Espoon Hiihtoseuran mestaruushiihdot Leppävaarassa 3.3.2010

Hiihtotapa V, yhteislähdöt

Tulokset

Pojat 6 vuotta 0,5 km

1.   Eino Kauranen	                    3.36
2.   Tatu Kunnas	                    4.42
3.   Christoffer Ingman	                    4.47
4.   Anton Hellström	                    9.48
5.   Antti Vähä-Vahe	                   10.26
6.   Teemu Weck	                           13.12
     Kalle Hainari	                   keskeytti

Tytöt 6 vuotta 0,5 km

1.   Hilda Oila	                            4.31
2.   Ines Karlemo	                    6.02

Pojat 8 vuotta 1,0 km

1.   Oskari Yli-Penttilä	            4.52
2.   Matias Autero	                    5.09
3.   Veikko Väisälä	                    5.37
4.   Amos Hellström	                    6.42
5.   Simon Karlemo	                    6.48
6.   Miska Riissanen	                    7.12
7.   Tommi Weck	                            7.36
8.   Verneri Yli-Penttilä	            7.53
9.   Joona Purtilo	                    8.01

Tytöt 8 vuotta 1,0 km

1.   Rosaliina Rokkonen	                    4.53
2.   Liisa Raasakka	                    5.02
3.   Wilma Jungar	                    5.21
4.   Julia Peltola	                   11.26
5.   Maija Vähä-Vahe	                   11.27

Pojat 10 vuotta 2,0 km

1.   Adam Tallberg	                    7.55
2.   Topias Uusitalo	                    8.08
3.   Lucas Karlemo	                    8.11
4.   Kasper Marstio	                    8.35
5.   Patrik Ingman	                    8.39
6.   Ilmari Saarinen	                    8.51
7.   Eetu Paldanius	                    8.52
8.   Roni Kallström	                    9.56
9.   Aapo Erpola	                   12.06
10.  Nisse Vähä-Vahe	                   12.46

Tytöt 10 vuotta 2,0 km

1.   Olivia Lamminvaara	                    8.07
2.   Heidi Oila	                            8.08
3.   Katariina Mölsä	                    9.30

Pojat 12 vuotta 2,7 km

1.   Alvari Oila	                    8.51
2.   Akseli Erpola	                    8.53
3.   Erik Ingman	                    8.57
4.   Rasmus Talberg	                    8.58
5.   Tuomas Uusitalo	                    9.21
6.   Kalle Liljeström	                   10.18
7.   Elias Varis	                   11.06
8.   Augusto Albäck	                   16.12

Tytöt 12 vuotta 2,7 km

1.   Samina Nummi	                    8.52
2.   Henriikka Rokkonen	                    9.12
3.   Mirva Kallström	                    9.31
4.   Rebecca Ehrnrooth	                   10.04
5.   Mirva Hulkkonen	                   10.22
6.   Cajsa Jungar 	                   13.35

Pojat 14 vuotta 2,7 km

1.   Matias Heinonen	                    7.36
2.   Miika Heikkilä	                    7.36
3.   Alex Liljeström	                    8.09
4.   Denis Pekkonen	                    8.25
5.   Eemeli Huhta-Koivisto	            8.30
6.   Herman Hurme	                    8.48

Tytöt 14 vuotta 2,7 km

1.   Jatta Leskinen	                    7.45
2.   Sara Koppinen	                    7.59
3.   Jasmin Koivunen	                    8.05
4.   Taika Nummi	                    8.08
5.   Sara Tuomisto	                    8.26

Miehet 16 vuotta 5,4 km V

1.   Santeri Erola	                   14.29
2.   Ilkka Mattila	                   14.31
3.   Jere Ahonen	                   15.43

Naiset 16 vuotta 5,4 km V

1.   Alisa Backman	                   17.54
2.   Hilppa Lauranto	                   18.15

Miehet 18 vuotta 5,4 km V

1.   Samuli Hurme	                   14.06

Naiset 20 vuotta 5,4 km V

1.   Taru Sainio	                   15.17

Miehet 5,4 km V

1.   Mikko Kohtala	                   13.35
2.   Toni Haapala	                   14.48

Naiset 5.4 km V

1.   Sirkka Ehrnrooth	                   14.36

Miehet 40 vuotta 5,4 km V

1.    Jussi Heikkinen	Espoon Tapiot      13.36
2.    Hannu Heinilä	                   13.59
3.    Harri Peipinen	                   14.28

Miehet 45 vuotta 5,4 km V

1.   Petri Ikävalko     Espoon Tapiot	   14.07
2.   Reijo Tiainen	Espoon Tapiot      14.29
3.   Keijo Järvi	                   15.12

Miehet 55 vuotta 5,4 km V

1.   Hannu Sainio                          16.02