Espoon ala-asteiden hiihdot 2004

T U L O K S E T

© Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo:
P6LK; T6LK; P5LK; T5LK; P4LK; T4LK;

Pojat 6. luokka 2.7 km V

  1. Tero Hännikäinen  lisens Lahnus                        8.33,9
  2. Tapio Somersalmi         Kilonpuisto                   9.16,9      0.43,0
  3. Aleksi Jalava            Kilo                          9.26,7      0.52,8
  4. Juhani Lehtola           Lahnus                        9.52,8      1.18,9
  5. Roope Vahvelainen        Matinlahti                    9.53,2      1.19,3
  6. Petteri Salmi            Matinlahti                   10.29,1      1.55,2
  7. Juha Iivonen             Jupperi                      10.29,4      1.55,5
  8. Pekka Katajamäki         Laurinlahti                  10.35,7      2.01,8
  9. Juuso Reponen            Viherkallio                  10.49,0      2.15,1
 10. Mikko Saukkonen          Meritori                     10.50,3      2.16,4
 11. Antti Koistinen          Kalajärvi                    11.27,7      2.53,8
 12. Mikko Hoffren            Aurora                       11.35,6      3.01,7
 13. Alex Karrila             Päivänkehrä                  11.40,0      3.06,1
 14. Henri Grönberg           Jupperi                      11.54,0      3.20,1
 15. Sampo Säilä              Lintuvaara                   11.59,9      3.26,0
 16. Valtteri Paasalo         Päivänkehrä                  12.29,5      3.55,6
 17. Toni Karppinen           Lintuvaara                   12.33,1      3.59,2
 18. Sami Seppänen            Kalajärvi                    12.41,1      4.07,2
 19. Ville Jaatinen           Lintuvaara                   12.48,5      4.14,6
 20. Jouni Halttunen          Lahnus                       13.04,1      4.30,2
 21. Anton Varvikko           Laajalahti                   13.56,3      5.22,4
 22. Anssi Kolehmainen        Lahnus                       14.21,5      5.47,6
 23. Antero Joly              Ruusutorppa                  14.58,4      6.24,5
 24. Roope Tamminen           Postipuu                     15.00,3      6.26,4
 25. Eeki Vuotila             Laurinlahti                  15.01,8      6.27,9
 26. Janne Soininen           Meritori                     15.09,3      6.35,4
 27. Lassi Waismaa            Laajalahti                   15.45,6      7.11,7
 28. Tuomo Kullberg           Meritori                     17.04,3      8.30,4
 29. Victor Slätis            Ruusutorppa                  17.46,7      9.12,8
 30. Lasse Heininen           Postipuu                     18.04,8      9.30,9
 Poisjääneitä   6
  -  22.            Anton Kaivola            Lintuvaara
  -   5.            Ville Takkula            Lahnus
  -  14.            Jussi Heikkinen          Rastaala
  -  18.            Antti-Jaako Kallanranta  Jupperi
  -  26.            Anton Varvikko           Laajalahti
  -  31.            Samuel Makkonen          Päivänkehrä
Sarjaluettelo

Tytöt 6. luokka 2.7 km V

  1. Oona Lindahl             Matinlahti                   10.21,0
  2. Tanja Kyhälä             Matinlahti                   10.37,7      0.16,7
  3. Salla Sievinen           Lintuvaara                   11.58,4      1.37,4
  4. Katri Pajula             Lintuvaara                   12.00,0      1.39,0
  5. Eveliina Kauppila        Niittykumpu                  12.24,2      2.03,2
  6. Minttu Nylund            Lintuvaara                   12.32,7      2.11,7
  7. Minna Laaksonen          Rastaala                     12.50,5      2.29,5
  8. Sini-Maria Lepistö       Lahnus                       13.02,1      2.41,1
  9. Aino Tervo               Lahnus                       13.42,8      3.21,8
 10. Heta Rahkamaa            Lintuvaara                   13.56,4      3.35,4
 11. Minna Huittinen          Viherkallio                  14.39,2      4.18,2
 12. Pauliina Saukkonen       Meritori                     14.53,8      4.32,8
 13. Pauliina Pakarinen       Niittykumpu                  15.06,3      4.45,3
 14. Emma Melgin              Lintuvaara                   16.24,4      6.03,4
 15. Carita Kuusi             Meritori                     23.46,7     13.25,7
Sarjaluettelo

Pojat 5. luokka 2.7 km V

  1. Antti Honkimaa  lisenssi Viherkallio                   8.22,5
  2. Johan Salmelin lisenssi  Jupperi                       8.51,2      0.28,7
  3. Nilkas Ahti lisenssi     Jupperi                       9.20,0      0.57,5
  4. Leo Lehmusvuori          Latokaski                    10.01,2      1.38,7
  5. Sampsa Salenius          Jupperi                      10.16,4      1.53,9
  6. Simo-Pekka Töytäri       Päivänkehrä                  10.35,8      2.13,3
  7. Valtteri Salonen         Latokaski                    10.39,0      2.16,5
  8. Ilmo Rantanen            Lintuvaara                   10.46,8      2.24,3
  9. Niki Leppänen            Kalajärvi                    10.52,5      2.30,0
 10. Matias Hynönen           Latokaski                    11.24,4      3.01,9
 11. Petrus Lilja             Rastaala                     11.28,7      3.06,2
 12. Teemu Stenman            Jupperi                      11.36,7      3.14,2
 13. Kalle Kokkila            Päivänkehrä                  11.49,1      3.26,6
 14. Tommi Hyytiäinen         Aurora                       11.49,2      3.26,7
 15. Santeri Lepistö          Lahnus                       11.50,2      3.27,7
 16. Julius Riikonen          Rastaala                     12.07,0      3.44,5
 17. Jarkko Savolainen        Matinlahti                   12.18,4      3.55,9
 18. Jarno Kaipanen           Rastaala                     12.27,5      4.05,0
 19. Elja Kaartinen           Postipuu                     12.38,6      4.16,1
 20. Kasper Pasanen           Lintulaakso                  12.41,2      4.18,7
 21. Tomi Sihvonen            Rastaala                     12.43,0      4.20,5
 22. Olli Keisanen            Postipuu                     12.44,9      4.22,4
 23. Kai Budianski            Latokaski                    12.45,7      4.23,2
 24. Paavo Taipale            Aurora                       12.53,9      4.31,4
 25. Antti Liukas             Meritori                     12.54,5      4.32,0
 26. Juho Vähätalo            Rastaala                     13.08,6      4.46,1
 27. Tomi Tammilehto          Matinlahti                   13.13,4      4.50,9
 28. Niklas Lintumäki         Lintuvaara                   13.32,9      5.10,4
 29. Leo Kuisma               Meritori                     14.01,0      5.38,5
 30. Akseli Tasa              Kalajärvi                    14.17,6      5.55,1
 31. Jesse Mäki-Tanila        Lintulaakso                  14.32,6      6.10,1
 32. Olli Saari               Lahnus                       14.34,7      6.12,2
 33. Samu Heikkonen           Postipuu                     14.48,1      6.25,6
 34. Sasu Kultti              Lintulaakso                  15.05,3      6.42,8
 35. Johannes Piirto          Lintulaakso                  16.10,2      7.47,7
 36. Eetu Koivisto            Kalajärvi                    17.16,5      8.54,0
 37. Matias Peljo             Ruusutorppa                  17.52,1      9.29,6
 38. Heikki Karhunen          Postipuu                     20.01,2     11.38,7
Sarjaluettelo

Tytöt 5. luokka 2.7 km V

  1. Laura Markkanen  lisenss Latokaski                    10.00,0
  2. Petra Soininen           Rastaala                     10.20,8      0.20,8
  3. Jenny Elo                Lintulaakso                  11.47,2      1.47,2
  4. Anni-Mari Salo           Rastaala                     12.47,6      2.47,6
  5. Mirkka Paavilainen       Rastaala                     13.10,3      3.10,3
  6. Anette Pärssinen         Lintulaakso                  13.18,9      3.18,9
  7. Vilja Tupola             Jupperi                      13.31,7      3.31,7
  8. Jenniina Degerholm       Jupperi                      14.27,2      4.27,2
  9. Petra Tuovinen           Kalajärvi                    14.37,4      4.37,4
 10. Johanna Anttonen         Rastaala                     15.08,4      5.08,4
 11. Laura Tihaja             Matinlahti                   15.17,1      5.17,1
 12. Henna Hiltunen           Lintuvaara                   15.18,4      5.18,4
 13. Ida Martikainen          Postipuu                     15.21,1      5.21,1
 14. Riikka Latvala           Rastaala                     15.27,0      5.27,0
 15. Sara Tanner              Lintulaakso                  15.56,0      5.56,0
 16. Hanna Lahdenperä         Laajalahti                   16.22,3      6.22,3
 17. Suvi Välimäki            Kalajärvi                    16.22,6      6.22,6
 18. Maija Miettinen          Laajalahti                   16.25,2      6.25,2
 19. Jasmin Pohjalainen       Laajalahti                   17.14,3      7.14,3
 20. Hanna Kuula              Matinlahti                   17.23,6      7.23,6
 21. Jenni Lehtosaari         Aurora                       17.34,7      7.34,7
 22. Hilla Kullaa             Laajalahti                   17.51,8      7.51,8
 23. Laura Anttila            Ruusutorppa                  17.53,9      7.53,9
 24. Jenni Kynnös             Rastaala                     17.59,8      7.59,8
 25. Elisa Eriksson           Viherkallio                  18.27,1      8.27,1
 26. Alexandra Carrano        Postipuu                     18.38,6      8.38,6
 Poisjääneitä   4
  - 112.            Aino Tairo               Postipuu
  - 120.            Niko Nieminen            Lintuvaara
  - 117.            Veera Sipari             Postipuu
  - 122.            Ilona Lempiäinen         Lintulaakso
Sarjaluettelo

Pojat 4. luokka 2.7 km V

  1. Antti Kovanen  lisenssi  Viherkallio                   9.55,2
  2. Pekka Härkönen           Latokaski                     9.57,3      0.02,1
  3. Jere Hurme               Latokaski                    10.56,6      1.01,4
  4. Aleksi Simola            Jupperi                      11.12,6      1.17,4
  5. Christopher Kojo         Latokaski                    11.36,0      1.40,8
  6. Aleksi Mustaniemi        Matinlahti                   11.43,3      1.48,1
  7. Juho Melander            Jupperi                      11.50,4      1.55,2
  8. Esa Immonen              Latokaski                    12.07,2      2.12,0
  9. Tuomas Saarikoski        Kilonpuisto                  12.13,7      2.18,5
 10. Heikki Kiili             Lintulaakso                  12.13,8      2.18,6
 11. Miika Laaksonen          Rastaala                     12.17,8      2.22,6
 12. Karkko Lönnqvist         Kalajärvi                    12.20,5      2.25,3
 13. Joona Hynninen           Lintuvaara                   12.47,1      2.51,9
 14. Tami Mäkelä              Aurora                       12.50,5      2.55,3
 15. Jesse Ruuskanen          Jupperi                      12.51,3      2.56,1
 16. Oskari Bäck              Lintuvaara                   13.00,4      3.05,2
 17. Tni Helenius             Rastaala                     13.01,8      3.06,6
 18. Juho Pastell             Rastaala                     13.13,1      3.17,9
 19. Eelis Riihelä            Päivänkehrä                  13.20,1      3.24,9
 20. Tarmo Meriluoto          Kalajärvi                    13.21,7      3.26,5
 21. Mika Veijalainen         Latokaski                    13.33,7      3.38,5
 22. Jaakko Lehtola           Lahnus                       13.40,3      3.45,1
 23. Viljami Laine            Ruusutorppa                  14.05,3      4.10,1
 24. Kimi Tiinus              Latokaski                    14.19,3      4.24,1
 25. Eetu Oksanen             Lintuvaara                   14.22,8      4.27,6
 26. Toni Teinilä             Päivänkehrä                  14.40,6      4.45,4
 27. Henri Lönnqvist          Kalajärvi                    15.10,8      5.15,6
 28. Samuel Köninki           Aurora                       15.34,3      5.39,1
 29. Tomi Åkerlund            Lahnus                       16.50,5      6.55,3
 30. Riku Nyström             Ruusutorppa                  17.28,0      7.32,8
 31. Teemu Suhonen            Laurinlahti                  17.54,4      7.59,2
 32. Rasmus Ovaska            Lintulaakso                  18.00,8      8.05,6
 33. Jaakko Rickman           Laurinlahti                  19.12,3      9.17,1
 34. Arttu Kirvesmäki         Lintulaakso                  26.10,0     16.14,8
 Keskeyttäneitä   1
  - 167.            Ville Pilli-Sihvola      Jupperi
 Poisjääneitä   4
  - 147.            Anwar El-Khouly          Kalajärvi
  - 162.            Tommi Sailamaa           Latokaski
  - 169.            Tuomas Lintula           Kalajärvi
  - 153.            Iiro Luoma               Matinlahti
Sarjaluettelo

Tytöt 4. luokka 2.7 km V

  1. Laura Holopainen  lisens Jupperi                       9.31,5
  2. Janni Tuomisto  lisenssi Jupperi                      10.40,7      1.09,2
  3. Iida Salmivesi           Meritori                     12.41,0      3.09,5
  4. Kirsi Pajula             Lintuvaara                   13.23,4      3.51,9
  5. Saara Rahkamaa           Lintuvaara                   13.51,8      4.20,3
  6. Heidi Huhtamäki          Rastaala                     13.52,0      4.20,5
  7. Maija Vehmanen           Päivänkehrä                  14.11,5      4.40,0
  8. Anniina Ruottinen        Meritori                     14.22,5      4.51,0
  9. Alma Tervo               Lahnus                       14.38,9      5.07,4
 10. Nora Luoto               Viherkallio                  14.47,2      5.15,7
 11. Laura Härkönen           Latokaski                    14.50,1      5.18,6
 12. Kaisa Hosio              Aurora                       14.54,4      5.22,9
 13. Jenni Mälkönen           Laurinlahti                  15.37,6      6.06,1
 14. Sara Keinänen            Matinlahti                   15.38,4      6.06,9
 15. Minna Kurkela            Matinlahti                   15.41,0      6.09,5
 16. Henna Kosonen            Lintuvaara                   16.03,5      6.32,0
 17. Milla Huhtala            Latokaski                    16.10,6      6.39,1
 18. Eveliina Halminen        Lahnus                       16.35,5      7.04,0
 19. Ida Liimatainen          Päivänkehrä                  16.41,0      7.09,5
 20. Enni Söderlund           Latokaski                    17.04,7      7.33,2
 21. Irene Suni               Kalajärvi                    17.18,9      7.47,4
 22. Vilma Merikanto          Päivänkehrä                  17.24,2      7.52,7
 23. Satu Lappalainen         Laurinlahti                  17.25,6      7.54,1
 24. Petra Dalgamouni         Lintulaakso                  17.29,0      7.57,5
 25. Anni Haili               Latokaski                    17.29,7      7.58,2
 26. Julia Strandman          Aurora                       18.04,0      8.32,5
 27. Johanna Rantalainen      Kalajärvi                    18.18,9      8.47,4
 28. Maija Suvisto            Päivänkehrä                  19.34,7     10.03,2
 29. Sini Pulkkinen           Päivänkehrä                  20.29,9     10.58,4
 Poisjääneitä   2
  - 188.            Åsa Nordensved           Lintulaakso
  - 187.            Riikka Petäjä            Meritori
Sarjaluettelo