118 Kansalliset Marjon Hiihdot

T U L O K S E T

© Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo:
M10; N10; M12; N14; N12; M16; M14; N20; N18; N16; M18; NYL; M55; M60; N35; MYL; M20; M35; M40; M45; M50;

Miehet 10 vuotta 5 km P

  1. Akseli Erppola           Espoon Hiihtoseura           22.57,3
  2. Ville Räty               Pakilan Veto                 23.04,7      0.07,4
  3. Ilari Hirviniemi         Pakilan Veto                 23.55,3      0.58,0
  4. Erik Ingman              Espoon Hiihtoseura           25.36,4      2.39,1
  5. Tuomas Uusitalo          Vantaan Hiihtoseura          28.02,3      5.05,0
 Keskeytys   1
  -   3.  30011027  Rasmus Tallberg          Espoon Hiihtoseura
 Poisjäänyt   2
  -   8.  31228301  Lauri Aaltonen           Hyvinkään Hiihtäjät
  -   7.  30392924  Santeri Säijälä          Hyvinkään Hiihtäjät
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 5 km P

  1. Matilda Suhonen          Hollolan urheilijat -46      24.43,1
  2. Samina Nummi             Espoon Hiihtoseura           26.04,2      1.21,1
  3. Anniina Perkiö           Vantaan Hiihtoseura          26.59,2      2.16,1
  4. Riina Perkiö             Vantaan Hiihtoseura          28.46,6      4.03,5
  5. Ronja Haikarainen        IF Sibbo-Vargarna            33.06,0      8.22,9
 Keskeytys   1
  -  18.  33799773  Taru Haikarainen         IF Sibbo-Vargarna
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 10 km P

  1. Turo Sipilä              Keravan Urheilijat           39.43,1
  2. Markus Nikander          Lohjan Louhi                 41.25,8      1.42,7
  3. Joona Puhakka            Espoon Hiihtoseura           42.40,1      2.57,0
  4. Salomo Ojala             Tampereen Pyrintö            44.19,7      4.36,6
  5. Verneri Suhonen          Hollolan urheilijat -46      45.33,0      5.49,9
  6. Tuomas Heikkilä          Mäntsälän Urheilijat         45.54,5      6.11,4
  7. Tommi Huostila           Lammin Säkiä                 46.14,1      6.31,0
  8. Leo Kurkela              Espoon Hiihtoseura           46.27,0      6.43,9
  9. Emil Uitto               Hollolan Nasta               46.35,0      6.51,9
 10. Tuomas Säteri            Keravan Urheilijat           46.38,4      6.55,3
 11. Aaro Lampinen            Keravan Urheilijat           49.34,5      9.51,4
 12. Alvari Oila              Espoon Hiihtoseura           51.47,9     12.04,8
 Poisjäänyt   4
  -  37.  30551778  Aukusti Jääskeläinen     Rajamäen Kehitys
  -  27.  31993322  Robin Ruuth              Vantaan Hiihtoseura
  -  24.  28563176  Juuso Puhakka            Espoon Hiihtoseura
  -  22.  27426366  Henri Erkkilä            Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 10 km P

  1. Ida Räty                 Pakilan Veto                 42.47,0
  2. Heli Luoma               Pakilan Veto                 43.08,8      0.21,8
  3. Salla Laine              Pakilan Veto                 43.24,1      0.37,1
  4. Saara Salmela            Pakilan Veto                 43.38,1      0.51,1
  5. Venla Heikkilä           Mäntsälän Urheilijat         44.42,6      1.55,6
  6. Linnea Jääskeläinen      Rajamäen Kehitys             45.01,7      2.14,7
  7. Annika Uitto             Hollolan Nasta               46.34,3      3.47,3
  8. Emmi-Juulia Hirviniemi   Pakilan Veto                 48.14,8      5.27,8
  9. Minni Leppänen           Lahden Hiihtoseura           51.12,1      8.25,1
 10. Noora Järvi              Espoon Hiihtoseura           52.13,3      9.26,3
 Keskeytys   2
  -  50.  32708503  Hilppa Lauranto          Espoon Hiihtoseura
  -  46.  28661489  Elina Haavikko           Pakilan Veto
 Poisjäänyt   1
  -  42.  29943892  Heini Rahkonen           Janakkalan Jana
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 10 km P

  1. Wilma Vinkanharju        Hyvinkään Hiihtäjät          40.29,7
  2. Jatta Leskinen           Espoon Hiihtoseura           42.45,2      2.15,5
  3. Josefina Sundman         IK Trissan                   45.00,8      4.31,1
  4. Ella Erppola             Espoon Hiihtoseura           46.46,2      6.16,5
  5. Sara Koppinen            Espoon Hiihtoseura           46.50,8      6.21,1
  6. Jasmin Koivunen          Espoon Hiihtoseura           48.45,1      8.15,4
  7. Sara Tuomisto            Espoon Hiihtoseura           48.51,2      8.21,5
  8. Henna Uusitalo           Keravan Urheilijat           49.23,1      8.53,4
  9. Liinu Nummela            Mäntsälän Urheilijat         51.09,3     10.39,6
 10. Taika Nummi              Espoon Hiihtoseura           55.45,5     15.15,8
 Poisjäänyt   1
  -  61.  33126335  Emmi Heino               Vihdin Viesti
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 15 km P

  1. Miko Flinkman            Hyvinkään Hiihtäjät          53.23,0
  2. Joni Mustonen            Muuramen Urheilijat          53.28,0      0.05,0
  3. Ville Rahkonen           Janakkalan Jana              53.53,3      0.30,3
  4. Elmo Koivunen            Espoon Hiihtoseura           55.05,6      1.42,6
  5. Valtteri Putkonen        Pakilan Veto                 55.06,4      1.43,4
  6. Joni Rytkönen            Rajamäen Kehitys             55.30,2      2.07,2
  7. Otso Klemola             Vantaan Hiihtoseura          57.59,3      4.36,3
  8. Alfons Lindfors          Hyvinkään Hiihtäjät          58.23,3      5.00,3
  9. Saku Laine               Pakilan Veto                 58.36,7      5.13,7
 10. Samuli Hurme             Espoon Hiihtoseura           58.37,2      5.14,2
 11. Justus Jääskeläinen      Rajamäen Kehitys             58.50,6      5.27,6
 12. Panu Kallio              Pakilan Veto                 59.33,4      6.10,4
 13. Samuli Kallio            Nastolan Naseva            1.00.27,7      7.04,7
 14. Aleksi Heinonen          Espoon Hiihtoseura         1.02.48,3      9.25,3
 15. Jere Ahonen              Espoon Hiihtoseura         1.04.35,9     11.12,9
 16. Vili Leppänen            Lahden Hiihtoseura         1.06.09,8     12.46,8
 Keskeytys   1
  -  77.  24046024  Miro Eloranta            Pakilan Veto
 Poisjäänyt   3
  -  80.  21413553  Santeri Erola            Espoon Hiihtoseura
  -  70.  26234313  Ossi Kettunen            Nastolan Naseva
  -  68.  29061952  Ville Säteri             Keravan Urheilijat
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 15 km P

  1. Waltteri Vinkanharju     Hyvinkään Hiihtäjät          52.05,8
  2. Edward Sundman           IK Trissan                   55.10,7      3.04,9
  3. Atte Serguskin           Vantaan Hiihtoseura          57.50,8      5.45,0
  4. Timo Kurkela             Espoon Hiihtoseura         1.00.20,8      8.15,0
  5. Vesa Raussi              Vihdin Viesti              1.00.36,6      8.30,8
  6. Anssi Huostila           Lammin Säkiä               1.01.06,6      9.00,8
  7. Ilkka Hantula            Vantaan Hiihtoseura        1.03.26,1     11.20,3
  8. Joona Tuononen           Rajamäen Kehitys           1.05.41,7     13.35,9
  9. Mikko Pöllänen           Espoon Hiihtoseura         1.05.43,1     13.37,3
 10. Tuomas Hooli             Pakilan Veto               1.06.19,8     14.14,0
 11. Arttu Nummela            Mäntsälän Urheilijat       1.06.25,2     14.19,4
 12. Artturi Oila             Espoon Hiihtoseura         1.08.22,6     16.16,8
 13. Miika Heikkilä           Espoon Hiihtoseura         1.08.30,4     16.24,6
 14. Ilmari Ikäheimo          Espoon Hiihtoseura         1.17.02,9     24.57,1
 Keskeytys   1
  -  99.  29046184  Jori Uusitalo            Keravan Urheilijat
 Poisjäänyt   4
  -  95.  25657946  Tuomas Salonen           Hollolan urheilijat -46
  -  91.  29508897  Iiro-Mikko Harju         Hyvinkään Hiihtäjät
  -  87.  27442997  Matias Heinonen          Espoon Hiihtoseura
  -  86.  27862713  Topi Taimisto            Hollolan Nasta
Sarjaluettelo

Naiset 20 vuotta 15 km P

  1. Iina Komonen             Nastolan Naseva              57.23,9
  2. Taru Sainio              Espoon Hiihtoseura           59.02,0      1.38,1
  3. Jaana Palo               Vihdin Viesti              1.00.31,3      3.07,4
  4. Laura Hännikäinen        Espoon Hiihtoseura         1.01.38,1      4.14,2
 Keskeytys   1
  - 110.  27490017  Marika Lundgren          Lahden Hiihtoseura
 Poisjäänyt   3
  - 109.  27601327  Salla Hantula            Vantaan Hiihtoseura
  - 106.  27578162  Venla Tahvanainen        Espoon Hiihtoseura
  - 105.  21379024  Anna Borovikova          Hollolan Urheilijat -46
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 15 km P

  1. Jasmin Köykkä            Vantaan Hiihtoseura          57.16,8
  2. Henna-Riikka Rahkola     Rajamäen Kehitys             57.20,3      0.03,5
  3. Sini Kantele             Hollolan urheilijat -46    1.01.00,1      3.43,3
  4. Jannica Haajanen         Hartolan Voima             1.02.00,7      4.43,9
  5. Petra Katainen           Pakilan Veto               1.04.51,6      7.34,8
 Keskeytys   1
  - 113.  26754783  Johanna Salomaa          Padasjoen Yritys
 Poisjäänyt   1
  - 116.  27590535  Niina Virtanen           Lahden Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 15 km P

  1. Inka Komonen             Nastolan Naseva              58.12,0
  2. Kristiina Haikara        Pakilan Veto               1.00.07,2      1.55,2
  3. Saara Nikander           Lohjan Louhi               1.01.33,6      3.21,6
  4. Laura Holopainen         Espoon Hiihtoseura         1.02.24,5      4.12,5
  5. Laura Tamila             Rajamäen Kehitys           1.03.45,2      5.33,2
  6. Sanna Luoma              Pakilan Veto               1.05.18,6      7.06,6
  7. Janni Tuomisto           Espoon Hiihtoseura         1.06.12,5      8.00,5
  8. Vilma Taimisto           Hollolan Nasta             1.09.26,4     11.14,4
  9. Aliisa Backman           Espoon Hiihtoseura         1.12.22,1     14.10,1
 10. Iida Nummela             Mäntsälän Urheilijat       1.16.48,2     18.36,2
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 20 km P

  1. Esa Vilhunen             Keravan Urheilijat         1.01.12,8
  2. Olli-Pekka Nuuttila      Kuhmoisten Kumu            1.01.13,6      0.00,8
  3. Tero Hännikäinen         Espoon Hiihtoseura         1.03.22,1      2.09,3
  4. Tuomas Rantanen          Lahden Hiihtoseura         1.04.02,7      2.49,9
  5. Jere Yrjölä              Keimolan Kaiku             1.04.54,5      3.41,7
  6. Riku Rytkönen            Rajamäen Kehitys           1.06.25,4      5.12,6
  7. Oskari Jahkola           Lahden Hiihtoseura         1.06.46,8      5.34,0
  8. Johan Salmelin           Espoon Hiihtoseura         1.06.47,9      5.35,1
  9. Otto-Samuli Salmijärvi   Lammin Säkiä               1.07.12,5      5.59,7
 10. Ville Tuomala            Hollolan urheilijat -46    1.09.53,0      8.40,2
 11. Erik Haajanen            Ingå IF                    1.11.06,8      9.54,0
Sarjaluettelo

Naiset 20 km P

  1. Heli Peltonen            Vihdin Viesti              1.06.31,1
  2. Marjo Korander           Vihdin Viesti              1.06.55,6      0.24,5
  3. Kaisa Vilminko           Janakkalan Jana            1.10.58,5      4.27,4
  4. Sanna Värttiö            Vantaan Hiihtoseura        1.11.36,4      5.05,3
  5. Heini Nikander           Lohjan Louhi               1.17.03,7     10.32,6
  6. Maria Heikkilä           Espoon Hiihtoseura         1.19.04,3     12.33,2
 Keskeytys   1
  - 143.  26829537  Noora Virtanen           Lahden Hiihtoseura
 Poisjäänyt   1
  - 147.  33703138  Mari Pihlatie            Helsingin Työväen Hiihtäjät
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta 20 km P

  1. Tuomo Turunen            Kuopion Hiihtäjät          1.06.18,8
  2. Tuomo Kontinaho          Vihdin Viesti              1.11.08,7      4.49,9
  3. Hannu Sainio             Espoon Hiihtoseura         1.12.17,5      5.58,7
  4. Oiva Aho                 Espoon Hiihtoseura         1.16.11,5      9.52,7
 Poisjäänyt   1
  - 152.  31054876  Teijo Peltometsä         Nurmijärven Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 60 vuotta 20 km P

  1. Veikko Piirainen         Keimolan Kaiku             1.07.04,9
  2. Kurt Dannholm            Espoon Hiihtoseura         1.14.51,5      7.46,6
  3. Veikko Niemi             Mäntsälän Urheilijat       1.16.15,3      9.10,4
 Poisjäänyt   2
  - 161.  27509940  Sakari Matikainen        Espoon Tapiot
  - 160.  27489581  Urpo Leinonen            Rekolan Raikas
Sarjaluettelo

Naiset 35 vuotta 20 km P

  1. Sari Eskelinen           Vantaan Hiihtoseura        1.12.01,0
  2. Sari Ketonen             Janakkalan Jana            1.16.27,7      4.26,7
Sarjaluettelo

Miehet 30 km P

  1. Ville Kinnunen           Joutsan Pommi              1.35.25,9
  2. Jukka Palo               Vihdin Viesti              1.37.02,4      1.36,5
  3. Sami Kuisma              Hyvinkään Hiihtoseura      1.38.17,2      2.51,3
  4. Tero Uusitalo            Vantaan Hiihtoseura        1.39.09,8      3.43,9
  5. Antti Maasilta           Kymin Koskenpojat          1.40.16,2      4.50,3
  6. Aki Kauppinen            Espoon Hiihtoseura         1.40.51,7      5.25,8
  7. Mika Salo                Vihdin Viesti              1.43.09,9      7.44,0
  8. Tomi Laurén              Hyvinkään Hiihtoseura      1.44.16,3      8.50,4
  9. Jaakko Helve             Espoon Hiihtoseura         1.45.36,9     10.11,0
 Keskeytys   1
  - 176.  27465631  Mikko Kohtala            Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta 30 km P

  1. Aku Nikander             Lohjan Louhi               1.44.44,3
  2. Roope Rajaranta          Hollolan urheilijat -46    1.44.59,4      0.15,1
  3. Lauri Hiltunen           Hyvinkään Hiihtäjät        1.47.07,8      2.23,5
  4. Ville Kuusisto           Lahden Hiihtoseura         1.57.57,6     13.13,3
 Poisjäänyt   2
  - 184.  26849009  Ilmo Räisänen            Pakilan Veto
  - 180.  23750146  Sebastian Österholm      Österby Sportklubb
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 30 km P

  1. Petri Teittinen          Vihdin Viesti              1.38.31,6
  2. Marko Räsänen            Keimolan Kaiku             1.52.33,3     14.01,7
  3. Vesa Hakala              Forssan Salama             2.04.16,8     25.45,2
 Keskeytys   1
  - 190.  22914543  Pasi Pohjola             Huhtasuon Hiihto 2000
 Poisjäänyt   1
  - 189.  33703060  Niko Torvela             Helsingin Työväen Hiihtäjät
Sarjaluettelo

Miehet 40 vuotta 30 km P

  1. Pentti Leinonen          Vantaan Hiihtoseura        1.50.07,1
  2. Janne Nevakare           Vihdin Viesti              1.56.23,2      6.16,1
  3. Pekka Hännikäinen        Espoon Hiihtoseura         2.02.28,9     12.21,8
 Keskeytys   1
  - 196.  27423712  Juha Blom                Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 30 km P

  1. Jari Nieminen            Padasjoen Yritys           1.41.23,9
  2. Pekka Kemppi             Vihdin Viesti              1.45.16,4      3.52,5
  3. Kimmo Kouru              Lammin Säkiä               1.46.10,2      4.46,3
  4. Petri Heinonen           Espoon Hiihtoseura         1.47.07,2      5.43,3
  5. Jouko Heikura            Vihdin Viesti              1.48.29,3      7.05,4
  6. Reijo Viholainen         Keimolan Kaiku             1.55.51,7     14.27,8
  7. Keijo Järvi              Espoon Hiihtoseura         2.04.49,5     23.25,6
 Keskeytys   1
  - 210.  32492754  Seppo Ikäheimo           Espoon Hiihtoseura
 Poisjäänyt   2
  - 209.  30209538  Ismo Ilonen              Lammin Säkiä
  - 204.  27499759  Jyri Lommi               Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta 30 km P

  1. Tapio Nieminen           Kaipolan Vire              1.45.18,1
  2. Antti Ojala              Tampereen Pyrintö          1.45.26,0      0.07,9
  3. Kari Hermansson          Puistolan Pyry             1.55.28,7     10.10,6
Sarjaluettelo