Espoon Hiihtoseuran mestaruushiihdot Leppävaarassa 24.2.2004

Tyyli V

Tulokset

Pojat 6 vuotta 0.5 km

1.  Akseli Erppola              3.35
2.  Juuso Puhakka               3.48    +0.13
3.  Mikko Korkiala              3.49    +0.14
4.  Olli Palosuo                3.55    +0.20
5.  Alvari Oila                 3.59    +0.24
6.  Rastin Rostami              4.39    +1.04
7.  Waltteri Kinnunen           4.46    +1.11
7.  Teemu Severinkangas         4.46    +1.11
9.  Vasilis Rantzos             7.08    +3.33
10. Joona Aaltonen              7.14    +3.39
11. Antti Vuorenmaa             8.16    +4.41
12. Johannes Vaattovaara        9.34    +5.59

Tytöt 6 vuotta 0.5 km

1.  Samina Nummi                4.29
2.  Laura Kärnä                 4.35    +0.06
3.  Laura Suominen              4.47    +0.18
4.  Alisa Hirvi                 5.01    +0.32
5.  Aino Kemppainen             5.03    +0.34
6.  Anna Vuorenmaa              5.11    +0.42
7.  Jenna Klemola               6.11    +1.42
8.  Mirva Kallström             7.18    +2.49
9.  Eeva Hemming                7.37    +3.08
10. Minna Suominen              8.09    +3.40
11. Suvi Karanta                8.18    +3.49
11. Hanna-Maria Kumpula         8.18    +3.49

Pojat 8 vuotta 1.0 km

1.  Aleksi Rytkönen             4.34
2.  Matias Heinonen             4.45    +0.11
3.  Miika Heikkilä              5.00    +0.26
4.  Leo Kurkela                 5.11    +0.37
5.  Joona Puhakka               5.29    +0.55
6.  Herman Hurme                5.48    +1.14
7.  Artturi Oila                5.50    +1.16
8.  Roope Eronen                6.12    +1.38
8.  Aleksi Korpela              6.12    +1.38
10. Mikko Hännikäinen           6.20    +1.46
11. Henri Sormunen              6.21    +1.47
12. Santeri Vaattovaara         7.31    +2.57
13. Karim Klubb                 7.53    +3.19
14. Robin Mildh                 9.43    +5.09

Tytöt 8 vuotta 1.0 km

1.  Ella Erppola                5.00
2.  Soja Erola                  5.19    +0.19
3.  Noora Järvi                 5.53    +0.53
4.  Jasmin Koivunen             6.04    +1.04
5.  Sara Tuomisto               6.05    +1.05
6.  Veera Nikkola               6.34    +1.34
7.  Maria Korkiala              6.53    +1.53
8.  Julia Klemola               7.14    +2.14
9.  Taika Nummi                 7.16    +2.16
10. Bea Lönnqvist               7.22    +2.22
11. Julia Koivunen              7.29    +2.29
12. Oona Eronen                 8.08    +3.08
13. Elsa Hemming                8.13    +3.13
14. Tessa Eronen               10.04    +5.04
15. Saara Suominen             10.06    +5.06
16. Heidi Karanta              12.00    +7.00

Pojat 10 vuotta 2.0 km

1.  Elmo Koivunen               7.00
2.  Jaakko Holopainen           7.18    +0.18
3.  Santeri Erola               7.19    +0.19
4.  Mikko Pöllänen              7.20    +0.20
5.  Timo Kurkela                8.10    +1.10
6.  Joonas Kärnä               10.32    +3.32
7.  Jon Ketola                 10.54    +3.54
8.  Ville Vuorenmaa            11.27    +4.27
9.  Ville Korpela              11.35    +4.35

Tytöt 10 vuotta 2.0 km

1.  Silva Kirkkomäki            7.34
2.  Sofie Ahti                  7.45    +0.11
3.  Emilia Markkanen            8.58    +1.24

Pojat 12 vuotta 2.7 km

1.  Johan Salmelin              7.58
2.  Niklas Kirkkomäki           8.00    +0.02
3.  Samuli Hurme                8.02    +0.04
4.  Mikko Ojala                 8.04    +0.06
5.  Niklas Ahti                 8.05    +0.07
5.  Ahti Hynynen                8.05    +0.07
7.  Antti Kovanen               9.11    +1.13
8.  Mikael Wacklin             10.05    +2.07
9.  Miika Katajamäki           10.21    +2.23
10. Aleksi Heinonen            10.41    +2.43

Tytöt 12 vuotta 2.7 km

1.  Laura Holopainen            9.01
2.  Laura Markkanen             9.05    +0.04
3.  Janni Tuomisto              9.59    +0.58

Pojat 14 vuotta 2.7 km

1.  Ilari Kahila                7.23
2.  Mathias Hintze              7.25    +0.02
2.  Tero Hännikäinen            7.25    +0.02

Tytöt 14 vuotta 2.7 km

1.  Venla Tahvanainen           7.27
2.  Annika Pynnä                7.34    +0.07
3.  Taru Sainio                 7.42    +0.15

Naiset 16 vuotta 5 km

1.  Anni Honkimaa		15.35   
2.  Jonna Somervuori		15.40   +0.05
3.  Maria Heikkilä		17.14	+1.39

Naiset 20 vuotta 5 km

1.  Katri Mattila		16.39

Naiset 5 km

1.  Pia Häkkinen	Tapiot	14.45
2.  Sanna Sevanto	Tapiot	15.05   +0.20
3.  Paula Kuusisto		16.43   +1.58

Miehet 5 km

1.  Jaakko Helve		12.46
2.  Lasse Torpo		Tapiot	12.54   +0.08
3.  Toni Haapala		14.38   +1.52
4.  Janne Laine		Tapiot	14.44   +1.58

Miehet 35 vuotta 5 km

1.  Hannu Heinilä               14.14			

Miehet 40 vuotta 5 km

1.  Jukka Varrio	Tapiot	12.50
2.  Petri Ikävalko	Tapiot	13.35   +0.45
3.  Keijo Järvi			15.34   +2.44

Miehet 45 vuotta 5 km

1.  Matti Luotio	Tapiot	15.37
2.  Matti Toppari	Tapiot	15.37   +0.00

Miehet 50 vuotta 5 km

1.  Oiva Aho			15.38
2.  Jukka Somervuori		16.38   +1.00

Miehet 65 vuotta 5 km

1.  Pekka Eronen	Tapiot	16.01
2.  Pekka Salminen	        16.42   +0.41