PM ja HS kilpailut 7.2.2004

T U L O K S E T

© Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo:
N08; M08; N10; M10; N12; M12; N13; M13; N14; N16; M15; N15; M14; M16; NYL; N20; N18; N17; N35; M55; M60; M65; MYL; M20; M18; M35; M17; M40; M45; M50;

Naiset 8 vuotta 1 km p

  1. Salla Laine              Pakilan Veto                  5.20,0
  2. Saara Huhta              Kirkkonummen Hiihtoseura      5.25,1      0.05,1
  3. Emma Nuutinen            Rekolan Raikas                5.50,6      0.30,6
  4. Ella Erppola             Espoon Hiihtoseura            6.09,6      0.49,6
  5. Jatta Leskinen           Espoon Hiihtoseura            6.17,6      0.57,6
  6. Noora Järvi              Espoon Hiihtoseura            6.23,3      1.03,3
  7. Sara Tuomisto            Espoon Hiihtoseura            6.38,5      1.18,5
  8. Soja Erola               Espoon Hiihtoseura            6.48,9      1.28,9
  9. Ronja Suono              Seutulan Urheilijat -37       7.33,5      2.13,5
 10. Tinka Suono              Seutulan Urheilijat -37      10.12,9      4.52,9
Sarjaluettelo

Miehet 8 vuotta 1 km p

  1. Aatu Lippojoki           Rekolan Raikas                6.18,6
  2. Tuomo Kaurila            Kirkkonummen Hiihtoseura      6.55,0      0.36,4
  3. Herman Hurme             Espoon Hiihtoseura            7.03,5      0.44,9
  4. Henri Erkkilä            Vantaan Hiihtoseura           8.08,1      1.49,5
Sarjaluettelo

Naiset 10 vuotta 2 km p

  1. Kristiina Haikara        Pakilan Veto                  7.44,4
  2. Oona-Mikaela Kyllönen    Vantaan Hiihtoseura           8.04,4      0.20,0
  3. Camilla Karlsson         Keimolan Kaiku                9.14,7      1.30,3
  4. Saara Salmela            Vantaan Hiihtoseura           9.16,6      1.32,2
  5. Sofie Ahti               Espoon Hiihtoseura            9.46,6      2.02,2
  6. Jenna Leskinen           Espoon Hiihtoseura            9.59,0      2.14,6
  7. Sanna-Kaisa Holopainen   Seutulan Urheilijat -37      10.23,2      2.38,8
  8. Noora Viirret            Keimolan Kaiku               10.51,1      3.06,7
  9. Riina Karppinen          Keimolan Kaiku               11.45,1      4.00,7
Sarjaluettelo

Miehet 10 vuotta 2 km p

  1. Ilkka Hantula            Vantaan Hiihtoseura           7.42,9
  2. Atte Serguskin           Vantaan Hiihtoseura           7.47,5      0.04,6
  3. Elmo Koivunen            Espoon Hiihtoseura            8.10,2      0.27,3
  4. Marko Katainen           Pakilan Veto                  8.22,8      0.39,9
  5. Mikko Pöllänen           Espoon Hiihtoseura            8.36,7      0.53,8
  6. Taneli Kantanen          Vantaan Hiihtoseura           8.37,2      0.54,3
  7. Santeri Erola            Espoon Hiihtoseura            9.25,3      1.42,4
  8. Elmo Lippojoki           Rekolan Raikas                9.57,7      2.14,8
  9. Niko Seppäläinen         Keimolan Kaiku               10.26,9      2.44,0
 10. Veeti Suono              Seutulan Urheilijat -37      15.12,9      7.30,0
Sarjaluettelo

Naiset 12 vuotta 3 km p

  1. Noora Nyrhilä            Vantaan Hiihtoseura          12.31,3
  2. Hanne Kantanen           Vantaan Hiihtoseura          13.10,9      0.39,6
  3. Petra Katainen           Pakilan Veto                 13.33,4      1.02,1
  4. Maarit Laukkanen         Kirkkonummen Hiihtoseura     13.52,0      1.20,7
  5. Laura Holopainen         Espoon Hiihtoseura           14.23,4      1.52,1
  6. Laura Markkanen          Espoon Hiihtoseura           15.02,5      2.31,2
  7. Janni Tuomisto           Espoon Hiihtoseura           16.02,1      3.30,8
  8. Veera Salonen            Keimolan Kaiku               17.16,0      4.44,7
  9. Katja Kaurila            Kirkkonummen Hiihtoseura     19.14,1      6.42,8
 Poisjääneitä   1
  -  40.  26011468  Johanna Huhta            Kirkkonummen Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 12 vuotta 3 km p

  1. Antti Honkimaa           Espoon Hiihtoseura           12.12,5
  2. Johan Salmelin           Espoon Hiihtoseura           12.17,7      0.05,2
  3. Samuli Oinonen           Vantaan Hiihtoseura          12.53,8      0.41,3
  4. Sami Ilola               Puistolan Urheilijat         12.56,2      0.43,7
  5. Niklas Kirkkomäki        Espoon Hiihtoseura           13.13,8      1.01,3
  6. Samuli Hurme             Espoon Hiihtoseura           13.32,0      1.19,5
  7. Niklas Ahti              Espoon Hiihtoseura           13.33,9      1.21,4
  8. Jarkko Salmela           Vantaan Hiihtoseura          13.37,1      1.24,6
  9. Jere Yrjölä              Keimolan Kaiku               13.41,4      1.28,9
 10. Mikko Ojala              Espoon Hiihtoseura           14.15,7      2.03,2
 11. Tomi Mikkola             Puistolan Urheilijat         14.31,5      2.19,0
 12. Otso Klemola             Vantaan Hiihtoseura          14.42,3      2.29,8
 13. Joni Ijäs                Vantaan Hiihtoseura          17.16,7      5.04,2
Sarjaluettelo

Naiset 13 vuotta 3 km p

  1. Jasmin Köykkä            Vantaan Hiihtoseura          11.44,1
  2. Katja Kantanen           Vantaan Hiihtoseura          11.48,4      0.04,3
  3. Eeva Hietamäki           Pakilan Veto                 13.08,3      1.24,2
  4. Erja Salmela             Vantaan Hiihtoseura          13.20,2      1.36,1
  5. Elisa Sipponen           Kirkkonummen Hiihtoseura     14.20,5      2.36,4
  6. Paula Laukkanen          Kirkkonummen Hiihtoseura     16.26,9      4.42,8
Sarjaluettelo

Miehet 13 vuotta 3 km p

  1. Heikki Kärkkäinen        Pakilan Veto                 11.30,6
  2. Olli Hiidensalo          Vantaan Hiihtoseura          11.39,7      0.09,1
  3. Tero Hännikäinen         Espoon Hiihtoseura           12.20,5      0.49,9
Sarjaluettelo

Naiset 14 vuotta 3 km p

  1. Salla Hantula            Vantaan Hiihtoseura          11.57,2
  2. Venla Tahvanainen        Espoon Hiihtoseura           11.57,4      0.00,2
  3. Taru Sainio              Espoon Hiihtoseura           12.04,9      0.07,7
  4. Saila Salmela            Vantaan Hiihtoseura          12.06,3      0.09,1
  5. Annika Pynnä             Espoon Hiihtoseura           12.37,9      0.40,7
  6. Tiina Kaurila            Kirkkonummen Hiihtoseura     13.23,4      1.26,2
  7. Tiina Huhta              Kirkkonummen Hiihtoseura     14.26,9      2.29,7
Sarjaluettelo

Naiset 16 vuotta 5 km p

  1. Anni Honkimaa            Espoon Hiihtoseura           17.07,5
  2. Sini Kuosmanen           Pakilan Veto                 18.14,4      1.06,9
  3. Anna Hiidensalo          Vantaan Hiihtoseura          18.14,6      1.07,1
  4. Jonna Somervuori         Espoon Hiihtoseura           18.23,7      1.16,2
  5. Maria Heikkilä           Espoon Hiihtoseura           18.38,5      1.31,0
  6. Sonja Heikkinen          Keimolan Kaiku               19.03,2      1.55,7
  7. Minna Toivonen           Pakilan Veto                 19.57,3      2.49,8
  8. Sari Salmela             Vantaan Hiihtoseura          20.13,9      3.06,4
Sarjaluettelo

Miehet 15 vuotta 5 km p

  1. Risto Herold             Keimolan Kaiku               16.24,4
  2. Jerri Timonen            Pakilan Veto                 16.48,4      0.24,0
  3. Jere Brofeldt            Pakilan Veto                 17.18,2      0.53,8
  4. Nico Paussu              Vantaan Hiihtoseura          17.40,8      1.16,4
  5. Kalle Nisula             Pakilan Veto                 18.45,1      2.20,7
Sarjaluettelo

Naiset 15 vuotta 5 km p

  1. Emilia Kostiainen        Vantaan Hiihtoseura          18.15,6
  2. Anna Haavikko            Pakilan Veto                 18.46,1      0.30,5
  3. Inka Lehikoinen          Pakilan Veto                 19.19,4      1.03,8
 Keskeyttäneitä   1
  -  96.  2724940   Anna Kylmänen            Kirkkonummen Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 14 vuotta 5 km p

  1. Niko Olin                Vantaan Hiihtoseura          17.17,1
  2. Henri Lommi              Vantaan Hiihtoseura          17.30,9      0.13,8
  3. Jukka Kovanen            Pakilan Veto                 17.58,4      0.41,3
  4. Dustin Karlsson          Keimolan Kaiku               18.09,3      0.52,2
  5. Tuomas Salmi             Pakilan Veto                 18.10,6      0.53,5
  6. Juho Hietanen            Pakilan Veto                 18.23,3      1.06,2
  7. Oskari Levänen           Vantaan Hiihtoseura          18.36,3      1.19,2
  8. Niko Sveins              Kirkkonummen Hiihtoseura     18.53,2      1.36,1
  9. Wilhelm Stenbacka        Espoon Hiihtoseura           19.08,1      1.51,0
 10. Ilari Kahila             Espoon Hiihtoseura           19.29,9      2.12,8
 11. Eero Lampinen            Pakilan Veto                 20.00,0      2.42,9
 Poisjääneitä   1
  - 102.  25983296  Miikka Kyllönen          Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 16 vuotta 8 km p

  1. Matias Pietola           Pakilan Veto                 24.14,6
  2. Rainer Kujala            Kirkkonummen Hiihtoseura     25.19,5      1.04,9
  3. Ville Ruokolainen        Pakilan Veto                 25.49,0      1.34,4
  4. Tuomas Rantala           Espoon Hiihtoseura           29.32,5      5.17,9
 Poisjääneitä   1
  - 116.  26281324  Miro Köykkä              Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Naiset 5 km p

  1. Sari Eskelinen           Vantaan Hiihtoseura          16.01,5
  2. Pia Häkkinen             Espoon Tapiot                16.37,9      0.36,4
  3. Kati Häkkinen            Espoon Tapiot                16.43,8      0.42,3
  4. Susanna Romu             Espoon Hiihtoseura           17.36,6      1.35,1
  5. Jaana Mononen            Rekolan Raikas               17.48,5      1.47,0
Sarjaluettelo

Naiset 20 vuotta 5 km p

  1. Emilia Hoikkala          Espoon Hiihtoseura           16.42,5
  2. Maria Polichronidis      Pakilan Veto                 17.00,8      0.18,3
 Poisjääneitä   1
  - 127.  27495148  Salla Laitinen           Pakilan Veto
Sarjaluettelo

Naiset 18 vuotta 5 km p

  1. Pauliina Luukkonen       Vantaan Hiihtoseura          16.39,7
  2. Paula Iso-Markku         Kirkkonummen Hiihtoseura     16.52,3      0.12,6
  3. Suvi Kujala              Kirkkonummen Hiihtoseura     17.12,0      0.32,3
 Keskeyttäneitä   2
  - 134.  26747318  Katri Laukkanen          Kirkkonummen Hiihtoseura
  - 135.  27444322  Tiina Hermansson         Pakilan Veto
Sarjaluettelo

Naiset 17 vuotta 5 km p

  1. Heidi Hyvönen            Pakilan Veto                 18.04,3
  2. Noora Kanerva            Vantaan Hiihtoseura          18.09,9      0.05,6
  3. Kristiina Pynnä          Espoon Hiihtoseura           21.11,6      3.07,3
Sarjaluettelo

Naiset 35 vuotta 5 km p

  1. Sirkka Enroth            Espoon Hiihtoseura           15.48,3
  2. Arja Ahti                Helsingin Poliisivoimail     18.36,0      2.47,7
  3. Tuula Rinkinen           Pakilan Veto                 18.40,6      2.52,3
  4. Maj Wasenius             Helsingin Poliisivoimail     19.19,3      3.31,0
  5. Kirsi Hiidensalo         Vantaan Hiihtoseura          19.24,1      3.35,8
  6. Tuija Uusitalo           Seutulan Urheilijat -37      29.36,5     13.48,2
Sarjaluettelo

Miehet 55 vuotta 5 km p

  1. Tapio Kantanen           Vantaan Hiihtoseura          15.19,9
  2. Veikko Piirainen         Keimolan Kaiku               15.21,9      0.02,0
  3. Seppo Kammonen           Vantaan Hiihtoseura          15.26,7      0.06,8
  4. Sakari Matikainen        Espoon Tapiot                15.30,1      0.10,2
  5. Juhani Piirala           Pakilan Veto                 16.29,7      1.09,8
  6. Juhani Kormano           Pakilan Veto                 16.58,4      1.38,5
  7. Urpo Leinonen            Rekolan Raikas               17.08,7      1.48,8
 Poisjääneitä   2
  - 152.  27452110  Erkki Iivonen            Keimolan Kaiku
  - 157.  27521025  Antti Nisula             Pakilan Veto
Sarjaluettelo

Miehet 60 vuotta 5 km p

  1. Esko Kosonen             Vantaan Hiihtoseura          16.41,9
  2. Esko Kuoksa              Pakilan Veto                 17.38,6      0.56,7
 Poisjääneitä   1
  - 162.  27470862  Matti Kuusanka           Helsingin Työväen Hiihtä
Sarjaluettelo

Miehet 65 vuotta 5 km p

  1. Kauko Lindberg           Vantaan Hiihtoseura          17.39,3
  2. Pekka Eronen             Espoon Tapiot                19.55,1      2.15,8
Sarjaluettelo

Miehet 10 km p

  1. Asso Erävuoma            Espoon Hiihtoseura           27.41,6
  2. Timo Rissanen            Pakilan Veto                 27.57,2      0.15,6
  3. Panu Brofeldt            Pakilan Veto                 28.29,1      0.47,5
  4. Janne Mononen            Rekolan Raikas               28.44,3      1.02,7
  5. Kapo Saukkonen           Pakilan Veto                 28.53,5      1.11,9
  6. Jaakko Länsiluoto        Espoon Hiihtoseura           29.00,4      1.18,8
  7. Olli Holmgren            Vantaan Hiihtoseura          29.32,6      1.51,0
  8. Tero Uusitalo            Vantaan Hiihtoseura          29.32,8      1.51,2
  9. Mikko Hakkarainen        Espoon Hiihtoseura           29.35,8      1.54,2
 10. Kai Lippojoki            Rekolan Raikas               29.36,7      1.55,1
 11. Jaakko Helve             Espoon Hiihtoseura           29.37,1      1.55,5
 12. Jan Kiljunen             Vantaan Hiihtoseura          31.21,6      3.40,0
 13. Tuomas Turunen           Vantaan Hiihtoseura          34.12,1      6.30,5
 Keskeyttäneitä   1
  - 178.  27433647  Mikko Holmgren           Vantaan Hiihtoseura
 Poisjääneitä   2
  - 174.  26533848  Teemu Pasanen            Espoon Hiihtoseura
  - 171.  27465631  Mikko Kohtala            Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo

Miehet 20 vuotta 10 km p

  1. Niklas Colliander        Vantaan Hiihtoseura          29.17,3
  2. Kalle Koistinen          Espoon Hiihtoseura           29.34,0      0.16,7
  3. Heikki Rajala            Espoon Hiihtoseura           29.45,5      0.28,2
  4. Kimmo Tolvanen           Pakilan Veto                 33.56,6      4.39,3
  5. Tapani Rantala           Espoon Hiihtoseura           35.42,3      6.25,0
Sarjaluettelo

Miehet 18 vuotta 10 km p

  1. Mikko Ikonen             Pakilan Veto                 30.05,8
 Poisjääneitä   1
  - 198.  27435687  Elias Hämäläinen         Pakilan Veto
Sarjaluettelo

Miehet 35 vuotta 10 km p

  1. Mika Somppi              Pakilan Veto                 31.27,4
  2. Jussi Heikkinen          Pakilan Veto                 31.30,6      0.03,2
  3. Jari Räty                Vantaan Hiihtoseura          31.38,5      0.11,1
  4. Hannu Heinilä            Espoon Hiihtoseura           31.45,4      0.18,0
  5. Pasi Ruuth               Vantaan Hiihtoseura          32.23,7      0.56,3
  6. Heikki Tukia             Seutulan Urheilijat -37      36.37,1      5.09,7
Sarjaluettelo

Miehet 17 vuotta 10 km p

  1. Markus Lommi             Vantaan Hiihtoseura          31.38,4
  2. Aki Kauppinen            Espoon Hiihtoseura           33.40,4      2.02,0
Sarjaluettelo

Miehet 40 vuotta 10 km p

  1. Petri Heinonen           Espoon Hiihtoseura           30.16,1
  2. Silvano Barco            Espoon Tapiot                31.19,2      1.03,1
  3. Jari Ahonen              Espoon Tapiot                32.05,7      1.49,6
  4. Juha Blom                Vantaan Hiihtoseura          32.10,2      1.54,1
  5. Jyri Lommi               Vantaan Hiihtoseura          36.12,8      5.56,7
 Poisjääneitä   2
  - 215.  27496794  Pentti Leinonen          Vantaan Hiihtoseura
  - 211.  25334340  Jukka Varrio             Espoon Tapiot
Sarjaluettelo

Miehet 45 vuotta 10 km p

  1. Panu Pietikäinen         Vantaan Hiihtoseura          32.36,7
  2. Matti Luotio             Espoon Tapiot                34.07,2      1.30,5
 Hylättyjä   1
  - 222.  27435496  Timo Hietanen            Pakilan Veto
Sarjaluettelo

Miehet 50 vuotta 10 km p

  1. Simo Salmi               Pakilan Veto                 33.01,3
  2. Seppo Hätönen            Espoon Tapiot                34.04,4      1.03,1
  3. Hannu Lindblad           Pakilan Veto                 37.56,6      4.55,3
Sarjaluettelo