PM viestit 8.2.2004

T U L O K S E T

© Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo:
N10-V; M10-V; N12-V; M12-V; N14-V; M14-V; N16-V; M16-V; N18-V; M18-V; N20-V; NYL-V; M20-V; MYL-V; M10-1; M10-2; M10-3; M12-1; M12-2; M12-3; M14-1; M14-2; M14-3; M16-1; M16-2; M16-3; M18-1; M18-2; M18-3; M20-1; M20-2; M20-3; MYL-1; MYL-2; MYL-3; N10-1; N10-2; N10-3; N12-1; N12-2; N12-3; N14-1; N14-2; N14-3; N16-1; N16-2; N16-3; N18-1; N18-2; N18-3; N20-1; N20-2; N20-3; NYL-1; NYL-2; NYL-3;

Naiset 10 vuotta, 3x2 km 2 km

  1. Lumiukot                 Vantaan Hiihtoseura          23.34,3
      113 Laura Kurki                     8.28,0  ( 1.)     8.28,0  ( 1.)
      213 Katarina Kiltilä               16.40,8  ( 1.)     8.12,8  ( 1.)
      313 Oona-Mikaela Kyllönen          23.34,3  ( 1.)     6.53,5  ( 1.)
 
  2. EHS I                    EspoonHiihtoseura            26.33,0      2.58,7
      110 Ida Rantanen                    9.57,0  ( 4.)     9.57,0  ( 4.)
      210 Sofie Ahti                     18.36,5  ( 2.)     8.39,5  ( 2.)
      310 Silva Kirkkomäki               26.33,0  ( 2.)     7.56,5  ( 3.)
 
  3. PaVe                     Pakilan Veto                 26.41,1      3.06,8
      112 Elina Haavikko                  9.16,9  ( 2.)     9.16,9  ( 2.)
      212 Katariina Leiskamo             19.36,2  ( 3.)    10.19,3  ( 4.)
      312 Kristiina Haikara              26.41,1  ( 3.)     7.04,9  ( 2.)
 
  4. Keika Kiitäjät           Keimolan Kaiku               28.53,0      5.18,7
      115 Noora Viirret                  10.41,1  ( 5.)    10.41,1  ( 5.)
      215 Riina Karppinen                20.48,4  ( 4.)    10.07,3  ( 3.)
      315 Camilla Karlsson               28.53,0  ( 4.)     8.04,6  ( 4.)
 
  5. EHS II                   Espoon Hiihtoseura           31.00,0      7.25,7
      111 Emilia Markkanen               10.44,0  ( 6.)    10.44,0  ( 6.)
      211 Jonna Rauhala                  21.31,3  ( 5.)    10.47,3  ( 5.)
      311 Jenna Leskinen                 31.00,0  ( 5.)     9.28,7  ( 6.)
 
  6. Vauhtimimmit             Vantaan Hiihtoseura          31.23,4      7.49,1
      114 Saara Salmela                   9.16,9  ( 2.)     9.16,9  ( 2.)
      214 Tuulia Pere                    21.56,5  ( 6.)    12.39,6  ( 6.)
      314 Evelina Ahonen                 31.23,4  ( 6.)     9.26,9  ( 5.)
 
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta, 3x2 km 2 km

  1. Hiihtohirmut             Vantaan Hiihtoseura          21.59,3
      120 Taneli Kantanen                 8.13,7  ( 1.)     8.13,7  ( 1.)
      220 Ilkka Hantula                  15.12,0  ( 1.)     6.58,3  ( 1.)
      320 Atte Serguskin                 21.59,3  ( 1.)     6.47,3  ( 1.)
 
  2. PaVe I                   Pakilan Veto                 23.42,1      1.42,8
      116 Taneli Leiskamo                 9.32,0  ( 3.)     9.32,0  ( 3.)
      216 Marko Katainen                 16.38,9  ( 3.)     7.06,9  ( 2.)
      316 Saku Laine                     23.42,1  ( 2.)     7.03,2  ( 2.)
 
  3. Vauhtihirmut             Espoon Hiihtoseura           24.18,9      2.19,6
      118 Mikko Pöllänen                  8.34,6  ( 2.)     8.34,6  ( 2.)
      218 Jaakko Holopainen              16.32,4  ( 2.)     7.57,8  ( 3.)
      318 Elmo Koivunen                  24.18,9  ( 3.)     7.46,5  ( 3.)
 
  4. PaVe 2                   Pakilan Veto                 27.36,6      5.37,3
      117 Anton Kallio                   11.22,3  ( 6.)    11.22,3  ( 6.)
      217 Anton Kainulainen              19.32,9  ( 6.)     8.10,6  ( 4.)
      317 Markus Manninen                27.36,6  ( 4.)     8.03,7  ( 4.)
 
  5. Keika Vauhtimiehet       Keimolan Kaiku               27.53,1      5.53,8
      122 Tatu Pääskynen                 10.21,8  ( 4.)    10.21,8  ( 4.)
      222 Juho Rissanen                  19.31,3  ( 5.)     9.09,5  ( 6.)
      322 Niko Seppänen                  27.53,1  ( 5.)     8.21,8  ( 5.)
 
  6. EHS 2                    Espoon Hiihtoseura           29.24,2      7.24,9
      119 Jon Ketola                     10.22,4  ( 5.)    10.22,4  ( 5.)
      219 Santeri Erola                  18.55,3  ( 4.)     8.32,9  ( 5.)
      319 Ville Koikkalainen             29.24,2  ( 6.)    10.28,9  ( 6.)
 
 Poisjääneitä   1
  0. Hurjapäät                Vantaan Hiihtoseura           0.00,0
      121 Eetu Alonen                     0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      221 Miikka Martikainen              0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      321 Risto Ojala                     0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )

Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta, 3x3 km 3 km

  1. VHS Mitarimadot          Vantaan Hiihtoseura          38.33,3
      151 Hanne Kantanen                 13.03,8  ( 2.)    13.03,8  ( 2.)
      251 Marika Martikainen             27.30,1  ( 1.)    14.26,3  ( 2.)
      351 Noora Nyrhilä                  38.33,3  ( 1.)    11.03,2  ( 1.)
 
  2. EHS                      Espoon Hiihtoseura           40.53,7      2.20,4
      150 Janni Tuomisto                 15.36,2  ( 3.)    15.36,2  ( 3.)
      250 Laura Markkanen                28.35,9  ( 2.)    12.59,7  ( 1.)
      350 Laura Holopainen               40.53,7  ( 2.)    12.17,8  ( 2.)
 
  3. PaVe                     Pakilan Veto                 43.51,5      5.18,2
      149 Petra Katainen                 12.55,6  ( 1.)    12.55,6  ( 1.)
      249 Darja Heikkilä                 29.21,0  ( 3.)    16.25,4  ( 3.)
      349 Susanna Servin                 43.51,5  ( 3.)    14.30,5  ( 3.)
 
 Poisjääneitä   1
  0. Kirkkonummen tytöt       Kirkkonummen Hiihtoseura      0.00,0
      148 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      248 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      348 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )

Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta, 3x3 km 3 km

  1. EHS 1                    Espoon Hiihtoseura           34.31,9
      143 Johan Salmelin                 12.07,0  ( 1.)    12.07,0  ( 1.)
      243 Niklas Kirkkomäki              23.37,0  ( 1.)    11.30,0  ( 2.)
      343 Antti Honkimaa                 34.31,9  ( 1.)    10.54,9  ( 1.)
 
  2. Puiun futarit            Puistolan Urheilijat         36.16,9      1.45,0
      142 Sami Ilola                     12.51,5  ( 3.)    12.51,5  ( 3.)
      242 Antti Pirilä                   24.47,4  ( 2.)    11.55,9  ( 3.)
      342 Tomi Mikkola                   36.16,9  ( 2.)    11.29,5  ( 2.)
 
  3. EHS 2                    Espoon Hiihtoseura           36.49,6      2.17,7
      144 Samuli Hurme                   13.27,8  ( 4.)    13.27,8  ( 4.)
      244 Mikko Ojala                    24.56,7  ( 3.)    11.28,9  ( 1.)
      344 Niklas Ahti                    36.49,6  ( 3.)    11.52,9  ( 4.)
 
  3. Vantaan Tykit            Vantaan Hiihtoseura          36.49,6      2.17,7
      146 Samuli Oinonen                 12.28,6  ( 2.)    12.28,6  ( 2.)
      246 Otso Klemola                   24.57,3  ( 4.)    12.28,7  ( 4.)
      346 Jarkko Salmela                 36.49,6  ( 3.)    11.52,3  ( 3.)
 
  5. EHS 3                    Espoon Hiihtoseura           43.33,0      9.01,1
      145 Antti Kovanen                  16.01,4  ( 5.)    16.01,4  ( 5.)
      245 Ahti Hynynen                   28.50,9  ( 5.)    12.49,5  ( 5.)
      345 Tatu Jauhiainen                43.33,0  ( 5.)    14.42,1  ( 6.)
 
  6. Lumitiekiitäjät          Vantaan Hiihtoseura          45.34,6     11.02,7
      147 Joni Ijäs                      16.32,2  ( 6.)    16.32,2  ( 6.)
      247 Antti Virtanen                 31.24,3  ( 6.)    14.52,1  ( 6.)
      347 Johannes Emenike               45.34,6  ( 6.)    14.10,3  ( 5.)
 
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta, 3x3 km 3 km

  1. Mussukat                 Vantaan Hiihtoseura          31.50,0
      136 Katja Kantanen                 11.23,9  ( 1.)    11.23,9  ( 1.)
      236 Saila Salmela                  21.45,3  ( 1.)    10.21,4  ( 1.)
      336 Jasmin Köykkä                  31.50,0  ( 1.)    10.04,7  ( 1.)
 
  2. EHS                      Espoon Hiihtoseura           33.22,3      1.32,3
      135 Venla Tahvanainen              11.41,6  ( 2.)    11.41,6  ( 2.)
      235 Taru Sainio                    22.35,4  ( 2.)    10.53,8  ( 2.)
      335 Annika Pynnä                   33.22,3  ( 2.)    10.46,9  ( 2.)
 
  3. Veikkolan Peikot         Kirkkonummen Hiihtoseura     37.49,3      5.59,3
      134 Tiina Kaurila                  12.35,9  ( 3.)    12.35,9  ( 3.)
      234 Tiina Huhta                    25.26,7  ( 3.)    12.50,8  ( 3.)
      334 Elisa Sipponen                 37.49,3  ( 3.)    12.22,6  ( 3.)
 
  4. Veikkolan Tehotytöt      Kirkkonummen Hiihtoseura     41.22,8      9.32,8
      129 Maarit Laukkanen               13.44,0  ( 4.)    13.44,0  ( 4.)
      229 Carita Pekkala                 27.28,6  ( 4.)    13.44,6  ( 4.)
      329 Paula Laukkanen                41.22,8  ( 4.)    13.54,2  ( 4.)
 
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta, 3x3 km 3 km

  1. VHS                      Vantaan Hiihtoseura          30.45,5
      141 Henri Lommi                    10.47,3  ( 1.)    10.47,3  ( 1.)
      241 Olli Hiidensalo                21.03,3  ( 1.)    10.16,0  ( 1.)
      341 Niko Olin                      30.45,5  ( 1.)     9.42,2  ( 1.)
 
  2. PaVe 1                   Pakilan Veto                 31.51,9      1.06,4
      137 Jukka Kovanen                  11.12,5  ( 2.)    11.12,5  ( 2.)
      237 Tuomas Salmi                   21.32,4  ( 2.)    10.19,9  ( 2.)
      337 Juho Hietanen                  31.51,9  ( 2.)    10.19,5  ( 2.)
 
  3. EHS 1                    Espoon Hiihtoseura           33.39,1      2.53,6
      140 Tero Hännikäinen               11.47,5  ( 3.)    11.47,5  ( 3.)
      240 Mathias Hintze                 23.01,5  ( 3.)    11.14,0  ( 3.)
      340 Ilari Kahila                   33.39,1  ( 3.)    10.37,6  ( 3.)
 
 Poisjääneitä   2
  0. Kirkkonummen pojat       Kirkkonummen Hiihtoseura      0.00,0
      139 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      239 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      339 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )

  0. Pakilan Veto 2           Pakilan Veto                  0.00,0
      138 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      238 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      338 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )

Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta, 3x3 km 3 km

  1. EHS I                    Espoon Hiihtoseura           31.48,6
      130 Maria Heikkilä                 11.19,0  ( 1.)    11.19,0  ( 1.)
      230 Anni Honkimaa                  21.31,7  ( 1.)    10.12,7  ( 1.)
      330 Jonna Somervuori               31.48,6  ( 1.)    10.16,9  ( 1.)
 
  2. VHS                      Vantaan Hiihtoseura          33.05,0      1.16,4
      133 Emilia Kostiainen              11.25,8  ( 2.)    11.25,8  ( 2.)
      233 Sari Salmela                   22.38,4  ( 2.)    11.12,6  ( 2.)
      333 Salla Hantula                  33.05,0  ( 2.)    10.26,6  ( 2.)
 
  3. PaVe                     Pakilan Veto                 33.51,7      2.03,1
      131 Anna Haavikko                  11.52,1  ( 3.)    11.52,1  ( 3.)
      231 Sini Kuosmanen                 23.05,2  ( 3.)    11.13,1  ( 3.)
      331 Inka Lehikoinen                33.51,7  ( 3.)    10.46,5  ( 3.)
 
 Poisjääneitä   1
  0. Pakilan Veto 2           Pakilan Veto                  0.00,0
      132 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      232 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      332 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )

Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta, 3x5 km 5 km

  1. PaVe 1                   Pakilan Veto                 45.45,3
      162 Matias Pietola                 15.06,4  ( 1.)    15.06,4  ( 1.)
      262 Jere Brofeldt                  30.22,6  ( 1.)    15.16,2  ( 1.)
      362 Ville Ruokolainen              45.45,3  ( 1.)    15.22,7  ( 1.)
 
  2. VHS 1                    Vantaan Hiihtoseura          49.10,5      3.25,2
      164 Nico Paussu                    17.03,4  ( 3.)    17.03,4  ( 3.)
      264 Perttu Paloniemi               32.45,0  ( 2.)    15.41,6  ( 2.)
      364 Oskari Levänen                 49.10,5  ( 2.)    16.25,5  ( 2.)
 
  3. PaVe 2                   Pakilan Veto                 50.47,7      5.02,4
      163 Jerri Timonen                  16.23,6  ( 2.)    16.23,6  ( 2.)
      263 Kalle Nisula                   32.50,9  ( 3.)    16.27,3  ( 3.)
      363 Eero Lampinen                  50.47,7  ( 3.)    17.56,8  ( 3.)
 
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta, 3x5 km 5 km

 Keskeyttäneitä   1
  0. Kirkkonummen tytöt       Kirkkonummen Hiihtoseura      0.00,0
      169 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      269 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      369 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )

 Poisjääneitä   1
  0. VHS                      Vantaan Hiihtoseura           0.00,0
      170 Pauliina Luukkonen              0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      270 Noora Kanerva                   0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      370 Salla Hantula                   0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )

Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta, 3x5 km 5 km

  1. VHS                      Vantaan Hiihtoseura          52.39,8
      161 Markus Lommi                   15.01,4  ( 1.)    15.01,4  ( 1.)
      261 Tuomas Salonen                 35.19,3  ( 1.)    20.17,9  ( 1.)
      361 Miikka Kyllönen                52.39,8  ( 1.)    17.20,5  ( 1.)
 
 Poisjääneitä   1
  0. Pakilan Veto 1           Pakilan Veto                  0.00,0
      160 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      260 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      360 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )

Sarjaluettelo

Naiset 20 vuotta, 3x5 km 5 km

  1. PaVe                     Pakilan Veto                 50.46,0
      168 Heidi Hyvönen                  18.06,9  ( 1.)    18.06,9  ( 1.)
      268 Maria Polichronidis            34.20,3  ( 1.)    16.13,4  ( 1.)
      368 Tiina Hermansson               50.46,0  ( 1.)    16.25,7  ( 1.)
 
Sarjaluettelo

Naiset, 3x5 km 5 km

  1. VHS                      Vantaan Hiihtoseura          45.06,4
      167 Sari Eskelinen                 15.21,4  ( 2.)    15.21,4  ( 2.)
      267 Pauliina Luukkonen             30.54,8  ( 2.)    15.33,4  ( 3.)
      367 Maria Halonen                  45.06,4  ( 1.)    14.11,6  ( 1.)
 
  2. EHS                      Espoon Hiihtoseura           45.22,0      0.15,6
      166 Sirkka Ehrnrooth               15.07,2  ( 1.)    15.07,2  ( 1.)
      266 Noora Kairenius                30.04,9  ( 1.)    14.57,7  ( 1.)
      366 Emilia Hoikkala                45.22,0  ( 2.)    15.17,1  ( 2.)
 
  3. Epoon Tapiot             Espoon Tapiot                49.24,0      4.17,6
      165 Pia Häkkinen                   16.26,4  ( 3.)    16.26,4  ( 3.)
      265 Kati Häkkinen                  31.44,2  ( 3.)    15.17,8  ( 2.)
      365 Taina Maavirta                 49.24,0  ( 3.)    17.39,8  ( 3.)
 
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta, 3x5 km 10 km

  1. PaVe                     Pakilan Veto               1.34.03,7
      192 Kimmo Tolvanen                 32.25,3  ( 1.)    32.25,3  ( 1.)
      292 Niko Hallikainen             1.03.49,5  ( 1.)    31.24,2  ( 1.)
      392 Pavel Väisänen               1.34.03,7  ( 1.)    30.14,2  ( 1.)
 
 Poisjääneitä   1
  0. EHS                      Espoon Hiihtoseura            0.00,0
      193 Olli Lipponen                   0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      293 Aki Kauppinen                   0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      393 Tapani Rantala                  0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )

Sarjaluettelo

Miehet, 3x5 km 10 km

  1. PaVe                     Pakilan Veto               1.18.16,8
      183 Kapo Saukkonen                 26.53,5  ( 1.)    26.53,5  ( 1.)
      283 Panu Brofeldt                  52.52,1  ( 1.)    25.58,6  ( 2.)
      383 Timo Rissanen                1.18.16,8  ( 1.)    25.24,7  ( 2.)
 
  2. EHS I                    Espoon Hiihtoseura         1.18.24,0      0.07,2
      184 Kalle Koistinen                28.16,0  ( 3.)    28.16,0  ( 3.)
      284 Mikko Hakkarainen              53.56,6  ( 2.)    25.40,6  ( 1.)
      384 Asso Erävuoma                1.18.24,0  ( 2.)    24.27,4  ( 1.)
 
  3. VHS I                    Vantaan Hiihtoseura        1.20.10,4      1.53,6
      187 Mikko Holmgren                 27.14,0  ( 2.)    27.14,0  ( 2.)
      287 Tero Uusitalo                  54.01,9  ( 3.)    26.47,9  ( 4.)
      387 Olli Holmgren                1.20.10,4  ( 3.)    26.08,5  ( 5.)
 
  4. EHS II                   Espoon Hiihtoseura         1.21.51,0      3.34,2
      185 Jaakko Länsiluoto              28.54,8  ( 4.)    28.54,8  ( 4.)
      285 Mikko Kohtala                  55.57,5  ( 4.)    27.02,7  ( 5.)
      385 Heikki Rajala                1.21.51,0  ( 4.)    25.53,5  ( 4.)
 
  5. EHS III                  Espoon Hiihtoseura         1.21.51,3      3.34,5
      186 Tapio Vihinen                  28.58,2  ( 6.)    28.58,2  ( 6.)
      286 Hannu Heinilä                  56.03,4  ( 6.)    27.05,2  ( 6.)
      386 Jaakko Helve                 1.21.51,3  ( 5.)    25.47,9  ( 3.)
 
  6. Epoon Tapiot 1           Espoon Tapiot              1.23.05,2      4.48,4
      180 Markus Kettunen                28.57,1  ( 5.)    28.57,1  ( 5.)
      280 Kim Tukia                      56.02,5  ( 5.)    27.05,4  ( 7.)
      380 Jukka Varrio                 1.23.05,2  ( 6.)    27.02,7  ( 6.)
 
  7. VHS II                   Vantaan Hiihtoseura        1.23.34,9      5.18,1
      188 Pasi Ruut                      30.08,9  (10.)    30.08,9  (10.)
      288 Niklas Colliander              56.26,4  ( 7.)    26.17,5  ( 3.)
      388 Paul Sjöholm                 1.23.34,9  ( 7.)    27.08,5  ( 7.)
 
  8. Epoon Tapiot 2           Espoon Tapiot              1.25.13,2      6.56,4
      181 Jari Ahonen                    30.04,8  ( 8.)    30.04,8  ( 8.)
      281 Petri Ikävalko                 57.54,8  ( 9.)    27.50,0  ( 9.)
      381 Silvano Barco                1.25.13,2  ( 8.)    27.18,4  ( 8.)
 
  9. VHS III                  Vantaan Hiihtoseura        1.25.33,1      7.16,3
      189 Jari Räty                      30.07,2  ( 9.)    30.07,2  ( 9.)
      289 Juha Blom                      57.49,3  ( 8.)    27.42,1  ( 8.)
      389 Tuomas Puurunen              1.25.33,1  ( 9.)    27.43,8  ( 9.)
 
 10. VHS IV                   Vantaan Hiihtoseura        1.29.28,5     11.11,7
      190 Jan Kiljunen                   29.45,6  ( 7.)    29.45,6  ( 7.)
      290 Tapio Kantanen                 58.53,7  (10.)    29.08,1  (10.)
      390 Esko Kosonen                 1.29.28,5  (10.)    30.34,8  (11.)
 
 11. Epoon Tapiot 3           Espoon Tapiot              1.32.56,5     14.39,7
      182 Sakari Matikainen              32.01,4  (11.)    32.01,4  (11.)
      282 Rosario Torrisi              1.02.34,7  (11.)    30.33,3  (11.)
      382 Seppo Hätönen                1.32.56,5  (11.)    30.21,8  (10.)
 
 Poisjääneitä   1
  0. Vantaan Hiihtoseura 5    Vantaan Hiihtoseura           0.00,0
      191 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      291 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )
      391 U                               0.00,0  ( - )     0.00,0  ( - )

Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta, Osuus 1 2 km p

  1. Taneli Kantanen          Vantaan Hiihtoseura           8.13,7
  2. Mikko Pöllänen           Espoon Hiihtoseura            8.34,6      0.20,9
  3. Taneli Leiskamo          Pakilan Veto                  9.32,0      1.18,3
  4. Tatu Pääskynen           Keimolan Kaiku               10.21,8      2.08,1
  5. Jon Ketola               Espoon Hiihtoseura           10.22,4      2.08,7
  6. Anton Kallio             Pakilan Veto                 11.22,3      3.08,6
 Poisjääneitä   1
  - 121.            Eetu Alonen              Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta, Osuus 2 2 km v

  1. Ilkka Hantula            Vantaan Hiihtoseura           6.58,3
  2. Marko Katainen           Pakilan Veto                  7.06,9      0.08,6
  3. Jaakko Holopainen        Espoon Hiihtoseura            7.57,8      0.59,5
  4. Anton Kainulainen        Pakilan Veto                  8.10,6      1.12,3
  5. Santeri Erola            Espoon Hiihtoseura            8.32,9      1.34,6
  6. Juho Rissanen            Keimolan Kaiku                9.09,5      2.11,2
 Poisjääneitä   1
  - 221.            Miikka Martikainen       Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta, Osuus 3 2 km v

  1. Atte Serguskin           Vantaan Hiihtoseura           6.47,3
  2. Saku Laine               Pakilan Veto                  7.03,2      0.15,9
  3. Elmo Koivunen            Espoon Hiihtoseura            7.46,5      0.59,2
  4. Markus Manninen          Pakilan Veto                  8.03,7      1.16,4
  5. Niko Seppänen            Keimolan Kaiku                8.21,8      1.34,5
  6. Ville Koikkalainen       Espoon Hiihtoseura           10.28,9      3.41,6
 Poisjääneitä   1
  - 321.            Risto Ojala              Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta, Osuus 1 3 km p

  1. Johan Salmelin           Espoon Hiihtoseura           12.07,0
  2. Samuli Oinonen           Vantaan Hiihtoseura          12.28,6      0.21,6
  3. Sami Ilola               Puistolan Urheilijat         12.51,5      0.44,5
  4. Samuli Hurme             Espoon Hiihtoseura           13.27,8      1.20,8
  5. Antti Kovanen            Espoon Hiihtoseura           16.01,4      3.54,4
  6. Joni Ijäs                Vantaan Hiihtoseura          16.32,2      4.25,2
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta, Osuus 2 3 km v

  1. Mikko Ojala              Espoon Hiihtoseura           11.28,9
  2. Niklas Kirkkomäki        Espoon Hiihtoseura           11.30,0      0.01,1
  3. Antti Pirilä             Puistolan Urheilijat         11.55,9      0.27,0
  4. Otso Klemola             Vantaan Hiihtoseura          12.28,7      0.59,8
  5. Ahti Hynynen             Espoon Hiihtoseura           12.49,5      1.20,6
  6. Antti Virtanen           Vantaan Hiihtoseura          14.52,1      3.23,2
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta, Osuus 3 3 km v

  1. Antti Honkimaa           Espoon Hiihtoseura           10.54,9
  2. Tomi Mikkola             Puistolan Urheilijat         11.29,5      0.34,6
  3. Jarkko Salmela           Vantaan Hiihtoseura          11.52,3      0.57,4
  4. Niklas Ahti              Espoon Hiihtoseura           11.52,9      0.58,0
  5. Johannes Emenike         Vantaan Hiihtoseura          14.10,3      3.15,4
  6. Tatu Jauhiainen          Espoon Hiihtoseura           14.42,1      3.47,2
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta, Osuus 1 3 km p

  1. Henri Lommi              Vantaan Hiihtoseura          10.47,3
  2. Jukka Kovanen            Pakilan Veto                 11.12,5      0.25,2
  3. Tero Hännikäinen         Espoon Hiihtoseura           11.47,5      1.00,2
 Poisjääneitä   2
  - 139.            U                        Kirkkonummen Hiihtoseura
  - 138.            U                        Pakilan Veto
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta, Osuus 2 3 km v

  1. Olli Hiidensalo          Vantaan Hiihtoseura          10.16,0
  2. Tuomas Salmi             Pakilan Veto                 10.19,9      0.03,9
  3. Mathias Hintze           Espoon Hiihtoseura           11.14,0      0.58,0
 Poisjääneitä   2
  - 239.            U                        Kirkkonummen Hiihtoseura
  - 238.            U                        Pakilan Veto
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta, Osuus 3 3 km v

  1. Niko Olin                Vantaan Hiihtoseura           9.42,2
  2. Juho Hietanen            Pakilan Veto                 10.19,5      0.37,3
  3. Ilari Kahila             Espoon Hiihtoseura           10.37,6      0.55,4
 Poisjääneitä   2
  - 339.            U                        Kirkkonummen Hiihtoseura
  - 338.            U                        Pakilan Veto
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta, Osuus 1 5 km p

  1. Matias Pietola           Pakilan Veto                 15.06,4
  2. Jerri Timonen            Pakilan Veto                 16.23,6      1.17,2
  3. Nico Paussu              Vantaan Hiihtoseura          17.03,4      1.57,0
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta, Osuus 2 5 km v

  1. Jere Brofeldt            Pakilan Veto                 15.16,2
  2. Perttu Paloniemi         Vantaan Hiihtoseura          15.41,6      0.25,4
  3. Kalle Nisula             Pakilan Veto                 16.27,3      1.11,1
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta, Osuus 3 5 km v

  1. Ville Ruokolainen        Pakilan Veto                 15.22,7
  2. Oskari Levänen           Vantaan Hiihtoseura          16.25,5      1.02,8
  3. Eero Lampinen            Pakilan Veto                 17.56,8      2.34,1
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta, Osuus 1 5 km p

  1. Markus Lommi             Vantaan Hiihtoseura          15.01,4
 Poisjääneitä   1
  - 160.            U                        Pakilan Veto
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta, Osuus 2 5 km v

  1. Oskari Levänen           Vantaan Hiihtoseura          20.17,9
 Poisjääneitä   1
  - 260.            U                        Pakilan Veto
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta, Osuus 3 5 km v

  1. Miikka Kyllönen          Vantaan Hiihtoseura          17.20,5
 Poisjääneitä   1
  - 360.            U                        Pakilan Veto
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta, Osuus 1 10 km p

  1. Kimmo Tolvanen           Pakilan Veto                 32.25,3
 Poisjääneitä   1
  - 193.            Olli Lipponen            Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta, Osuus 2 10 km v

  1. Niko Hallikainen         Pakilan Veto                 31.24,2
 Poisjääneitä   1
  - 293.            Aki Kauppinen            Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta, Osuus 3 10 km v

  1. Pavel Väisänen           Pakilan Veto                 30.14,2
 Poisjääneitä   1
  - 393.            Tapani Rantala           Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet, Osuus 1 10 km p

  1. Kapo Saukkonen           Pakilan Veto                 26.53,5
  2. Mikko Holmgren           Vantaan Hiihtoseura          27.14,0      0.20,5
  3. Kalle Koistinen          Espoon Hiihtoseura           28.16,0      1.22,5
  4. Jaakko Länsiluoto        Espoon Hiihtoseura           28.54,8      2.01,3
  5. Markus Kettunen          Espoon Tapiot                28.57,1      2.03,6
  6. Tapio Vihinen            Espoon Hiihtoseura           28.58,2      2.04,7
  7. Jan Kiljunen             Vantaan Hiihtoseura          29.45,6      2.52,1
  8. Jari Ahonen              Espoon Tapiot                30.04,8      3.11,3
  9. Jari Räty                Vantaan Hiihtoseura          30.07,2      3.13,7
 10. Pasi Ruut                Vantaan Hiihtoseura          30.08,9      3.15,4
 11. Sakari Matikainen        Espoon Tapiot                32.01,4      5.07,9
 Poisjääneitä   1
  - 191.            U                        Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet, Osuus 2 10 km v

  1. Mikko Hakkarainen        Espoon Hiihtoseura           25.40,6
  2. Panu Brofeldt            Pakilan Veto                 25.58,6      0.18,0
  3. Niklas Colliander        Vantaan Hiihtoseura          26.17,5      0.36,9
  4. Tero Uusitalo            Vantaan Hiihtoseura          26.47,9      1.07,3
  5. Mikko Kohtala            Espoon Hiihtoseura           27.02,7      1.22,1
  6. Hannu Heinilä            Espoon Hiihtoseura           27.05,2      1.24,6
  7. Kim Tukia                Espoon Tapiot                27.05,4      1.24,8
  8. Juha Blom                Vantaan Hiihtoseura          27.42,1      2.01,5
  9. Petri Ikävalko           Espoon Tapiot                27.50,0      2.09,4
 10. Tapio Kantanen           Vantaan Hiihtoseura          29.08,1      3.27,5
 11. Rosario Torrisi          Espoon Tapiot                30.33,3      4.52,7
 Poisjääneitä   1
  - 291.            U                        Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet, Osuus 3 10 km v

  1. Asso Erävuoma            Espoon Hiihtoseura           24.27,4
  2. Timo Rissanen            Pakilan Veto                 25.24,7      0.57,3
  3. Jaakko Helve             Espoon Hiihtoseura           25.47,9      1.20,5
  4. Heikki Rajala            Espoon Hiihtoseura           25.53,5      1.26,1
  5. Olli Holmgren            Vantaan Hiihtoseura          26.08,5      1.41,1
  6. Jukka Varrio             Espoon Tapiot                27.02,7      2.35,3
  7. Paul Sjöholm             Vantaan Hiihtoseura          27.08,5      2.41,1
  8. Silvano Barco            Espoon Tapiot                27.18,4      2.51,0
  9. Tuomas Puurunen          Vantaan Hiihtoseura          27.43,8      3.16,4
 10. Seppo Hätönen            Espoon Tapiot                30.21,8      5.54,4
 11. Esko Kosonen             Vantaan Hiihtoseura          30.34,8      6.07,4
 Poisjääneitä   1
  - 391.            U                        Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta, Osuus 1 2 km p

  1. Laura Kurki              Vantaan Hiihtoseura           8.28,0
  2. Saara Salmela            Vantaan Hiihtoseura           9.16,9      0.48,9
  2. Elina Haavikko           Pakilan Veto                  9.16,9      0.48,9
  4. Ida Rantanen             EspoonHiihtoseura             9.57,0      1.29,0
  5. Noora Viirret            Keimolan Kaiku               10.41,1      2.13,1
  6. Emilia Markkanen         Espoon Hiihtoseura           10.44,0      2.16,0
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta, Osuus 2 2 km v

  1. Katarina Kiltilä         Vantaan Hiihtoseura           8.12,8
  2. Sofie Ahti               EspoonHiihtoseura             8.39,5      0.26,7
  3. Riina Karppinen          Keimolan Kaiku               10.07,3      1.54,5
  4. Katariina Leiskamo       Pakilan Veto                 10.19,3      2.06,5
  5. Jonna Rauhala            Espoon Hiihtoseura           10.47,3      2.34,5
  6. Tuulia Pere              Vantaan Hiihtoseura          12.39,6      4.26,8
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta, Osuus 3 2 km v

  1. Oona-Mikaela Kyllönen    Vantaan Hiihtoseura           6.53,5
  2. Kristiina Haikara        Pakilan Veto                  7.04,9      0.11,4
  3. Silva Kirkkomäki         EspoonHiihtoseura             7.56,5      1.03,0
  4. Camilla Karlsson         Keimolan Kaiku                8.04,6      1.11,1
  5. Evelina Ahonen           Vantaan Hiihtoseura           9.26,9      2.33,4
  6. Jenna Leskinen           Espoon Hiihtoseura            9.28,7      2.35,2
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta, Osuus 1 3 km p

  1. Petra Katainen           Pakilan Veto                 12.55,6
  2. Hanne Kantanen           Vantaan Hiihtoseura          13.03,8      0.08,2
  3. Janni Tuomisto           Espoon Hiihtoseura           15.36,2      2.40,6
 Poisjääneitä   1
  - 148.            U                        Kirkkonummen Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta, Osuus 2 3 km v

  1. Laura Markkanen          Espoon Hiihtoseura           12.59,7
  2. Marika Martikainen       Vantaan Hiihtoseura          14.26,3      1.26,6
  3. Darja Heikkilä           Pakilan Veto                 16.25,4      3.25,7
 Poisjääneitä   1
  - 248.            U                        Kirkkonummen Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta, Osuus 3 3 km v

  1. Noora Nyrhilä            Vantaan Hiihtoseura          11.03,2
  2. Laura Holopainen         Espoon Hiihtoseura           12.17,8      1.14,6
  3. Susanna Servin           Pakilan Veto                 14.30,5      3.27,3
 Poisjääneitä   1
  - 348.            U                        Kirkkonummen Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta, Osuus 1 3 km p

  1. Katja Kantanen           Vantaan Hiihtoseura          11.23,9
  2. Venla Tahvanainen        Espoon Hiihtoseura           11.41,6      0.17,7
  3. Tiina Kaurila            Kirkkonummen Hiihtoseura     12.35,9      1.12,0
  4. Maarit Laukkanen         Kirkkonummen Hiihtoseura     13.44,0      2.20,1
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta, Osuus 2 3 km v

  1. Saila Salmela            Vantaan Hiihtoseura          10.21,4
  2. Taru Sainio              Espoon Hiihtoseura           10.53,8      0.32,4
  3. Tiina Huhta              Kirkkonummen Hiihtoseura     12.50,8      2.29,4
  4. Carita Pekkala           Kirkkonummen Hiihtoseura     13.44,6      3.23,2
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta, Osuus 3 3 km v

  1. Jasmin Köykkä            Vantaan Hiihtoseura          10.04,7
  2. Annika Pynnä             Espoon Hiihtoseura           10.46,9      0.42,2
  3. Elisa Sipponen           Kirkkonummen Hiihtoseura     12.22,6      2.17,9
  4. Paula Laukkanen          Kirkkonummen Hiihtoseura     13.54,2      3.49,5
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta, Osuus 1 3 km p

  1. Maria Heikkilä           Espoon Hiihtoseura           11.19,0
  2. Emilia Kostiainen        Vantaan Hiihtoseura          11.25,8      0.06,8
  3. Anna Haavikko            Pakilan Veto                 11.52,1      0.33,1
 Poisjääneitä   1
  - 132.            U                        Pakilan Veto
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta, Osuus 2 3 km v

  1. Anni Honkimaa            Espoon Hiihtoseura           10.12,7
  2. Sari Salmela             Vantaan Hiihtoseura          11.12,6      0.59,9
  3. Sini Kuosmanen           Pakilan Veto                 11.13,1      1.00,4
 Poisjääneitä   1
  - 232.            U                        Pakilan Veto
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta, Osuus 3 3 km v

  1. Jonna Somervuori         Espoon Hiihtoseura           10.16,9
  2. Salla Hantula            Vantaan Hiihtoseura          10.26,6      0.09,7
  3. Inka Lehikoinen          Pakilan Veto                 10.46,5      0.29,6
 Poisjääneitä   1
  - 332.            U                        Pakilan Veto
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta, Osuus 1 5 km p

 Keskeyttäneitä   1
  - 169.            U                        Kirkkonummen Hiihtoseura
 Poisjääneitä   1
  - 170.            Pauliina Luukkonen       Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta, Osuus 2 5 km v

 Keskeyttäneitä   1
  - 269.            U                        Kirkkonummen Hiihtoseura
 Poisjääneitä   1
  - 270.            Noora Kanerva            Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta, Osuus 3 5 km v

 Keskeyttäneitä   1
  - 369.            U                        Kirkkonummen Hiihtoseura
 Poisjääneitä   1
  - 370.            Salla Hantula            Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Naiset 20 vuotta, Osuus 1 5 km p

  1. Heidi Hyvönen            Pakilan Veto                 18.06,9
Sarjaluettelo

Naiset 20 vuotta, Osuus 2 5 km v

  1. Maria Polichronidis      Pakilan Veto                 16.13,4
Sarjaluettelo

Naiset 20 vuotta, Osuus 3 5 km v

  1. Tiina Hermansson         Pakilan Veto                 16.25,7
Sarjaluettelo

Naiset, Osuus 1 5 km p

  1. Sirkka Ehrnrooth         Espoon Hiihtoseura           15.07,2
  2. Sari Eskelinen           Vantaan Hiihtoseura          15.21,4      0.14,2
  3. Pia Häkkinen             Espoon Tapiot                16.26,4      1.19,2
Sarjaluettelo

Naiset, Osuus 2 5 km v

  1. Noora Kairenius          Espoon Hiihtoseura           14.57,7
  2. Kati Häkkinen            Espoon Tapiot                15.17,8      0.20,1
  3. Pauliina Luukkonen       Vantaan Hiihtoseura          15.33,4      0.35,7
Sarjaluettelo

Naiset, Osuus 3 5 km v

  1. Maria Halonen            Vantaan Hiihtoseura          14.11,6
  2. Emilia Hoikkala          Espoon Hiihtoseura           15.17,1      1.05,5
  3. Taina Maavirta           Espoon Tapiot                17.39,8      3.28,2
Sarjaluettelo