2,0 km

1.   Adam Tallberg	                    6.43
2.   Oskari Yli-Penttilä                    7.55
3.   Elja Neuvonen	                    7.57
4.   Oliver Sohlberg	                    8.04
5.   Veikko Väisälä	                    8.38
6.   Tuomas Kaukonen	                    8.40
7.   Teemu Rauha	                   10.27
8.   Casper Vikman	                   10.30

Tytöt 10 vuotta 2,0 km

1.   Olivia Lammivaara	                    6.47
2.   Liisa Raasakka	                    7.34
3.   Helmi Peipinen	                    7.51
4.   Pippi Nordström	                    8.02
5.   Rosaliina Rokkonen	                    8.10
6.   Wilma Jungar	                    8.52

Pojat 12 vuotta 2,7 km

1.   Erik Ingman	                    7.48
2.   Matti Hyyppä	                    7.54
3.   Lucas Karlemo	                    8.46
4.   Ilmari Saarinen	                    8.53
5.   Antti Ahvenjärvi	                    9.10
6.   Benjamin Kyngäs	                    9.57
7.   Antti Vehviläinen	                   10.05

Tytöt 12 vuotta 2,7 km

1.   Samina Nummi	                    8.03
2.   Rebecca Ehrnrooth	                    8.36
3.   Henriikka Rokkonen	                    8.40
4.   Siiri Salokorpi	                    8.40
5.   Heidi Oila	                            9.45
6.   Katariina Mölsä	                    9.51
7.   Cajsa Jungar	                   10.00
8.   Matilda Seppinen	                   11.20

Pojat 14 vuotta 2,7 km

1.   Eemeli Huhta-Koivisto	            7.03
2.   Ville Fagerholm	                    7.03
3.   Alex Liljeström	                    7.41
4.   Alvari Oila	                    8.05
5.   Elmeri Seppinen	                    8.22

Tytöt 14 vuotta 2,7 km

1.   Jatta Leskinen	                    7.07
2.   Henna Uusitalo	                    7.28
3.   Taika Nummi	                    7.36
4.   Sara Koppinen	                    8.11

Miehet 16 vuotta 5,4 km V

1.   Timo Kurkela                          14.18
2.   Jori Uusitalo                         14.30
3.   Matias Heinonen                       14.46
4.   Miika Heikkilä                        15.01
5.   Artturi Oila                          15.01
6.   Nestori Seppinen                      19.26

Naiset 16 vuotta 5,4 km V

1.   Hilppa Lauranto                       17.11

Miehet 18 vuotta 5,4 km V

1.   Samuli Hurme                          13.22
2.   Aleksi Heinonen                       14.06

Miehet 20 vuotta 5,4 km V

1.   Tero Hännikäinen                      13.10

Miehet 5,4 km V

1.   Jaakko Helve                          13.33
2.   Toni Haapala                          14.14
3.   Juho Tuomainen                        14.36

Naiset 5.4 km V

1.   Venla Tahvanainen                     15.27
2.   Maria Heikkilä                        16.31

Miehet 35 vuotta 5,4 km V

1.   Seppo Kettunen      Espoon Tapiot     13.43
2.   Ville Nurmilaukas   Espoon Tapiot     13.57
3.   Timo Itkonen                          14.40
4.   Janne Laine         Espoon Tapiot     15.18

Miehet 40 vuotta 5,4 km V

1.   Hannu Heinilä                         13.23

Miehet 45 vuotta 5,4 km V

1.   Pekka Hännikäinen                     14.40

Miehet 50 vuotta 5,4 km V

1.   Matti Toppari       Espoon Tapiot     16.55

Miehet 55 vuotta 5,4 km V

1.   Hannu Sainio                          16.00