Helsingin piirin maakuntaviesti

T U L O K S E T

© Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo:
C-SARJ; C-OS1; C-OS2; C-OS3; C-OS4; C-OS5; C-OS6; C-OS7; C-OS8; A-SARJ; A-OS1; A-OS2; A-OS3; A-OS4; A-OS5; A-OS6; A-OS7; B-SARJ; B-OS1; B-OS2; B-OS3; B-OS4; B-OS5;

C-sarja nuoret 19 km

  1. EHS 1                    Espoon Hiihtoseura           54.28,9
      111 Ella Erppola              2.30,9  ( 1.)     2.30,9  ( 1.)
      112 Leo Kurkela               5.19,3  ( 1.)     2.48,3  ( 1.)
      113 Sani Isokivijärvi        12.10,6  ( 2.)     6.51,3  ( 4.)
      114 Timo Kurkela             18.22,6  ( 1.)     6.11,9  ( 3.)
      115 Janni Tuomisto           26.21,4  ( 1.)     7.58,8  ( 4.)
      116 Ahti Hynynen             33.32,0  ( 1.)     7.10,6  ( 2.)
      117 Laura Holopainen         41.03,3  ( 1.)     7.31,3  ( 2.)
      118 Tero Hännikäinen         54.28,9  ( 1.)    13.25,5  ( 2.)
 
  2. VHS I                    Vantaan Hiihtoseura          55.18,9      0.50,0
      101 Anniina Perkiö            4.07,9  ( 8.)     4.07,9  ( 8.)
      102 Henri Erkkilä             7.12,5  ( 7.)     3.04,6  ( 4.)
      103 Saara Salmela            13.33,1  ( 6.)     6.20,5  ( 2.)
      104 Atte Serguskin           19.39,2  ( 5.)     6.06,1  ( 1.)
      105 Hanne Kantanen           27.17,2  ( 4.)     7.37,9  ( 2.)
      106 Jarkko Salmela           34.14,0  ( 3.)     6.56,7  ( 1.)
      107 Sanna-Riikka Jenke       42.03,0  ( 3.)     7.49,0  ( 3.)
      108 Olli Hiidensalo          55.18,9  ( 2.)    13.15,9  ( 1.)
 
  3. Lumitähdet               Pakilan Veto 1               57.14,4      2.45,5
      121 Niina Nousiainen          2.59,1  ( 4.)     2.59,1  ( 4.)
      122 Wille Fagerholm           5.55,7  ( 3.)     2.56,5  ( 2.)
      123 Salla Laine              12.36,0  ( 3.)     6.40,3  ( 3.)
      124 Aapo Lehtinen            19.12,2  ( 3.)     6.36,1  ( 7.)
      125 Kristiina Haikara        26.45,2  ( 3.)     7.33,0  ( 1.)
      126 Saku Laine               34.27,3  ( 4.)     7.42,1  ( 6.)
      127 Petra Katainen           41.42,1  ( 2.)     7.14,7  ( 1.)
      128 Marko Katainen           57.14,4  ( 3.)    15.32,3  ( 5.)
 
  4. Sibbo-Vargarna 1         IF Sibbo-Vargarna            57.38,0      3.09,1
      141 Catarina Höglund          2.52,2  ( 3.)     2.52,2  ( 3.)
      142 Jesper Jussila            6.00,5  ( 4.)     3.08,2  ( 5.)
      143 Jenny Ingman             12.10,0  ( 1.)     6.09,5  ( 1.)
      144 Robin Ullberg            18.35,7  ( 2.)     6.25,6  ( 5.)
      145 Vilma Alanko             26.26,6  ( 2.)     7.50,9  ( 3.)
      146 Christoffer Vilen        34.00,9  ( 2.)     7.34,3  ( 4.)
      147 Diana Westermark         42.03,6  ( 4.)     8.02,7  ( 4.)
      148 Eerik Sillanpää          57.38,0  ( 4.)    15.34,3  ( 6.)
 
  5. EHS 2                    Espoon Hiihtoseura           58.50,1      4.21,2
      151 Jasmin Koivunen           2.37,4  ( 2.)     2.37,4  ( 2.)
      152 Herman Hurme              5.40,2  ( 2.)     3.02,8  ( 3.)
      153 Ina Rantanen             13.08,7  ( 4.)     7.28,4  ( 7.)
      154 Mikko Pöllänen           19.17,1  ( 4.)     6.08,4  ( 2.)
      155 Ida Rantanen             28.16,4  ( 5.)     8.59,3  ( 7.)
      156 Niklas Kirkkomäki        35.47,9  ( 5.)     7.31,4  ( 3.)
      157 Aliisa Backman           44.13,3  ( 5.)     8.25,3  ( 7.)
      158 Antti Honkimaa           58.50,1  ( 5.)    14.36,8  ( 4.)
 
  6. VHS 2                    Vantaan Hiihtoseura        1.00.51,3      6.22,4
      131 Riina Perkiö              4.13,4  ( 9.)     4.13,4  ( 9.)
      132 Robin Ruuth               7.37,9  ( 9.)     3.24,5  ( 8.)
      133 Ida Ojainmaa             16.06,2  ( 8.)     8.28,2  ( 8.)
      134 Ilkka Hantula            22.21,4  ( 8.)     6.15,1  ( 4.)
      135 Ida Räty                 31.22,4  ( 8.)     9.01,0  ( 8.)
      136 Antti Virtanen           38.59,5  ( 8.)     7.37,1  ( 5.)
      137 Erja Salmela             47.12,0  ( 8.)     8.12,4  ( 5.)
      138 Samuli Oinonen         1.00.51,3  ( 6.)    13.39,3  ( 3.)
 
  7. KHS 1                    Kirkkonummen Hiihtoseura   1.04.47,1     10.18,2
      171 Enni Leppälä              3.07,5  ( 6.)     3.07,5  ( 6.)
      172 Sebastian Långström       6.22,0  ( 5.)     3.14,5  ( 6.)
      173 Saara Huhta              13.43,0  ( 7.)     7.20,9  ( 6.)
      174 Visa Mäkinen             21.04,9  ( 7.)     7.21,8  ( 8.)
      175 Maarit Laukkanen         29.53,4  ( 7.)     8.48,5  ( 6.)
      176 Ville Korhonen           38.35,4  ( 7.)     8.42,0  ( 7.)
      177 Paula Laukkanen          47.05,5  ( 7.)     8.30,0  ( 8.)
      178 Pyry Mäkinen           1.04.47,1  ( 7.)    17.41,5  ( 7.)
 
  8. Lumikiteet               Pakilan Veto 2             1.05.27,7     10.58,8
      161 Aada Lehtinen             3.04,5  ( 5.)     3.04,5  ( 5.)
      162 Lauri Vaahto              6.27,4  ( 6.)     3.22,9  ( 7.)
      163 Heli Luoma               13.29,1  ( 5.)     7.01,7  ( 5.)
      164 Ilpo Tuomisto            20.03,1  ( 6.)     6.33,9  ( 6.)
      165 Sanna Luoma              28.27,4  ( 6.)     8.24,3  ( 5.)
      166 Valtteri Putkonen        37.58,4  ( 6.)     9.30,9  ( 8.)
      167 Petra Miettinen          46.17,7  ( 6.)     8.19,3  ( 6.)
      168 Panu Kallio            1.05.27,7  ( 8.)    19.10,0  ( 9.)
 
  9. KHS 2                    Kirkkonummen Hiihtoseura   1.15.44,9     21.16,0
      181 Veera Tulonen             3.13,5  ( 7.)     3.13,5  ( 7.)
      182 Aleksanteri Sonninen      7.33,0  ( 8.)     4.19,4  ( 9.)
      183 Mira Koivumäki           19.53,8  ( 9.)    12.20,7  ( 9.)
      184 Tuomo Kaurila            27.24,6  ( 9.)     7.30,8  ( 9.)
      185 Katariina Långström      37.50,4  ( 9.)    10.25,7  ( 9.)
      186 Severi Karjalainen       47.45,0  ( 9.)     9.54,6  ( 9.)
      187 Johanna Huhta            56.53,9  ( 9.)     9.08,8  ( 9.)
      188 Aki Muhonen            1.15.44,9  ( 9.)    18.50,9  ( 8.)
 
Sarjaluettelo

1. osuus tytöt 10 vuotta P 0.5 km

  1. Ella Erppola             Espoon Hiihtoseura            2.30,9
  2. Jasmin Koivunen          Espoon Hiihtoseura            2.37,4      0.06,5
  3. Catarina Höglund         IF Sibbo-Vargarna             2.52,2      0.21,3
  4. Niina Nousiainen         Pakilan Veto 1                2.59,1      0.28,2
  5. Aada Lehtinen            Pakilan Veto 2                3.04,5      0.33,6
  6. Enni Leppälä             Kirkkonummen Hiihtoseura      3.07,5      0.36,6
  7. Veera Tulonen            Kirkkonummen Hiihtoseura      3.13,5      0.42,6
  8. Anniina Perkiö           Vantaan Hiihtoseura           4.07,9      1.37,0
  9. Riina Perkiö             Vantaan Hiihtoseura           4.13,4      1.42,5
Sarjaluettelo

2. osuus pojat 10 vuotta P 0.5 km

  1. Leo Kurkela              Espoon Hiihtoseura            2.48,3
  2. Wille Fagerholm          Pakilan Veto 1                2.56,5      0.08,2
  3. Herman Hurme             Espoon Hiihtoseura            3.02,8      0.14,5
  4. Henri Erkkilä            Vantaan Hiihtoseura           3.04,6      0.16,3
  5. Jesper Jussila           IF Sibbo-Vargarna             3.08,2      0.19,9
  6. Sebastian Långström      Kirkkonummen Hiihtoseura      3.14,5      0.26,2
  7. Lauri Vaahto             Pakilan Veto 2                3.22,9      0.34,6
  8. Robin Ruuth              Vantaan Hiihtoseura           3.24,5      0.36,2
  9. Aleksanteri Sonninen     Kirkkonummen Hiihtoseura      4.19,4      1.31,1
Sarjaluettelo

3. osuus tytöt 12 vuotta V 2 km

  1. Jenny Ingman             IF Sibbo-Vargarna             6.09,5
  2. Saara Salmela            Vantaan Hiihtoseura           6.20,5      0.11,0
  3. Salla Laine              Pakilan Veto 1                6.40,3      0.30,8
  4. Sani Isokivijärvi        Espoon Hiihtoseura            6.51,3      0.41,8
  5. Heli Luoma               Pakilan Veto 2                7.01,7      0.52,2
  6. Saara Huhta              Kirkkonummen Hiihtoseura      7.20,9      1.11,4
  7. Ina Rantanen             Espoon Hiihtoseura            7.28,4      1.18,9
  8. Ida Ojainmaa             Vantaan Hiihtoseura           8.28,2      2.18,7
  9. Mira Koivumäki           Kirkkonummen Hiihtoseura     12.20,7      6.11,2
Sarjaluettelo

4. osuus pojat 12 vuotta V 2 km

  1. Atte Serguskin           Vantaan Hiihtoseura           6.06,1
  2. Mikko Pöllänen           Espoon Hiihtoseura            6.08,4      0.02,3
  3. Timo Kurkela             Espoon Hiihtoseura            6.11,9      0.05,8
  4. Ilkka Hantula            Vantaan Hiihtoseura           6.15,1      0.09,0
  5. Robin Ullberg            IF Sibbo-Vargarna             6.25,6      0.19,5
  6. Ilpo Tuomisto            Pakilan Veto 2                6.33,9      0.27,8
  7. Aapo Lehtinen            Pakilan Veto 1                6.36,1      0.30,0
  8. Visa Mäkinen             Kirkkonummen Hiihtoseura      7.21,8      1.15,7
  9. Tuomo Kaurila            Kirkkonummen Hiihtoseura      7.30,8      1.24,7
Sarjaluettelo

5. osuus tytöt 14 vuotta V 3 km

  1. Kristiina Haikara        Pakilan Veto 1                7.33,0
  2. Hanne Kantanen           Vantaan Hiihtoseura           7.37,9      0.04,9
  3. Vilma Alanko             IF Sibbo-Vargarna             7.50,9      0.17,9
  4. Janni Tuomisto           Espoon Hiihtoseura            7.58,8      0.25,8
  5. Sanna Luoma              Pakilan Veto 2                8.24,3      0.51,3
  6. Maarit Laukkanen         Kirkkonummen Hiihtoseura      8.48,5      1.15,5
  7. Ida Rantanen             Espoon Hiihtoseura            8.59,3      1.26,3
  8. Ida Räty                 Vantaan Hiihtoseura           9.01,0      1.28,0
  9. Katariina Långström      Kirkkonummen Hiihtoseura     10.25,7      2.52,7
Sarjaluettelo

6. osuus pojat 14 vuotta V 3 km

  1. Jarkko Salmela           Vantaan Hiihtoseura           6.56,7
  2. Ahti Hynynen             Espoon Hiihtoseura            7.10,6      0.13,9
  3. Niklas Kirkkomäki        Espoon Hiihtoseura            7.31,4      0.34,7
  4. Christoffer Vilen        IF Sibbo-Vargarna             7.34,3      0.37,6
  5. Antti Virtanen           Vantaan Hiihtoseura           7.37,1      0.40,4
  6. Saku Laine               Pakilan Veto 1                7.42,1      0.45,4
  7. Ville Korhonen           Kirkkonummen Hiihtoseura      8.42,0      1.45,3
  8. Valtteri Putkonen        Pakilan Veto 2                9.30,9      2.34,2
  9. Severi Karjalainen       Kirkkonummen Hiihtoseura      9.54,6      2.57,9
Sarjaluettelo

7. osuus tytöt 16 vuotta V 3 km

  1. Petra Katainen           Pakilan Veto 1                7.14,7
  2. Laura Holopainen         Espoon Hiihtoseura            7.31,3      0.16,6
  3. Sanna-Riikka Jenke       Vantaan Hiihtoseura           7.49,0      0.34,3
  4. Diana Westermark         IF Sibbo-Vargarna             8.02,7      0.48,0
  5. Erja Salmela             Vantaan Hiihtoseura           8.12,4      0.57,7
  6. Petra Miettinen          Pakilan Veto 2                8.19,3      1.04,6
  7. Aliisa Backman           Espoon Hiihtoseura            8.25,3      1.10,6
  8. Paula Laukkanen          Kirkkonummen Hiihtoseura      8.30,0      1.15,3
  9. Johanna Huhta            Kirkkonummen Hiihtoseura      9.08,8      1.54,1
Sarjaluettelo

8. osuus pojat 16 vuotta V 5 km

  1. Olli Hiidensalo          Vantaan Hiihtoseura          13.15,9
  2. Tero Hännikäinen         Espoon Hiihtoseura           13.25,5      0.09,6
  3. Samuli Oinonen           Vantaan Hiihtoseura          13.39,3      0.23,4
  4. Antti Honkimaa           Espoon Hiihtoseura           14.36,8      1.20,9
  5. Marko Katainen           Pakilan Veto 1               15.32,3      2.16,4
  6. Eerik Sillanpää          IF Sibbo-Vargarna            15.34,3      2.18,4
  7. Pyry Mäkinen             Kirkkonummen Hiihtoseura     17.41,5      4.25,6
  8. Aki Muhonen              Kirkkonummen Hiihtoseura     18.50,9      5.35,0
  9. Panu Kallio              Pakilan Veto 2               19.10,0      5.54,1
Sarjaluettelo

A-sarja urheiluseurat 31 km

  1. EHS 1                    Espoon Hiihtoseura         1.19.26,3
      211 Sirkka Ehrnrooth          7.18,0  ( 1.)     7.18,0  ( 1.)
      212 Tapio Vihinen            21.11,9  ( 1.)    13.53,9  ( 2.)
      213 Mikko Kohtala            34.52,5  ( 1.)    13.40,6  ( 2.)
      214 Taru Sainio              41.57,1  ( 1.)     7.04,5  ( 3.)
      215 Hannu Heinilä            54.44,8  ( 2.)    12.47,7  ( 2.)
      216 Jaakko Helve           1.07.27,4  ( 2.)    12.42,5  ( 2.)
      217 Asso Erävuoma          1.19.26,3  ( 1.)    11.58,9  ( 1.)
 
  2. VHS 1                    Vantaan Hiihtoseura        1.19.36,0      0.09,7
      201 Noora Kanerva             7.44,8  ( 5.)     7.44,8  ( 5.)
      202 Joni Lammi               21.47,2  ( 2.)    14.02,4  ( 3.)
      203 Mikko Holmgren           35.11,9  ( 2.)    13.24,7  ( 1.)
      204 Sanna Värttiö            41.58,8  ( 2.)     6.46,9  ( 1.)
      205 Niko Olin                54.35,8  ( 1.)    12.37,0  ( 1.)
      206 Tero Uusitalo          1.07.16,6  ( 1.)    12.40,7  ( 1.)
      207 Matti Vaaja            1.19.36,0  ( 2.)    12.19,4  ( 2.)
 
  3. Espoon Tapiot 1          Espoon  Tapiot             1.23.02,1      3.35,8
      231 Kati Häkkinen             8.05,3  ( 8.)     8.05,3  ( 8.)
      232 Jussi Heikkinen          21.48,3  ( 4.)    13.42,9  ( 1.)
      233 Lasse Torpo              36.14,8  ( 4.)    14.26,4  ( 4.)
      234 Pia Häkkinen             43.41,0  ( 4.)     7.26,2  ( 7.)
      235 Seppo Kettunen           56.32,8  ( 4.)    12.51,7  ( 3.)
      236 Sakari Matikainen      1.09.50,0  ( 3.)    13.17,2  ( 3.)
      237 Kim Turkia             1.23.02,1  ( 3.)    13.12,0  ( 4.)
 
  4. VHS 2                    Vantaan Hiihtoseura        1.23.04,3      3.38,0
      241 Saila Salmela             7.31,7  ( 2.)     7.31,7  ( 2.)
      242 Juha Blom                21.47,9  ( 3.)    14.16,1  ( 6.)
      243 Pasi Ruuth               36.04,4  ( 3.)    14.16,5  ( 3.)
      244 Anna Hiidensalo          43.03,2  ( 3.)     6.58,8  ( 2.)
      245 Olli Holmgren            56.08,4  ( 3.)    13.05,1  ( 5.)
      246 Pentti Leinonen        1.09.58,4  ( 4.)    13.49,9  ( 4.)
      247 Kari Itäniemi          1.23.04,3  ( 4.)    13.05,8  ( 3.)
 
  5. EHS 2                    Espoon Hiihtoseura         1.26.00,6      6.34,3
      221 Laura Hännikäinen         7.33,9  ( 3.)     7.33,9  ( 3.)
      222 Petri Heinonen           21.49,4  ( 5.)    14.15,4  ( 5.)
      223 Pekka Hännikäinen        36.50,4  ( 5.)    15.01,0  ( 5.)
      224 Venla Tahvanainen        44.02,6  ( 5.)     7.12,1  ( 4.)
      225 Jaakko Länsiluoto        57.03,5  ( 5.)    13.00,8  ( 4.)
      226 Juho Tuomainen         1.11.21,0  ( 5.)    14.17,5  ( 7.)
      227 Ilari Kahila           1.26.00,6  ( 5.)    14.39,5  ( 6.)
 
  6. VHS 3                    Vantaan Hiihtoseura        1.28.13,8      8.47,5
      251 Katja Kantanen            7.57,7  ( 6.)     7.57,7  ( 6.)
      252 Jan Kiljunen             22.04,2  ( 6.)    14.06,4  ( 4.)
      253 Henri Saapunki           38.12,7  ( 6.)    16.08,4  ( 8.)
      254 Salla Hantula            45.55,4  ( 6.)     7.42,6  ( 8.)
      255 Joonas Jenke           1.00.01,9  ( 6.)    14.06,5  ( 7.)
      256 Pasi Kasurinen         1.14.04,7  ( 6.)    14.02,7  ( 5.)
      257 Ossi Olin              1.28.13,8  ( 6.)    14.09,0  ( 5.)
 
  7. PaVe                     Pakilan Veto               1.29.20,4      9.54,1
      261 Salla Laitinen            7.57,7  ( 6.)     7.57,7  ( 6.)
      262 Jukka Kovanen            23.45,3  ( 8.)    15.47,5  ( 8.)
      263 Ilmo Räsänen             39.37,5  ( 8.)    15.52,2  ( 7.)
      264 Emilia Kostiainen        47.02,4  ( 8.)     7.24,9  ( 6.)
      265 Emmanuel Roux          1.00.23,1  ( 7.)    13.20,6  ( 6.)
      266 Toni Hyyryläinen       1.14.35,0  ( 7.)    14.11,9  ( 6.)
      267 Simo Salmi             1.29.20,4  ( 7.)    14.45,3  ( 7.)
 
  8. EHS 3                    Espoon Hiihtoseura         1.33.37,7     14.11,4
      281 Emilia Hoikkala           7.43,2  ( 4.)     7.43,2  ( 4.)
      282 Kurt Dannholm            23.30,3  ( 7.)    15.47,1  ( 7.)
      283 Johan Salmelin           39.12,4  ( 7.)    15.42,1  ( 6.)
      284 Anni Honkimaa            46.28,0  ( 7.)     7.15,5  ( 5.)
      285 Keijo Järvi            1.01.00,0  ( 8.)    14.32,0  ( 8.)
      286 Elmo Koivunen          1.17.41,4  ( 8.)    16.41,3  ( 8.)
      287 Samuli Hurme           1.33.37,7  ( 8.)    15.56,2  ( 8.)
 
 Poisjäänyt   1
  0. VHS 4                    Vantaan Hiihtoseura           0.00,0
      271 U                         0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      272 U                         0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      273 U                         0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      274 U                         0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      275 U                         0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      276 U                         0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      277 U                         0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )

Sarjaluettelo

1. osuus naiset P 3 km

  1. Sirkka Ehrnrooth         Espoon Hiihtoseura            7.18,0
  2. Saila Salmela            Vantaan Hiihtoseura           7.31,7      0.13,7
  3. Laura Hännikäinen        Espoon Hiihtoseura            7.33,9      0.15,9
  4. Emilia Hoikkala          Espoon Hiihtoseura            7.43,2      0.25,2
  5. Noora Kanerva            Vantaan Hiihtoseura           7.44,8      0.26,8
  6. Salla Laitinen           Pakilan Veto                  7.57,7      0.39,7
  6. Katja Kantanen           Vantaan Hiihtoseura           7.57,7      0.39,7
  8. Kati Häkkinen            Espoon  Tapiot                8.05,3      0.47,3
 Poisjäänyt   1
  - 271.            U                        Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

2. osuus miehet P 5 km

  1. Jussi Heikkinen          Espoon  Tapiot               13.42,9
  2. Tapio Vihinen            Espoon Hiihtoseura           13.53,9      0.11,0
  3. Joni Lammi               Vantaan Hiihtoseura          14.02,4      0.19,5
  4. Jan Kiljunen             Vantaan Hiihtoseura          14.06,4      0.23,5
  5. Petri Heinonen           Espoon Hiihtoseura           14.15,4      0.32,5
  6. Juha Blom                Vantaan Hiihtoseura          14.16,1      0.33,2
  7. Kurt Dannholm            Espoon Hiihtoseura           15.47,1      2.04,2
  8. Jukka Kovanen            Pakilan Veto                 15.47,5      2.04,6
 Poisjäänyt   1
  - 272.            U                        Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

3. osuus miehet P 5 km

  1. Mikko Holmgren           Vantaan Hiihtoseura          13.24,7
  2. Mikko Kohtala            Espoon Hiihtoseura           13.40,6      0.15,9
  3. Pasi Ruuth               Vantaan Hiihtoseura          14.16,5      0.51,8
  4. Lasse Torpo              Espoon  Tapiot               14.26,4      1.01,7
  5. Pekka Hännikäinen        Espoon Hiihtoseura           15.01,0      1.36,3
  6. Johan Salmelin           Espoon Hiihtoseura           15.42,1      2.17,4
  7. Ilmo Räsänen             Pakilan Veto                 15.52,2      2.27,5
  8. Henri Saapunki           Vantaan Hiihtoseura          16.08,4      2.43,7
 Poisjäänyt   1
  - 273.            U                        Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

4. osuus naiset V 3 km

  1. Sanna Värttiö            Vantaan Hiihtoseura           6.46,9
  2. Anna Hiidensalo          Vantaan Hiihtoseura           6.58,8      0.11,9
  3. Taru Sainio              Espoon Hiihtoseura            7.04,5      0.17,6
  4. Venla Tahvanainen        Espoon Hiihtoseura            7.12,1      0.25,2
  5. Anni Honkimaa            Espoon Hiihtoseura            7.15,5      0.28,6
  6. Emilia Kostiainen        Pakilan Veto                  7.24,9      0.38,0
  7. Pia Häkkinen             Espoon  Tapiot                7.26,2      0.39,3
  8. Salla Hantula            Vantaan Hiihtoseura           7.42,6      0.55,7
 Poisjäänyt   1
  - 274.            U                        Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

5. osuus miehet V 5 km

  1. Niko Olin                Vantaan Hiihtoseura          12.37,0
  2. Hannu Heinilä            Espoon Hiihtoseura           12.47,7      0.10,7
  3. Seppo Kettunen           Espoon  Tapiot               12.51,7      0.14,7
  4. Jaakko Länsiluoto        Espoon Hiihtoseura           13.00,8      0.23,8
  5. Olli Holmgren            Vantaan Hiihtoseura          13.05,1      0.28,1
  6. Emmanuel Roux            Pakilan Veto                 13.20,6      0.43,6
  7. Joonas Jenke             Vantaan Hiihtoseura          14.06,5      1.29,5
  8. Keijo Järvi              Espoon Hiihtoseura           14.32,0      1.55,0
 Poisjäänyt   1
  - 275.            U                        Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

6. osuus miehet V 5 km

  1. Tero Uusitalo            Vantaan Hiihtoseura          12.40,7
  2. Jaakko Helve             Espoon Hiihtoseura           12.42,5      0.01,8
  3. Sakari Matikainen        Espoon  Tapiot               13.17,2      0.36,5
  4. Pentti Leinonen          Vantaan Hiihtoseura          13.49,9      1.09,2
  5. Pasi Kasurinen           Vantaan Hiihtoseura          14.02,7      1.22,0
  6. Toni Hyyryläinen         Pakilan Veto                 14.11,9      1.31,2
  7. Juho Tuomainen           Espoon Hiihtoseura           14.17,5      1.36,8
  8. Elmo Koivunen            Espoon Hiihtoseura           16.41,3      4.00,6
 Poisjäänyt   1
  - 276.            U                        Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

7. osuus miehet V 5 km

  1. Asso Erävuoma            Espoon Hiihtoseura           11.58,9
  2. Matti Vaaja              Vantaan Hiihtoseura          12.19,4      0.20,5
  3. Kari Itäniemi            Vantaan Hiihtoseura          13.05,8      1.06,9
  4. Kim Turkia               Espoon  Tapiot               13.12,0      1.13,1
  5. Ossi Olin                Vantaan Hiihtoseura          14.09,0      2.10,1
  6. Ilari Kahila             Espoon Hiihtoseura           14.39,5      2.40,6
  7. Simo Salmi               Pakilan Veto                 14.45,3      2.46,4
  8. Samuli Hurme             Espoon Hiihtoseura           15.56,2      3.57,3
 Poisjäänyt   1
  - 277.            U                        Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

B-sarja eri yhteisöt 21 km

  1. Vanhat Veijarit          Rekolan Raikas               55.10,5
      301 Hannu Manninen            6.55,9  ( 1.)     6.55,9  ( 1.)
      302 Janne Mononen            19.41,8  ( 1.)    12.45,9  ( 1.)
      303 Kai Lippojoki            34.08,5  ( 1.)    14.26,6  ( 1.)
      304 Petri Björkbacka         40.49,5  ( 1.)     6.41,0  ( 4.)
      305 Mika Venäläinen          55.10,5  ( 1.)    14.21,0  ( 8.)
 
  2. Espoon Tapiot 2          Espoon Tapiot                57.04,0      1.53,5
      311 Ville Nurmilaukas         6.57,8  ( 2.)     6.57,8  ( 2.)
      312 Jukka Varrio             21.30,7  ( 2.)    14.32,8  ( 3.)
      313 Matti Luotio             37.07,0  ( 2.)    15.36,3  ( 5.)
      314 Reijo Tiainen            44.04,7  ( 2.)     6.57,7  ( 7.)
      315 Petri Ikävalko           57.04,0  ( 2.)    12.59,3  ( 3.)
 
  3. HK Gynther's             HK Gynther's                 57.59,4      2.48,9
      451 Jari Kuronen              7.54,1  ( 8.)     7.54,1  ( 8.)
      452 Jouni Raittila           24.07,6  ( 9.)    16.13,5  ( 9.)
      453 Toni Haapala             39.03,3  ( 5.)    14.55,7  ( 2.)
      454 Mikko Hakkarainen        45.40,2  ( 4.)     6.36,8  ( 3.)
      455 Timo Rissanen            57.59,4  ( 3.)    12.19,2  ( 1.)
 
  4. JuoTe                    Juoksija Teekkarit           58.38,9      3.28,4
      391 Mirja Heikkinen           8.32,7  (11.)     8.32,7  (11.)
      392 Ilkka Mansikkamäki       22.50,7  ( 3.)    14.18,0  ( 2.)
      393 Harri Ruotsala           38.45,0  ( 4.)    15.54,2  ( 7.)
      394 Simo Marila              45.20,2  ( 3.)     6.35,2  ( 2.)
      395 Antti Ruuskanen          58.38,9  ( 4.)    13.18,6  ( 4.)
 
  5. Fortum                   Fortum                       59.24,2      4.13,7
      331 Arto Heikkinen            8.32,2  (10.)     8.32,2  (10.)
      332 Ralf Linden              23.59,0  ( 8.)    15.26,7  ( 5.)
      333 Matti Laaksonen          39.38,6  ( 8.)    15.39,5  ( 6.)
      334 Tuomo Heikkinen          46.35,5  ( 7.)     6.56,8  ( 6.)
      335 Markus Airila            59.24,2  ( 5.)    12.48,7  ( 2.)
 
  6. KeiKa                    Keimolan Kaiku             1.00.06,3      4.55,8
      461 Seppo Nikkinen            9.06,4  (12.)     9.06,4  (12.)
      462 Veikko Piirainen         23.44,6  ( 6.)    14.38,2  ( 4.)
      463 Marko Räsänen            39.04,7  ( 6.)    15.20,1  ( 3.)
      464 Reijo Viholainen         46.03,6  ( 6.)     6.58,8  ( 8.)
      465 Jere Yrjölä            1.00.06,3  ( 6.)    14.02,7  ( 6.)
 
  7. Leppävaaran Sisu 1       Leppävaaran Sisu           1.00.31,3      5.20,8
      341 Jari Aho                  7.18,2  ( 3.)     7.18,2  ( 3.)
      342 Niko Torvela             23.03,9  ( 4.)    15.45,7  ( 7.)
      343 Timo Kivelä              38.37,0  ( 3.)    15.33,0  ( 4.)
      344 Sari Suomalainen         45.47,6  ( 5.)     7.10,6  ( 9.)
      345 Laura                  1.00.31,3  ( 7.)    14.43,6  (12.)
 
  8. Leppävaaran Sisu 2       Leppävaaran Sisu           1.01.36,2      6.25,7
      431 Timo Ikola                7.28,9  ( 5.)     7.28,9  ( 5.)
      432 Tapio Laaksonen          23.05,1  ( 5.)    15.36,1  ( 6.)
      433 Mauri Tolvanen           39.21,4  ( 7.)    16.16,3  ( 9.)
      434 Timo Seppänen            46.59,8  ( 8.)     7.38,3  (11.)
      435 Antti Heikkinen        1.01.36,2  ( 8.)    14.36,3  (11.)
 
  9. Espon Tapiot 3           Espoon Tapiot              1.01.46,5      6.36,0
      411 Janne Laine               7.43,2  ( 7.)     7.43,2  ( 7.)
      412 Matti Toppari            23.55,0  ( 7.)    16.11,8  ( 8.)
      413 Seppo Hätönen            40.52,3  (10.)    16.57,3  (12.)
      414 Jari Ahonen              47.39,4  ( 9.)     6.47,1  ( 5.)
      415 Jaakko Erkinheimo      1.01.46,5  ( 9.)    14.07,0  ( 7.)
 
 10. KHS                      Kirkkonummen Hiihtoseura   1.04.29,6      9.19,1
      361 Harri Poutiainen          7.27,0  ( 4.)     7.27,0  ( 4.)
      362 Ville Luoma              24.09,4  (10.)    16.42,4  (11.)
      363 Mika Pasonen             40.08,4  ( 9.)    15.59,0  ( 8.)
      364 Tiina Kaurila            49.21,1  (10.)     9.12,6  (17.)
      365 Erkki Oinaskallio      1.04.29,6  (10.)    15.08,5  (13.)
 
 11. VHS 2                    Vantaan Hiihtoseura        1.05.01,6      9.51,1
      401 Taneli Kantanen          10.03,5  (16.)    10.03,5  (16.)
      402 Raimo Huppunen           26.23,2  (13.)    16.19,6  (10.)
      403 Jouko Salmela            44.07,0  (12.)    17.43,8  (13.)
      404 Panu Pietikäinen         50.31,4  (12.)     6.24,4  ( 1.)
      405 Tuomas Turunen         1.05.01,6  (11.)    14.30,2  (10.)
 
 12. Old Boys                 Pakilan Veto               1.06.29,0     11.18,5
      371 Rauno Jokinen             7.34,8  ( 6.)     7.34,8  ( 6.)
      372 Jako Haikara             24.37,0  (11.)    17.02,2  (14.)
      373 Veikko Kenttä            41.32,9  (11.)    16.55,8  (11.)
      374 Antti Nisula             49.42,5  (11.)     8.09,6  (15.)
      375 Konstantin Kivinen     1.06.29,0  (12.)    16.46,4  (15.)
 
 13. VHS 1                    Vantaan Hiihtoseura        1.07.19,1     12.08,6
      351 Sari Salmela              8.05,3  ( 9.)     8.05,3  ( 9.)
      352 Pietari Vuola            28.05,7  (16.)    20.00,3  (16.)
      353 Jyri Lommi               44.24,9  (13.)    16.19,1  (10.)
      354 Esko Kosonen             51.57,3  (13.)     7.32,4  (10.)
      355 Harri Holmgren         1.07.19,1  (13.)    15.21,8  (14.)
 
 14. HPV                      Helsingin Poliisivoimailij 1.09.50,3     14.39,8
      441 Maj Wasenius              9.22,4  (15.)     9.22,4  (15.)
      442 Mika Latvanen            28.01,6  (15.)    18.39,1  (15.)
      443 Jari Ohrankämmen         47.42,5  (14.)    19.40,9  (14.)
      444 Arja Ahti                55.49,5  (14.)     8.06,9  (14.)
      445 Tom Järvinen           1.09.50,3  (14.)    14.00,8  ( 5.)
 
 15. Ojy                      Otaniemen Jyllääjät        1.11.23,1     16.12,6
      381 Markku Huotari            9.07,2  (13.)     9.07,2  (13.)
      382 Mika Virtanen            26.06,3  (12.)    16.59,1  (13.)
      383 Reijo Anttila            48.45,3  (16.)    22.38,9  (17.)
      384 Teemu Sipilä             56.58,4  (16.)     8.13,1  (16.)
      385 Juhani Toimela         1.11.23,1  (15.)    14.24,6  ( 9.)
 
 16. Peräkylän Ponnistus      Peräkylän Ponnistus        1.12.48,3     17.37,8
      481 Aki Kattelus "Hyvinkää   10.29,8  (17.)    10.29,8  (17.)
      482 Antti Turpeinen "Kemi    27.22,1  (14.)    16.52,3  (12.)
      483 Pekka Ylä-Nikkilä "Sui   47.52,0  (15.)    20.29,9  (16.)
      484 Antti Irjala "Iin Puhu   55.53,5  (15.)     8.01,4  (13.)
      485 Antti Nykänen "Tampere 1.12.48,3  (16.)    16.54,8  (16.)
 
 17. VHS 3                    Vantaan Hiihtoseura        1.15.20,4     20.09,9
      471 Satu Kalajainen           9.17,0  (14.)     9.17,0  (14.)
      472 Satu Ojala               29.37,2  (17.)    20.20,2  (17.)
      473 Jarkko Hantula           49.50,9  (17.)    20.13,6  (15.)
      474 Pekka Vuola              57.41,2  (17.)     7.50,3  (12.)
      475 Kari Vaaja             1.15.20,4  (17.)    17.39,2  (17.)
 
 Poisjäänyt   2
  0. Seutulan Urheilijat -37  Seutulan Urheilijat -37       0.00,0
      421 U                         0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      422 U                         0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      423 U                         0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      424 U                         0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      425 U                         0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )

  0. EHS 3                    Espoon Hiihtoseura            0.00,0
      321 U                         0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      322 U                         0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      323 U                         0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      324 U                         0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      325 U                         0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )

Sarjaluettelo

1. osuus P 3 km

  1. Hannu Manninen           Rekolan Raikas                6.55,9
  2. Ville Nurmilaukas        Espoon Tapiot                 6.57,8      0.01,9
  3. Jari Aho                 Leppävaaran Sisu              7.18,2      0.22,3
  4. Harri Poutiainen         Kirkkonummen Hiihtoseura      7.27,0      0.31,1
  5. Timo Ikola               Leppävaaran Sisu              7.28,9      0.33,0
  6. Rauno Jokinen            Pakilan Veto                  7.34,8      0.38,9
  7. Janne Laine              Espoon Tapiot                 7.43,2      0.47,3
  8. Jari Kuronen             HK Gynther's                  7.54,1      0.58,2
  9. Sari Salmela             Vantaan Hiihtoseura           8.05,3      1.09,4
 10. Arto Heikkinen           Fortum                        8.32,2      1.36,3
 11. Mirja Heikkinen          Juoksija Teekkarit            8.32,7      1.36,8
 12. Seppo Nikkinen           Keimolan Kaiku                9.06,4      2.10,5
 13. Markku Huotari           Otaniemen Jyllääjät           9.07,2      2.11,3
 14. Satu Kalajainen          Vantaan Hiihtoseura           9.17,0      2.21,1
 15. Maj Wasenius             Helsingin Poliisivoimailij    9.22,4      2.26,5
 16. Taneli Kantanen          Vantaan Hiihtoseura          10.03,5      3.07,6
 17. Aki Kattelus "Hyvinkään  Peräkylän Ponnistus          10.29,8      3.33,9
 Poisjäänyt   2
  - 421.            U                        Seutulan Urheilijat -37
  - 321.            U                        Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

2. osuus P 5 km

  1. Janne Mononen            Rekolan Raikas               12.45,9
  2. Ilkka Mansikkamäki       Juoksija Teekkarit           14.18,0      1.32,1
  3. Jukka Varrio             Espoon Tapiot                14.32,8      1.46,9
  4. Veikko Piirainen         Keimolan Kaiku               14.38,2      1.52,3
  5. Ralf Linden              Fortum                       15.26,7      2.40,8
  6. Tapio Laaksonen          Leppävaaran Sisu             15.36,1      2.50,2
  7. Niko Torvela             Leppävaaran Sisu             15.45,7      2.59,8
  8. Matti Toppari            Espoon Tapiot                16.11,8      3.25,9
  9. Jouni Raittila           HK Gynther's                 16.13,5      3.27,6
 10. Raimo Huppunen           Vantaan Hiihtoseura          16.19,6      3.33,7
 11. Ville Luoma              Kirkkonummen Hiihtoseura     16.42,4      3.56,5
 12. Antti Turpeinen "Kemi Po Peräkylän Ponnistus          16.52,3      4.06,4
 13. Mika Virtanen            Otaniemen Jyllääjät          16.59,1      4.13,2
 14. Jako Haikara             Pakilan Veto                 17.02,2      4.16,3
 15. Mika Latvanen            Helsingin Poliisivoimailij   18.39,1      5.53,2
 16. Pietari Vuola            Vantaan Hiihtoseura          20.00,3      7.14,4
 17. Satu Ojala               Vantaan Hiihtoseura          20.20,2      7.34,3
 Poisjäänyt   2
  - 422.            U                        Seutulan Urheilijat -37
  - 322.            U                        Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

3. osuus P 5 km

  1. Kai Lippojoki            Rekolan Raikas               14.26,6
  2. Toni Haapala             HK Gynther's                 14.55,7      0.29,1
  3. Marko Räsänen            Keimolan Kaiku               15.20,1      0.53,5
  4. Timo Kivelä              Leppävaaran Sisu             15.33,0      1.06,4
  5. Matti Luotio             Espoon Tapiot                15.36,3      1.09,7
  6. Matti Laaksonen          Fortum                       15.39,5      1.12,9
  7. Harri Ruotsala           Juoksija Teekkarit           15.54,2      1.27,6
  8. Mika Pasonen             Kirkkonummen Hiihtoseura     15.59,0      1.32,4
  9. Mauri Tolvanen           Leppävaaran Sisu             16.16,3      1.49,7
 10. Jyri Lommi               Vantaan Hiihtoseura          16.19,1      1.52,5
 11. Veikko Kenttä            Pakilan Veto                 16.55,8      2.29,2
 12. Seppo Hätönen            Espoon Tapiot                16.57,3      2.30,7
 13. Jouko Salmela            Vantaan Hiihtoseura          17.43,8      3.17,2
 14. Jari Ohrankämmen         Helsingin Poliisivoimailij   19.40,9      5.14,3
 15. Jarkko Hantula           Vantaan Hiihtoseura          20.13,6      5.47,0
 16. Pekka Ylä-Nikkilä "Suinu Peräkylän Ponnistus          20.29,9      6.03,3
 17. Reijo Anttila            Otaniemen Jyllääjät          22.38,9      8.12,3
 Poisjäänyt   2
  - 423.            U                        Seutulan Urheilijat -37
  - 323.            U                        Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

4. osuus V 3 km

  1. Panu Pietikäinen         Vantaan Hiihtoseura           6.24,4
  2. Simo Marila              Juoksija Teekkarit            6.35,2      0.10,8
  3. Mikko Hakkarainen        HK Gynther's                  6.36,8      0.12,4
  4. Petri Björkbacka         Rekolan Raikas                6.41,0      0.16,6
  5. Jari Ahonen              Espoon Tapiot                 6.47,1      0.22,7
  6. Tuomo Heikkinen          Fortum                        6.56,8      0.32,4
  7. Reijo Tiainen            Espoon Tapiot                 6.57,7      0.33,3
  8. Reijo Viholainen         Keimolan Kaiku                6.58,8      0.34,4
  9. Sari Suomalainen         Leppävaaran Sisu              7.10,6      0.46,2
 10. Esko Kosonen             Vantaan Hiihtoseura           7.32,4      1.08,0
 11. Timo Seppänen            Leppävaaran Sisu              7.38,3      1.13,9
 12. Pekka Vuola              Vantaan Hiihtoseura           7.50,3      1.25,9
 13. Antti Irjala "Iin Puhuri Peräkylän Ponnistus           8.01,4      1.37,0
 14. Arja Ahti                Helsingin Poliisivoimailij    8.06,9      1.42,5
 15. Antti Nisula             Pakilan Veto                  8.09,6      1.45,2
 16. Teemu Sipilä             Otaniemen Jyllääjät           8.13,1      1.48,7
 17. Tiina Kaurila            Kirkkonummen Hiihtoseura      9.12,6      2.48,2
 Poisjäänyt   2
  - 424.            U                        Seutulan Urheilijat -37
  - 324.            U                        Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

5. osuus V 5 km

  1. Timo Rissanen            HK Gynther's                 12.19,2
  2. Markus Airila            Fortum                       12.48,7      0.29,5
  3. Petri Ikävalko           Espoon Tapiot                12.59,3      0.40,1
  4. Antti Ruuskanen          Juoksija Teekkarit           13.18,6      0.59,4
  5. Tom Järvinen             Helsingin Poliisivoimailij   14.00,8      1.41,6
  6. Jere Yrjölä              Keimolan Kaiku               14.02,7      1.43,5
  7. Jaakko Erkinheimo        Espoon Tapiot                14.07,0      1.47,8
  8. Mika Venäläinen          Rekolan Raikas               14.21,0      2.01,8
  9. Juhani Toimela           Otaniemen Jyllääjät          14.24,6      2.05,4
 10. Tuomas Turunen           Vantaan Hiihtoseura          14.30,2      2.11,0
 11. Antti Heikkinen          Leppävaaran Sisu             14.36,3      2.17,1
 12. Laura                    Leppävaaran Sisu             14.43,6      2.24,4
 13. Erkki Oinaskallio        Kirkkonummen Hiihtoseura     15.08,5      2.49,3
 14. Harri Holmgren           Vantaan Hiihtoseura          15.21,8      3.02,6
 15. Konstantin Kivinen       Pakilan Veto                 16.46,4      4.27,2
 16. Antti Nykänen "Tampereen Peräkylän Ponnistus          16.54,8      4.35,6
 17. Kari Vaaja               Vantaan Hiihtoseura          17.39,2      5.20,0
 Poisjäänyt   2
  - 425.            U                        Seutulan Urheilijat -37
  - 325.            U                        Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo