MARJON HIIHDOT 26.2.2005

T U L O K S E T

© Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo:
M10; N10; N12; M12; N14; M14; M16; M50; M55; M60; N16; N18; N20; NYL; N45; M18; M20; MYL; M35; M40;

Miehet 10 vuotta 2 km P

  1. Atte Serguskin           Vantaan Hiihtoseura           7.26,9
  2. Timo Kurkela             Espoon Hiihtoseura            7.44,0      0.17,1
  3. Jaakko Holopainen        Espoon Hiihtoseura            7.59,6      0.32,7
  4. Taneli Kantanen          Vantaan Hiihtoseura           8.01,4      0.34,5
  5. Iiro-Mikko Harju         Hyvinkään Hiihtäjät           8.30,8      1.03,9
  6. Artturi Oila             Espoon Hiihtoseura            9.10,6      1.43,7
  7. Miika Heikkilä           Espoon Hiihtoseura            9.23,2      1.56,3
  8. Mikko Hännikäinen        Espoon Hiihtoseura            9.54,3      2.27,4
 Poisjääneitä   1
  -   9.  23357044  Veeti Suono              Seutulan Urheilijat -37
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 2 km P

  1. Sofie Ahti               Espoon Hiihtoseura            8.24,8
  2. Silva Kirkkomäki         Espoon Hiihtoseura            8.40,6      0.15,8
  3. Sani Isokivijärvi        Espoon Hiihtoseura            9.21,2      0.56,4
  3. Jenny Forsman            Österby Sportklubb r.f.       9.21,2      0.56,4
  5. Noora Järvi              Espoon Hiihtoseura           10.24,0      1.59,2
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 3 km P

  1. Laura Holopainen         Espoon Hiihtoseura           12.45,2
  2. Hanne Kantanen           Vantaan Hiihtoseura          13.12,2      0.27,0
  3. Saara Nikander           Lohjan Louhi                 13.20,8      0.35,6
  4. Jenna Leskinen           Espoon Hiihtoseura           14.43,5      1.58,3
  5. Janni Tuomisto           Espoon Hiihtoseura           15.45,6      3.00,4
  6. Katariina Långström      Kirkkonummen Hiihtoseura     18.48,5      6.03,3
 Poisjääneitä   1
  -  26.  25948927  Oona-Mikaela Kyllönen    Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 3 km P

  1. Joni Rytkönen            Lohjan Louhi                 12.07,9
  2. Jarkko Salmela           Vantaan Hiihtoseura          12.48,3      0.40,4
  3. Niklas Kirkkomäki        Espoon Hiihtoseura           12.59,0      0.51,1
  4. Samuli Hurme             Espoon Hiihtoseura           13.00,2      0.52,3
  5. Ahti Hynynen             Espoon Hiihtoseura           13.17,5      1.09,6
  6. Antti Virtanen           Vantaan Hiihtoseura          13.31,9      1.24,0
  7. Elmo Koivunen            Espoon Hiihtoseura           13.36,8      1.28,9
  8. Niko Seppäläinen         Keimolan Kaiku               15.56,1      3.48,2
  9. Joni Ijäs                Vantaan Hiihtoseura          16.21,0      4.13,1
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 3 km P

  1. Tiia Miettinen           Nousiaisten Alku             12.00,6
  2. Sanna-Riikka Jenke       Vantaan Hiihtoseura          13.18,4      1.17,8
  3. Petra Nyfors             Rajamäen Kehitys             13.39,7      1.39,1
  4. Jenni Järvinen           Keravan Urheilijat           14.00,8      2.00,2
  5. Janina Forsman           Österby Sportklubb r.f.      14.45,5      2.44,9
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 5 km P

  1. Niko Ruuskanen           Rajamäen Kehitys             16.48,7
  2. Tero Hännikäinen         Espoon Hiihtoseura           16.54,4      0.05,7
  3. Johan Wejberg            Rajamäen Kehitys             17.06,3      0.17,6
  4. Niklas Ahti              Espoon Hiihtoseura           19.22,0      2.33,3
  5. Samuel Autero            Espoon Hiihtoseura           24.50,8      8.02,1
 Poisjääneitä   1
  -  52.  23111387  Riku Rytkönen            Lohjan Louhi
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 5 km P

  1. Aku Nikander             Lohjan Louhi                 16.16,7
  2. Roope Rajaranta          Hollolan Urheilijat -46      16.59,3      0.42,6
  3. Jaakko Timo              IK Trissan                   17.59,4      1.42,7
  4. Tuomas Salmi             Pakilan Veto                 18.41,5      2.24,8
  5. Joonas Jenke             Vantaan Hiihtoseura          19.09,9      2.53,2
 Poisjääneitä   1
  - 165.  27149672  Wilhelm Stenbacka        Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta 5 km P

  1. Seppo Rautiainen         Pakilan Veto                 17.50,0
  2. Hannu Lindblad           Pakilan Veto                 18.46,9      0.56,9
  3. Jouko Pekonen            Hyvinkään Hiihtäjät          19.36,9      1.46,9
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta 5 km P

  1. Tapio Kantanen           Vantaan Hiihtoseura          15.25,8
  2. Sakari Matikainen        Espoon Tapiot                15.30,3      0.04,5
  3. Simo Salmi               Pakilan Veto                 16.14,6      0.48,8
Sarjaluettelo

Miehet 60 vuotta 5 km P

  1. Veikko Piirainen         Keimolan Kaiku               15.54,6
  2. Kurt Dannholm            Espoon Hiihtoseura           16.14,2      0.19,6
  3. Bjarne Wassholm          IK Trissan                   17.20,7      1.26,1
  4. Veikko Niemi             Mäntsälän Urheilijat         17.56,4      2.01,8
  5. Esko Kuoksa              Pakilan Veto                 18.15,7      2.21,1
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 5 km P

  1. Taru Sainio              Espoon Hiihtoseura           18.37,4
  2. Laura Hännikäinen        Espoon Hiihtoseura           19.06,2      0.28,8
  3. Venla Tahvanainen        Espoon Hiihtoseura           19.14,4      0.37,0
  4. Meri Sipilä              Keravan Urheilijat           19.31,3      0.53,9
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 5 km P

  1. Sonja Heikkinen          Keimolan Kaiku               19.09,2
Sarjaluettelo

Naiset 20 vuotta 5 km P

  1. Mirja Heikkinen          Rajamäen Kehitys             18.25,9
Sarjaluettelo

Naiset 5 km P

  1. Maria Halonen            Kuusamon Erä-Veikot          16.23,5
  2. Jaana Mononen            Rekolan Raikas               17.18,3      0.54,8
  3. Emilia Hoikkala          Espoon Hiihtoseura           17.34,3      1.10,8
 Poisjääneitä   1
  - 197.  27468544  Katja Kolehmainen        Vihdin Viesti
Sarjaluettelo

Naiset 45 vuotta 5 km P

  1. Arja Ahti                Helsingin Poliisivoimailij   20.14,4
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 10 km P

 Poisjääneitä   1
  - 206.  27600658  Ville Ruokolainen        Pakilan Veto
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta 10 km P

 Poisjääneitä   1
  - 209.  28265115  Antti Ruuskanen          Rajamäen Kehitys
Sarjaluettelo

Miehet 10 km P

  1. Timo Rissanen            Iisalmen Visa                28.16,0
  2. Ronald Bäckström         Borgå Akilles                28.17,8      0.01,8
  3. Janne Mononen            Rekolan Raikas               28.26,7      0.10,7
  4. Jari Jaakkola            Raision Kuula                28.38,8      0.22,8
  5. Tony Meyer               Borgå Akilles                29.23,8      1.07,8
  6. Marko Törmänen           Ilomantsin Urheilijat        29.39,2      1.23,2
  7. Antti Niemi              Hyvinkään Hiihtoseura        30.45,5      2.29,5
  8. Vesa Malila              Puijon Hiihtoseura           30.48,1      2.32,1
  9. Tomi Lankinen            Lappeen Riento               30.56,5      2.40,5
 10. Jan Kiljunen             Vantaan Hiihtoseura          31.14,5      2.58,5
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 10 km P

 Poisjääneitä   1
  - 223.  27551215  Jari Räty                Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 40 vuotta 10 km P

  1. Juha Alanen              Espoon Hiihtoseura           32.23,8
 Poisjääneitä   2
  - 229.  27452220  Petri Ikävalko           Espoon Tapiot
  - 227.  27417854  Jari Ahonen              Espoon Tapiot
Sarjaluettelo