Veteraanien aluehiihdot 27.1.2005

T U L O K S E T

© Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo:
N60; N65; N40; N45; N50; N55; M70; M75; M80; M35; M40; M45; M50; M55; M60; M65;

Naiset 60 vuotta 3 km V

  1. Eeva Tanska              SpoVe                         9.07,4
  2. Hannele Kivistö          SpoVe                        10.42,3      1.34,9
 Poisjääneitä   1
  -   3.            Eva Ahlstedt             SpoVe
Sarjaluettelo

Naiset 65 vuotta 3 km V

  1. Eila Nieminen            Spove                        10.34,2
Sarjaluettelo

Naiset 40 vuotta 5 km V

  1. Rita Linko               SpoVe                        19.23,9
Sarjaluettelo

Naiset 45 vuotta 5 km V

  1. Kirsi Hakomäki           SpoVe                        19.22,2
 Poisjääneitä   1
  -  14.            Marita Malm              Heinv.yl.urh.
Sarjaluettelo

Naiset 50 vuotta 5 km V

 Poisjääneitä   1
  -  18.            Tuula Rinkinen           SpoVe
Sarjaluettelo

Naiset 55 vuotta 5 km V

  1. Eila Hartonen            SpoVe/rkm rouvat             22.52,9
  2. Asta Savukoski           Korson Kaiku                 26.37,2      3.44,3
  3. Leila Lintunen           SpoVe                        26.57,7      4.04,8
Sarjaluettelo

Miehet 70 vuotta 3 km V

  1. Väinö Mikkola            SpoVe                         9.18,0
  2. Raimo Vaahisto           SpoVe                         9.23,6      0.05,6
  3. Kalevi Vartiainen        SpoVe/rkm                    10.48,8      1.30,8
Sarjaluettelo

Miehet 75 vuotta 3 km V

  1. Eino Pirinen             SpoVe                        11.16,7
  2. Henrik Anthoni           SpoVe                        11.29,5      0.12,8
  3. Pentti Suhonen           SpoVe/rkm                    14.47,3      3.30,6
Sarjaluettelo

Miehet 80 vuotta 3 km V

  1. Paavo Poukka             SpoVe                         9.42,5
  2. Aulis Lintunen           SpoVe                        10.36,1      0.53,6
  3. Väinö Rantio             SpoVe                        12.47,0      3.04,5
  4. Aimo Virkki              SpoVe                        13.06,6      3.24,1
 Poisjääneitä   3
  -  44.            Viljo Ryynänen           SpoVe
  -  43.            Valio Länkä              SpoVe
  -  42.            Esko Tammivuori          Espoon Tapiot
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 5 km V

  1. Hannu Heinilä            SpoVe                        14.21,7
  2. Pekka Hännikäinen                                     16.17,8      1.56,1
Sarjaluettelo

Miehet 40 vuotta 5 km V

  1. Keijo Järvi              EHS                          17.08,1
 Poisjääneitä   2
  -  52.            Jari Ahonen              Espoon Tapiot
  -  51.            Jukka Varrio             Espoon Tapiot
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 5 km V

  1. Matti Toppari            Espoon Tapiot                17.03,7
  2. Teuvo Saukko                                          17.31,2      0.27,5
  3. Teo Hämäläinen           SpoVe                        19.50,0      2.46,3
Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta 5 km V

  1. Jorma Taipale            Hamarin Elo                  15.39,0
  2. Oiva Aho                 EHS                          16.08,1      0.29,1
  3. Hannu Lindblad           SpoVe                        16.53,2      1.14,2
  4. Seppo Lipasti            SpoVe                        18.19,2      2.40,2
  5. Jouko Pekonen            SpoV                         18.28,7      2.49,7
 Poisjääneitä   3
  -  61.            Matti Luotio             Espoon Tapiot
  -  62.            Paavo Tomminen           SpoVe/rkm
  -  63.            Veikko Väisänen          SpoVe
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta 5 km V

  1. Urpo Leinonen            SpoVe                        16.22,0
  2. Erkki Immonen            SpoVe                        17.00,3      0.38,3
  3. Raimo Hartonen           SpoVe/rkm                    18.09,9      1.47,9
 Poisjääneitä   2
  -  71.            Juhani Kormano           SpoVe
  -  69.            Kalervo Isola            SpoVe
Sarjaluettelo

Miehet 60 vuotta 5 km V

  1. Pauli Koppinen           SpoVe                        16.51,0
  2. Esko Kuoksa              SpoVe/rkm                    17.53,1      1.02,1
  3. Ilkka Wastimo            SpoVe/rkm                    18.43,3      1.52,3
  4. Kalevi Vikman            SpoVe/rkm                    19.30,2      2.39,2
  5. Voitto Torniainen        SpoVe/rkm                    20.03,8      3.12,8
 Poisjääneitä   2
  -  78.            Aulis Härkänen           HySV
  -  77.            Markku Juopperi          SpoVe
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta 5 km V

  1. Raimo Huppunen           VHS                          16.44,4
  2. Osmo Seppänen            SpoVe                        16.48,3      0.03,9
  3. Rauno Salminen           SpoVe                        17.29,2      0.44,8
  4. Kauko Wira               SpoVe/rkm                    17.43,5      0.59,1
  5. Pekka Salminen           SpoVe                        18.04,4      1.20,0
  6. Arvo Hämäläinen          SpoVe                        18.30,3      1.45,9
  7. Lauri Visti              Espoon Tapiot/rkm            19.41,2      2.56,8
  8. Taisto Malinen           rkm                          20.37,7      3.53,3
 Poisjääneitä   1
  -  83.            Jaakko Virtanen          rkm
Sarjaluettelo