Espoon alakoulujen hiihdot 2010

T U L O K S E T

© Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo:
Sprinttiviesti; P4; P4K; T4; T4K; P5; P5K; T5; T5K; P6; P6K; T6; T6K;

Sprinttiviesti 6x500m V

  1. Karamzin                 16.11
  2. Päivänkehrä              16.12
  3. Suna                     17.03
  4. Komeetta                 17.21
  5. Soukka                   17.37
  6. Lahnus                   17.39
  7. Jupperi                  17.41
  8. Ymmersta                 18.10
  9. Latokaski                18.11
Sarjaluettelo

Pojat 4 lk 2 km V

  1. Matti Hyyppä             Tiistilä                      7.07,3
  2. Joni Saari               Latokaski                     7.55,7      0.48,4
  3. Ilmari Kuru              Martinkallio                  8.11,7      1.04,4
  4. Joel Salmi               Jupperi                       8.16,7      1.09,4
  5. Joonas Kuusela           Latokaski                     8.22,2      1.14,9
  6. Erno Uusitalo            Jupperi                       8.38,0      1.30,7
  7. Samuel Vilmi             Karamzin                      8.48,2      1.40,9
  8. Jonne Seppälä            Kantokaski                    8.55,7      1.48,4
  9. Elias Varis              Karamzin                      8.57,2      1.49,9
 10. Veikka Lampen            Soukka                        9.02,0      1.54,7
 11. Valtteri Alapappila      Soukka                        9.09,2      2.01,9
 12. Valtteri Viirret         Friisilä                      9.12,2      2.04,9
 13. Oskari Rantala           Ymmersta                      9.16,5      2.09,2
 14. Kaapo Schreck            Aurora                        9.28,4      2.21,1
 15. Leevi Lokio              Rastaala                      9.31,0      2.23,7
 16. Tommi Rusila             Kantokaski                    9.41,9      2.34,6
 17. Miko Niemistö            Latokaski                     9.48,5      2.41,2
 18. Aatu Holma               Aurora                        9.48,6      2.41,3
 19. Elias Salminen           Aurora                        9.51,2      2.43,9
 20. Juho Heino               Suna                          9.52,4      2.45,1
 21. Lauri Hollo              Martinkallio                 10.05,2      2.57,9
 22. Artturi Aalto            Vanttila                     10.06,7      2.59,4
 23. Elias Järventaus         Ymmersta                     10.06,8      2.59,5
 24. Sampo Haikonen           Latokaski                    10.10,3      3.03,0
 25. Kirmo Hirvonen           Soukka                       10.10,5      3.03,2
 26. Oskari Taipale           Kantokaski                   10.16,1      3.08,8
 27. Niklas Videman           Veräjäpelto                  10.16,5      3.09,2
 28. Aaro Junkkari            Ymmersta                     10.20,9      3.13,6
 29. Joonas Myhrberg          Päivänkehrä                  10.22,7      3.15,4
 30. Janne Jerkku             Rastaala                     10.30,9      3.23,6
 31. Joakim Lehtola           Lahnus                       10.35,6      3.28,3
 32. Antti Maidel             Aurora                       10.48,1      3.40,8
 33. Maxim Survo              Veräjäpelto                  11.09,9      4.02,6
 34. Mitja Autio              Lähderanta                   11.20,8      4.13,5
 35. Yoon Sik Kim             Aarnivalkea                  11.22,2      4.14,9
 36. Akseli Paajanen          Vanttila                     11.51,3      4.44,0
 37. Aki Kauppala             Ymmersta                     12.01,6      4.54,3
 38. Felix Raassina           Komeetta                     12.13,1      5.05,8
 39. Markus Kiiskilä          Rastaala                     12.15,4      5.08,1
 40. Tommi Papinsaari         Martinkallio                 12.16,5      5.09,2
 41. Riku Mäenpää             Aurora                       12.16,7      5.09,4
 42. Tapani Lautala           Lahnus                       12.36,5      5.29,2
 43. Teemu Huotari            Rastaala                     12.50,8      5.43,5
 44. Miika Haukkala           Rastaala                     13.00,6      5.53,3
 45. Mikael Nurmi             Rastaala                     13.03,0      5.55,7
 46. Joni Tamminen            Rastaala                     14.06,3      6.59,0
 47. Sami Ohlström            Aarnivalkea                  14.30,8      7.23,5
 48. Jonathan Lindström       Rastaala                     14.49,3      7.42,0
 49. Ville Hiekka             Ymmersta                     14.54,9      7.47,6
 50. Joonas Laustie           Aurora                       19.01,0     11.53,7
 Poisjäänyt   4
  -  41.            Jaakko Haarti            Aurora
  -  36.            Teemu Mäkinen            Karamzin
  -  10.            Patrick Lagerblom        Soukka
  -   8.            Hermanni Kokkonen        Karamzin
Sarjaluettelo

Pojat 4 lk kilpa 2 km V

  1. Tuomas Uusitalo          Ymmersta                      6.47,1
Sarjaluettelo

Tytöt 4 lk 2 km V

  1. Siiri Salokorpi          Päivänkehrä                   8.09,5
  2. Sani Taukojärvi          Päivänkehrä                   8.34,1      0.24,6
  3. Laura Pösö               Lähderanta                    8.46,4      0.36,9
  4. Julia Tauriainen         Ymmersta                      8.59,0      0.49,5
  5. Hanna Karjalainen        Suna                          9.46,2      1.36,7
  6. Suvi Korhonen            Aurora                       10.12,5      2.03,0
  7. Henna Tenkanen           Aarnivalkea                  10.16,4      2.06,9
  8. Emma Tiempo              Latokaski                    10.50,9      2.41,4
  9. Suvi Kumpuniemi          Latokaski                    11.16,3      3.06,8
 10. Jenni Lehtinen           Karamzin                     11.26,1      3.16,6
 11. Pauliina Talaslahti      Jupperi                      11.27,1      3.17,6
 12. Milla Knutsson           Komeetta                     11.29,1      3.19,6
 13. Tilda Turunen            Rastaala                     11.31,1      3.21,6
 14. Fiona Bjugg              Latokaski                    11.32,1      3.22,6
 15. Fanni Kankaanhuhta       Karamzin                     11.45,2      3.35,7
 16. Minna Suominen           Veräjäpelto                  11.51,3      3.41,8
 17. Siria Jeskanen           Rastaala                     11.51,7      3.42,2
 18. Ella Mäkelä              Latokaski                    11.56,2      3.46,7
 19. Inari Rostedt            Veräjäpelto                  12.01,3      3.51,8
 20. Karoliina Ahlberg        Jupperi                      12.03,1      3.53,6
 21. Aino Otava               Rastaala                     12.06,7      3.57,2
 22. Anna Rotko               Karamzin                     12.07,3      3.57,8
 23. Jasmiina Knaapi          Ymmersta                     12.44,2      4.34,7
 24. Emma Kirjavainen         Aarnivalkea                  12.53,9      4.44,4
 25. Sara Kauppinen           Viherkallio                  13.23,1      5.13,6
 26. Iida Koski               Vanttila                     13.27,6      5.18,1
 27. Minna Tamminen           Soukka                       13.47,9      5.38,4
 28. Elina Maccluba           Viherkallio                  13.51,1      5.41,6
 29. Tia Heikkilä             Karamzin                     13.57,1      5.47,6
 30. Olivia Koskela           Rastaala                     14.11,8      6.02,3
 31. Nelli Aarnio             Rastaala                     16.21,7      8.12,2
 32. Pinja Raijas             Lahnus                       17.38,2      9.28,7
 Poisjäänyt   1
  -  76.            Marika Tuisku            Aurora
Sarjaluettelo

Tytöt 4 lk kilpa 2 km V

  1. Samina Nummi             Komeetta                      6.35,7
  2. Henriikka Rokkonen       Aurora                        6.55,6      0.19,9
  3. Mirva Kallström          Ruusutorppa                   7.18,4      0.42,7
  4. Heidi Oila               Aarnivalkea                   8.11,3      1.35,6
Sarjaluettelo

Pojat 5 lk 2 km V

  1. Kristian Wasastjerna     Komeetta                      7.27,6
  2. Otto-Ville Leppänen      Jupperi                       7.33,8      0.06,2
  3. Eemil Vuornos            Jupperi                       7.52,0      0.24,4
  4. Jaakko Pensola           Jupperi                       7.57,6      0.30,0
  5. Atte Kyöstiö             Tuomarila                     8.00,4      0.32,8
  6. Alvar Hirvonen           Lähderanta                    8.05,8      0.38,2
  7. Samu Mattinen            Aurora                        8.10,6      0.43,0
  8. Joel Lehtola             Lahnus                        8.11,2      0.43,6
  9. Santeri Lehesmaa         Päivänkehrä                   8.12,5      0.44,9
 10. Miro Marttila            Päivänkehrä                   8.14,9      0.47,3
 11. Ilmari Jylhä             Aarnivalkea                   8.16,0      0.48,4
 12. Lassi Ruohonen           Karamzin                      8.17,3      0.49,7
 13. Vertti Taukojärvi        Päivänkehrä                   8.26,3      0.58,7
 14. Matias Mäki-Petäys       Ymmersta                      8.26,6      0.59,0
 15. Ville Pellosniemi        Päivänkehrä                   8.29,2      1.01,6
 16. Joel Luomi               Soukka                        8.30,3      1.02,7
 17. Sami Kivinen             Komeetta                      8.37,8      1.10,2
 18. Johannes Haggren         Rastaala                      8.40,1      1.12,5
 19. Rasmus Siljander         Komeetta                      8.52,1      1.24,5
 20. Matias Suutala           Suna                          9.12,0      1.44,4
 21. Teemu Severinkangas      Aurora                        9.34,6      2.07,0
 22. Saku Peltonen            Aarnivalkea                   9.37,9      2.10,3
 23. Janne Kauramäki          Jupperi                       9.38,8      2.11,2
 24. Markus Haapasaari        Kantokaski                    9.39,9      2.12,3
 25. Jarno Manninen           Tuomarila                     9.50,9      2.23,3
 26. Riyad El-Alami           Aurora                       10.25,3      2.57,7
 27. Juuso Kauppi             Aurora                       10.30,7      3.03,1
 28. Oskari Lahtinen          Kantokaski                   10.33,6      3.06,0
 29. Jaro Mykkänen            Kantokaski                   10.35,5      3.07,9
 30. Mikko Malmi              Kantokaski                   10.36,8      3.09,2
 31. Ilmari Airaksinen        Aurora                       10.42,6      3.15,0
 32. Toni Riihimäki           Aurora                       10.51,1      3.23,5
 33. Henri Burkel             Soukka                       11.07,2      3.39,6
 34. Markku Kettunen          Kantokaski                   11.08,4      3.40,8
 35. Teuvo Lautala            Lahnus                       11.12,0      3.44,4
 36. Henri Jurva              Latokaski                    11.12,3      3.44,7
 37. Aapo Tervo               Lahnus                       11.20,5      3.52,9
 38. Rasmus Teeriaho          Rastaala                     11.30,8      4.03,2
 39. Juuso Saarto             Latokaski                    11.48,6      4.21,0
 40. Tapio Välikangas         Päivänkehrä                  12.03,7      4.36,1
 41. Patrik Parviainen        Viherkallio                  12.33,1      5.05,5
 42. Nikita Tikhomirov        Soukka                       12.35,2      5.07,6
 43. Oliver Reinius           Komeetta                     12.39,2      5.11,6
 44. Ibrahim Sirviö           Aurora                       12.49,8      5.22,2
 45. Joonas Sibakov           Aurora                       15.11,3      7.43,7
 46. Simeon Pento             Komeetta                     15.27,6      8.00,0
 Hylätty   1
  - 159.            Tuomas Sjögren           Päivänkehrä
 Poisjäänyt  12
  - 173.            Santeri Huhtala          Jousenkaari
  - 170.            Aleksi Tujunen           Soukka
  - 168.            Joonas Särkilahti        Soukka
  - 158.            Ville Sivula             Komeetta
  - 156.            Tommi Tähkä              Ymmersta
  - 150.            Veikko Saarinen          Karamzin
  - 149.            Joel Haverinen           Soukka
  - 142.            Tommi Lehtikangas        Aurora
  - 136.            Mikko Peura              Komeetta
  - 129.            Santeri Siipivirta       Soukka
  - 127.            Henri Savander           Soukka
  - 122.            Joel Vaitilo             Jousenkaari
Sarjaluettelo

Pojat 5 lk kilpa 2 km V

  1. Kalle Liljeström         Lahnus                        7.29,7
  2. Alvar Palmen             Jupperi                       7.38,4      0.08,7
Sarjaluettelo

Tytöt 5 lk 2 km V

  1. Reetta Nikkola           Karamzin                      7.40,2
  2. Noora Keski-Säntti       Latokaski                     8.03,9      0.23,7
  3. Enni Nurmi               Rastaala                      8.15,4      0.35,2
  4. Erika Kangasmäki         Soukka                        8.54,3      1.14,1
  5. Laura Suominen           Veräjäpelto                   9.34,4      1.54,2
  6. Sanni Lehto              Friisilä                      9.40,7      2.00,5
  7. Anni Siirtola            Karamzin                      9.43,3      2.03,1
  8. Fanni Hovi               Friisilä                      9.45,4      2.05,2
  9. Satu Salonen             Päivänkehrä                   9.46,5      2.06,3
 10. Sara Pehkonen            Suna                          9.52,7      2.12,5
 11. Viivi Mäkelä             Kantokaski                   10.10,5      2.30,3
 12. Adina Lakkala            Ymmersta                     10.27,7      2.47,5
 13. Ida Härkki               Soukka                       10.49,8      3.09,6
 14. Kaisla Lehtipuu          Kantokaski                   11.21,1      3.40,9
 15. Eveliina Kilpala         Lahnus                       11.21,3      3.41,1
 16. Riikka Hakanen           Lahnus                       11.32,5      3.52,3
 17. Noora Lahtinen           Jupperi                      11.52,4      4.12,2
 18. Anni Koivusalo           Ymmersta                     12.12,3      4.32,1
 19. Rosa Ahonen              Viherkallio                  13.58,9      6.18,7
 Poisjäänyt   4
  - 208.            Maisa Ajanko             Jousenkaari
  - 202.            Julia Valkeapää          Lähderanta
  - 193.            Luna Suhonen             Jousenkaari
  - 190.            Sanni Tikkanen           Karamzin
Sarjaluettelo

tytöt 5 lk kilpa 2 km V

  1. Tiina Raasakka           Lahnus                        8.07,9
Sarjaluettelo

Pojat 6 lk 2 km V

  1. Eric Hyyppä              Tiistilä                      6.56,5
  2. Aapo Linjama             Päivänkehrä                   7.06,0      0.09,5
  3. Mikael Sadinmäki         Kantokaski                    7.24,1      0.27,6
  4. Janne Kuusela            Latokaski                     7.39,8      0.43,3
  5. Joonas Nurminen          Karamzin                      7.49,3      0.52,8
  6. Alvari Poikola           Soukka                        7.56,8      1.00,3
  7. Jan Kurvinen             Suna                          7.59,9      1.03,4
  8. Alex Tauriainen          Ymmersta                      8.05,4      1.08,9
  9. Mikael Niemelä           Karamzin                      8.07,2      1.10,7
 10. Max Kuusela              Päivänkehrä                   8.07,4      1.10,9
 11. Tomi Hakkarainen         Soukka                        8.09,4      1.12,9
 12. Heikki Hakala            Lahnus                        8.32,4      1.35,9
 13. Eemil Viskari            Soukka                        8.38,1      1.41,6
 14. Risto Ilomäki            Viherkallio                   9.00,8      2.04,3
 15. Jesse Hämäläinen         Suna                          9.24,6      2.28,1
 16. Oula Peltola             Aarnivalkea                   9.56,9      3.00,4
 17. Eemeli Hirvonen          Viherkallio                  10.22,8      3.26,3
 18. Arttu Arponen            Soukka                       10.29,5      3.33,0
 19. Petrus Holm              Jupperi                      10.32,1      3.35,6
 20. Jere Paakkonen           Aurora                       10.33,0      3.36,5
 21. Lauri Mattila            Komeetta                     10.37,5      3.41,0
 22. Lassi Jokiniemi          Aurora                       10.42,6      3.46,1
 23. Hari Hahtoranta          Aurora                       11.35,0      4.38,5
 24. Rainer Nyman             Aurora                       11.37,8      4.41,3
 25. Joel Järvensivu          Viherkallio                  12.06,6      5.10,1
 26. Tommi Arjavalta          Komeetta                     14.10,1      7.13,6
 Poisjäänyt  11
  - 257.            Markus Pentti            Kantokaski
  - 254.            Jens Pitkänen            Lahnus
  - 251.            Roni Riikonen            Soukka
  - 247.            Max Kivirikko            Aarnivalkea
  - 245.            Tero Ranta               Lahnus
  - 234.            Jimi Rautakoski          Aarnivalkea
  - 233.            Juhana Autti             Friisilä
  - 232.            Roope Rauhala            Viherkallio
  - 230.            Emil Koho                Karamzin
  - 226.            Werner Westermarck       Jupperi
  - 222.            Oskari Keijonen          Soukka
Sarjaluettelo

Pojat 6 lk kilpa 2 km V

  1. Alex Liljeström          Lahnus                        6.18,8
  2. Leo Kurkela              Päivänkehrä                   6.19,7      0.00,9
  3. Eemeli Huhta-Koivisto    Mäntymäki                     6.47,3      0.28,5
  4. Alvari Oila              Aarnivalkea                   6.56,1      0.37,3
  5. Oskari Honkasaari        Jupperi                       7.45,9      1.27,1
  6. Jere Sparre              Lahnus                       10.06,4      3.47,6
Sarjaluettelo

Tytöt 6 lk 2 km V

  1. Julia Selänne            Soukka                        7.34,9
  2. Veera Nikkola            Karamzin                      7.44,5      0.09,6
  3. Milla Koistinen          Veräjäpelto                   8.07,3      0.32,4
  4. Pamina Spångberg         Soukka                        8.42,4      1.07,5
  5. Tiina Korhonen           Aurora                        9.03,1      1.28,2
  6. Jenni Kaita              Veräjäpelto                   9.21,5      1.46,6
  7. Akuliina Autio           Lähderanta                    9.32,5      1.57,6
  8. Jonna Jyrämä             Latokaski                     9.33,1      1.58,2
  9. Anna Heino               Suna                          9.40,1      2.05,2
 10. Wilma Kurki              Lahnus                        9.44,8      2.09,9
 11. Niina Koukkari           Lähderanta                    9.51,2      2.16,3
 12. Aino Syrjänen            Karamzin                     10.33,8      2.58,9
 13. Liisa Kivinen            Soukka                       10.39,7      3.04,8
 14. Aurora Idänpää-Heikkilä  Komeetta                     10.47,2      3.12,3
 15. Jenna Ojanen             Lähderanta                   11.03,7      3.28,8
 16. Meeri Saltevo            Latokaski                    11.38,5      4.03,6
 17. Laura Pikkarainen        Lähderanta                   12.13,9      4.39,0
 18. Annastina Aff            Komeetta                     14.12,0      6.37,1
 19. Hilla Koivula            Komeetta                     15.49,1      8.14,2
Sarjaluettelo

Tytöt 6 lk kilpa 2 km V

  1. Taika Nummi              Komeetta                      6.12,8
  2. Jasmin Koivunen          Suna                          6.22,7      0.09,9
  3. Sara Tuomisto            Jupperi                       6.44,5      0.31,7
 Poisjäänyt   1
  - 299.            Jatta Leskinen           Päivänkehrä
Sarjaluettelo