Marjon Hiihdot 12.1.2003

Tulokset

© Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo:
M10; N10; M12; N14; N12; N16; M14; M16; M17; M18; MYL; M35; M40; NYL; N17; N18; N35; M45; M50; M55; M60; N20; M20;

Miehet 10 vuotta 2 km P

Marjon Hiihdot 12.1.2003                  T U L O K S E T             12.1.2003
Espoon Hiihtoseura                        ---------------                 16:04

Sija Nimi                     Seura                          Tulos        Ero

  1. Taavi Ahopelto           Seinäjoen Hiihtoseura         7.46,4
  2. Niklas Kirkkomäki        Espoon Hiihtoseura            8.17,9      0.31,5
  3. Olli Teivaala            Ylöjärven Urheilijat          8.35,9      0.49,5
  4. Jarkko Salmela           Vantaan Hiihtoseura           8.40,6      0.54,2
  5. Joel Lahtivuori          Österby Sportklubb            8.41,7      0.55,3
  6. Ilkka Hantula            Vantaan Hiihtoseura           8.54,9      1.08,5
  7. Saku Laine               Pakilan Veto                  9.02,8      1.16,4
  8. Mårten Ollas             IK Liljendal                  9.16,4      1.30,0
  9. Samuli Hurme             Espoon Hiihtoseura           10.13,1      2.26,7
 10. John Ewalds              Borgå Akilles                10.22,1      2.35,7
 11. Elmo Koivunen            Espoon Hiihtoseura           10.47,9      3.01,5
 12. Antti Kovanen            Espoon Hiihtoseura           10.56,0      3.09,6
 Keskeyttäneitä 1 kpl
  -  Waldemar Ukkonen         Espoon Hiihtoseura                        659738
Sarjaluetteloon

Naiset 10 vuotta 2 km P

  1. Miia Viita               Keravan Urheilijat            8.05,0
  2. Teea Mäkinen             Lahden Hiihtoseura            8.08,6      0.03,6
  3. Hanne Kantanen           Vantaan Hiihtoseura           8.11,2      0.06,2
  4. Maarit Laukkanen         Kirkkonummen Hiihtoseura      8.42,6      0.37,6
  5. Laura Holopainen         Espoon Hiihtoseura            8.46,5      0.41,5
  6. Oona-Mikaela Kyllönen    Vantaan Hiihtoseura           9.06,3      1.01,3
  7. Katja Kaurila            Kirkkonummen Hiihtoseura     12.30,7      4.25,7
  8. Janni Tuomisto           Espoon Hiihtoseura           13.15,3      5.10,3
  9. Ida Rantanen             Espoon Hiihtoseura           13.19,8      5.14,8
 10. Iiris Takala             Espoon Hiihtoseura           13.58,9      5.53,9
 11. Hanna Nieminen           Espoon Hiihtoseura           14.06,0      6.01,0
Sarjaluetteloon

Miehet 12 vuotta 3 km P

  1. Samu Sjöblom             Lovisa Tor-Loviisan Tor       9.13,1
  2. Niko Ruuskanen           Rajamäen Kehitys              9.48,6      0.35,5
  3. Paavo Pörsti             Kirkkonummen Hiihtoseura     10.37,3      1.24,2
  4. Johan Salmelin           Espoon Hiihtoseura           10.41,6      1.28,5
  5. Antti Honkimaa           Espoon Hiihtoseura           10.42,5      1.29,4
  6. Eerik Sillanpää          IF Sibbo-Vargarna            11.05,2      1.52,1
  7. Björn Meriheinä          IK Liljendal                 11.05,3      1.52,2
  8. Ismo Anttonen            Kirkkonummen Hiihtoseura     11.28,5      2.15,4
  9. Fredrik Blomster         IF Sibbo-Vargarna            11.45,3      2.32,2
 10. Robert Lindqvist         Österby Sportklubb           11.56,2      2.43,1
 11. Juho Timo                IK Trissan                   12.04,2      2.51,1
 12. Mikko Ojala              Espoon Hiihtoseura           12.17,4      3.04,3
 13. Juho Heikkinen           Espoon Hiihtoseura           12.28,5      3.15,4
 14. Ville Takala             Espoon Hiihtoseura           13.05,6      3.52,5
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Ville-Matti Tarvonen     Kangasniemen Kalske                       88850
Sarjaluetteloon

Naiset 14 vuotta 3 km P

  1. Linda Sjöblom            Lovisa Tor-Loviisan Tor       9.03,4
  2. Eeva Ahervo              Lohjan Louhi                  9.16,5      0.13,1
  3. Eeva Teivaala            Ylöjärven Urheilijat          9.39,5      0.36,1
  4. Saila Salmela            Vantaan Hiihtoseura           9.40,0      0.36,6
  5. Salla Hantula            Vantaan Hiihtoseura           9.46,2      0.42,8
  6. Anna Kylmänen            Kirkkonummen Hiihtoseura      9.54,5      0.51,1
  7. Joanna Luhtalampi        Nastolan Naseva              10.01,0      0.57,6
  8. Elin Lahtivuori          Österby Sportklubb           10.06,3      1.02,9
  9. Annika Pynnä             Espoon Hiihtoseura           10.09,3      1.05,9
 10. Taru Sainio              Espoon Hiihtoseura           10.12,4      1.09,0
 11. Iris Erkkilä             Keravan Urheilijat           10.24,6      1.21,2
 12. Venla Tahvanainen        Espoon Hiihtoseura           10.24,7      1.21,3
 13. Anna Haavikko            Pakilan Veto                 10.46,0      1.42,6
 14. Nora Liljestrand         IK Liljendal                 10.51,5      1.48,1
 15. Sabina Westermark        IF Sibbo-Vargarna            11.01,5      1.58,1
 16. Minna-Maija Sillanpää    IF Sibbo-Vargarna            11.03,4      2.00,0
 17. Tiina Kaurila            Kirkkonummen Hiihtoseura     11.53,0      2.49,6
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Salla Kalliojärvi        Ristiinan Urheilijat                      76157
Sarjaluetteloon

Naiset 12 vuotta 3 km P

  1. Katja Kantanen           Vantaan Hiihtoseura           9.28,5
  2. Diana Westermark         IF Sibbo-Vargarna            10.14,6      0.46,1
  3. Meri Nevala              Vihdin Viesti                10.22,6      0.54,1
  4. Noora Nyrhilä            Vantaan Hiihtoseura          10.52,5      1.24,0
  5. Janina Forsman           Österby Sportklubb           11.25,0      1.56,5
  6. Erja Salmela             Vantaan Hiihtoseura          11.40,9      2.12,4
  7. Johanna Huhta            Kirkkonummen Hiihtoseura     11.46,2      2.17,7
  8. Sanna-Riikka Jenke       Keravan Urheilijat           12.06,0      2.37,5
  9. Elisa Sipponen           Kirkkonummen Hiihtoseura     12.32,3      3.03,8
 10. Aino Ukkonen             Espoon Hiihtoseura           18.02,0      8.33,5
Sarjaluetteloon

Naiset 16 vuotta 5 km P

  1. Hanna Ruohonen           Keravan Urheilijat           17.34,4
  2. Tiina Kärkkäinen         Sammatin Sampo               18.09,4      0.35,0
  3. Taru Mäkinen             Lahden Hiihtoseura           19.33,3      1.58,9
  4. Anni Honkimaa            Espoon Hiihtoseura           19.41,1      2.06,7
  5. Heini Ilmarinen          Keravan Urheilijat           20.03,3      2.28,9
  6. Jonna Somervuori         Espoon Hiihtoseura           20.18,8      2.44,4
  7. Sari Salmela             Vantaan Hiihtoseura          20.43,3      3.08,9
  8. Maria Heikkilä           Espoon Hiihtoseura           20.45,1      3.10,7
  9. Emmi Lahtinen            Vantaan Hiihtoseura          20.51,9      3.17,5
 10. Anu Mäki-Mantila         Peräseinäjoen Toive          21.20,3      3.45,9
 11. Leena Mäkinen            Keravan Urheilijat           21.59,7      4.25,3
 12. Sini Kuosmanen           Pakilan Veto                 22.12,8      4.38,4
 13. Minna Toivonen           Pakilan Veto                 22.34,1      4.59,7
 14. Elisa Vainonen           Vantaan Hiihtoseura          32.33,9     14.59,5
Poisjääneitä 2 kpl
  -  Jenny Storlund           IF VOM                                    78315
  -  Minttu-Maija Repo        Sulkavan Urheilijat -41                   76066
Sarjaluetteloon

Miehet 14 vuotta 5 km P

  1. Jonny Ingman             IF Sibbo-Vargarna            16.54,2
  2. Sebastian Österholm      Österby Sportklubb           17.31,1      0.36,9
  3. Aleksi Ikonen            Ilomantsin Urheilijat        18.06,0      1.11,8
  4. Risto Herold             Keimolan Kaiku               18.18,2      1.24,0
  5. Daniel Blomster          IF Sibbo-Vargarna            19.36,3      2.42,1
  6. Juho Hietanen            Pakilan Veto                 19.44,1      2.49,9
  7. Tuomas Mäkinen           Lahden Hiihtoseura           20.10,0      3.15,8
  8. Dustin Karlsson          Keimolan Kaiku               20.22,1      3.27,9
  9. Jan Ewalds               Borgå Akilles                21.09,8      4.15,6
 10. Niko Sveins              Kirkkonummen Hiihtoseura     21.21,5      4.27,3
 11. Jaakko Timo              IK Trissan                   21.23,8      4.29,6
 12. Wilhelm Stenbacka        Espoon Hiihtoseura           22.37,1      5.42,9
 13. Ilari Kahila             Espoon Hiihtoseura           22.42,8      5.48,6
 14. Tuure  Hollo             Lohjan Louhi                 22.50,1      5.55,9
 15. Joonas Jenke             Keravan Urheilijat           22.55,8      6.01,6
 16. Tony Liljeström          Espoon Hiihtoseura           31.03,7     14.09,5
Sarjaluetteloon

Miehet 16 vuotta 8 km P

  1. Eero Teivaala            Ylöjärven Urheilijat         23.25,8
  2. Iiro Niskanen            Lempäälän Kisa               23.27,9      0.02,1
  3. Joonas Hollo             Lohjan Louhi                 23.29,7      0.03,9
  4. Matti Nevala             Vihdin Viesti                24.03,6      0.37,8
  5. Juho Heikkinen           Keravan Urheilijat           24.19,6      0.53,8
  6. Jonas Hamström           Lovisa Tor-Loviisan Tor      24.53,4      1.27,6
  7. Aki Kauppinen            Espoon Hiihtoseura           24.53,6      1.27,8
  8. Martin Norrgård          Pargas IF                    24.54,4      1.28,6
  9. Verneri Aaltonen         Keravan Urheilijat           25.24,8      1.59,0
 10. Jaakko Järvinen          Keravan Urheilijat           26.14,1      2.48,3
 11. Timo Ilvonen             Kangasniemen Kalske          29.10,2      5.44,4
 12. Ville Ruokolainen        Pakilan Veto                 29.17,6      5.51,8
 13. Reima Kangas             Taipalsaaren Kisa            29.53,4      6.27,6
 14. Tuomas Rantala           Espoon Hiihtoseura           31.45,7      8.19,9
Poisjääneitä 2 kpl
  -  Henri Nieminen           Hyvinkään Hiihtäjät                       65419
  -  Arttu Peltola            Hollolan Urheilijat -46                   64046
Sarjaluetteloon

Miehet 17 vuotta 10 km P

  1. Ville Mäntysalo          Ikaalisten Urheilijat        31.19,1
  2. Jussi-Pekka Pollari      Kuoreveden Kärki             31.41,3      0.22,2
  3. Iiro Vilhunen            Keravan Urheilijat           31.46,8      0.27,7
  4. Jonas Lindell            IF Länken                    32.01,3      0.42,2
  5. Keijo Mikluha            Keravan Urheilijat           32.32,5      1.13,4
  6. Erik Lindroos            Pargas IF                    32.41,9      1.22,8
  7. Tuomas Räihä             Lahden Hiihtoseura           32.57,5      1.38,4
  8. Ilkka Mäkinen            Keravan Urheilijat           32.57,6      1.38,5
  9. Tuomas Turunen           Keravan Urheilijat           33.13,0      1.53,9
 10. Tomi Ilvonen             Kangasniemen Kalske          33.18,5      1.59,4
 11. Juho Uotila              Nakkilan Vire                34.03,8      2.44,7
 12. Mikko Ikonen             Pakilan Veto                 34.20,4      3.01,3
 13. Anders Wilkman           Borgå Akilles                34.49,2      3.30,1
 14. Heikki Kainulainen       Keravan Urheilijat           36.45,1      5.26,0
 15. Antti Ruuskanen          Rajamäen Kehitys             36.49,5      5.30,4
 16. Matti Saari              Ikaalisten Urheilijat        37.16,5      5.57,4
Poisjääneitä 2 kpl
  -  Kapo Saukkonen           Pakilan Veto                              47905
  -  Teemu Kalliojärvi        Ristiinan Urheilijat                      98510
 Keskeyttäneitä 3 kpl
  -  Björn Sjölund            IF Brahe                                  95797
  -  Teemu Salmi              Pakilan Veto                              603697
  -  Teemu Heikkilä           Hyvinkään Hiihtäjät                       86109
Sarjaluetteloon

Miehet 18 vuotta 10 km P

  1. Matias Strandvall        IF VOM                       30.03,7
  2. Ville Tuukkanen          Ski Team 2000 Perho          31.44,5      1.40,8
  3. Niklas Colliander        Vantaan Hiihtoseura          32.02,2      1.58,5
  4. Aki Pajunoja             Valkeakosken Haka            32.35,3      2.31,6
  5. Jussi Metsola            Valkeakosken Haka            32.45,3      2.41,6
  6. Jussi Tuukkanen          Ski Team 2000 Perho          32.59,3      2.55,6
  6. Kristian Eklund          Pargas IF                    32.59,3      2.55,6
  8. Tero Mäkinen             Lahden Hiihtoseura           33.22,1      3.18,4
  9. Kimmo Tolvanen           Pakilan Veto                 36.06,8      6.03,1
 10. Pavel Väisänen           Pakilan Veto                 36.52,3      6.48,6
 11. Tapani Rantala           Espoon Hiihtoseura           37.05,5      7.01,8
Sarjaluetteloon

Miehet 10 km P

  1. Ronald Bäckström         Borgå Akilles                29.02,6
  2. Marko Mänttäri           Sippolan Kunto               29.12,3      0.09,7
  3. Jani Peltotalo           Valkeakosken Haka            29.13,1      0.10,5
  4. Markus Airila            Keravan Urheilijat           29.25,5      0.22,9
  5. Asso Erävuoma            Espoon Hiihtoseura           29.25,6      0.23,0
  6. Sami Peltotalo           Valkeakosken Haka            29.29,0      0.26,4
  7. Tapio Vihinen            Espoon Hiihtoseura           29.33,6      0.31,0
  8. Risto Ikonen             Ilomantsin Urheilijat        29.49,8      0.47,2
  9. Ville Kinnunen           Lohjan Louhi                 29.56,1      0.53,5
 10. Jouni Siltakorpi         Kurikan Ryhti                30.03,8      1.01,2
 11. Jyrki Ketonen            Perniön Urheilijat           30.10,9      1.08,3
 12. Jaakko Helve             Espoon Hiihtoseura           30.38,7      1.36,1
 13. Teemu Pasanen            Espoon Hiihtoseura           31.02,3      1.59,7
 14. Olli Holmgren            Vantaan Hiihtoseura          31.08,9      2.06,3
 15. Jari Viljaniemi          Orimattilan Jymy             31.09,0      2.06,4
 16. Lasse Torpo              Espoon Tapiot                31.16,7      2.14,1
 17. Antti Karjaluoto         Tampereen Pyrintö            31.43,0      2.40,4
 18. Jussi Kilpinen           Orimattilan Jymy             31.46,2      2.43,6
 19. Jan Bremer               Borgå Akilles                31.49,3      2.46,7
 20. Tero Uusitalo            Vantaan Hiihtoseura          32.00,3      2.57,7
 21. Timo Rissanen            Pakilan Veto                 32.25,5      3.22,9
 22. Mikko Kohtala            Espoon Hiihtoseura           32.38,2      3.35,6
 23. Petri Juurinen           Orimattilan Jymy             33.19,3      4.16,7
 24. Tomi Lauren              Hyvinkään Hiihtoseura        33.25,4      4.22,8
 25. Juha Ryynänen            Vantaan Hiihtoseura          33.58,3      4.55,7
 26. Ville Hämäläinen         Vaasan Hiihtäjät             34.24,2      5.21,6
Poisjääneitä 3 kpl
  -  Mikko Hakkarainen        Espoon Hiihtoseura                        656023
  -  Tapani Määttä            Sotkamon Jymy                             53887
  -  Kimmo Savolainen         Hämeenlinnan Hiihtoseura                  5941
Sarjaluetteloon

Miehet 35 vuotta 10 km P

  1. Marcus Dahlin            Kyrkslätt IF                 32.45,4
  2. Mika Somppi              Pakilan Veto                 32.52,0      0.06,6
  3. Hannu Heinilä            Espoon Hiihtoseura           33.01,9      0.16,5
  4. Ben Ewalds               Borgå Akilles                40.34,5      7.49,1
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Jari Nieminen            Padasjoen Yritys                          12979
Sarjaluetteloon

Miehet 40 vuotta 10 km P

  1. Carl Ramstedt            Pargas IF                    31.09,0
  2. Jan Alden                Borgå Akilles                31.48,9      0.39,9
  3. Teuvo Niskanen           Espoon Hiihtoseura           32.00,3      0.51,3
  4. Jari Gynther             Heinolan Isku                32.05,3      0.56,3
  5. Juha Alanen              Espoon Hiihtoseura           33.06,3      1.57,3
  6. Petri Ikävalko           Espoon Tapiot                33.16,5      2.07,5
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Kari Nieminen            Hyvinkään Hiihtäjät                       70518
 Keskeyttäneitä 1 kpl
  -  Jukka Varrio             Espoon Tapiot                             97599
Sarjaluetteloon

Naiset 5 km P

  1. Mari Vahviala            Lappeen Riento               16.23,5
  2. Ann-Mary Ähtävä          Kerkkoon Urheilijat          16.44,3      0.20,8
  3. Suvi Välimäki            Kuoreveden Kärki             16.53,9      0.30,4
  4. Pia Häkkinen             Espoon Tapiot                17.42,4      1.18,9
  5. Hanna Kinnari            Valkeakosken Haka            17.45,0      1.21,5
  6. Katja Kolehmainen        Vihdin Viesti                18.00,1      1.36,6
  7. Kati Häkkinen            Espoon Tapiot                18.27,0      2.03,5
  8. Susanna Romu             Raision Kuula                18.31,6      2.08,1
  9. Eva-Lotta Gustavsson     Borgå Akilles                19.03,0      2.39,5
 10. Päivi Ropponen           Vantaan Hiihtoseura          20.03,9      3.40,4
Poisjääneitä 2 kpl
  -  Noora Kairenius          Espoon Hiihtoseura                        25524
  -  Maria Halonen            Vantaan Hiihtoseura                       25120
Sarjaluetteloon

Naiset 17 vuotta 5 km P

  1. Noora Virtanen           Lahden Hiihtoseura           17.32,9
  2. Paula Iso-Markku         Kirkkonummen Hiihtoseura     17.52,6      0.19,7
  3. Heini Hokkanen           Kangasniemen Kalske          18.02,2      0.29,3
  4. Sanna-Mari Karjalainen   Ikaalisten Urheilijat        18.36,6      1.03,7
  5. Nina Lindberg            Pargas IF                    18.46,3      1.13,4
  6. Katri Laukkanen          Kirkkonummen Hiihtoseura     18.52,7      1.19,8
  7. Inna Meriläinen          Lahden Hiihtoseura           19.18,5      1.45,6
  8. Hanna Laine              Orimattilan Jymy             20.22,7      2.49,8
  9. Mirja Heikkinen          Rajamäen Kehitys             20.33,0      3.00,1
 10. Tiina Hermansson         Pakilan Veto                 20.41,6      3.08,7
 11. Anne Kiijärvi            Kirkkonummen Hiihtoseura     25.39,3      8.06,4
Poisjääneitä 3 kpl
  -  Satu Pirttiniemi         Kuoreveden Kärki                          83763
  -  Lotta Storlund           IF VOM                                    65224
  -  Suvi Kujala              Kirkkonummen Hiihtoseura                  67218
Sarjaluetteloon

Naiset 18 vuotta 5 km P

  1. Satu Heikkilä            Valkeakosken Haka            16.45,7
  2. Katri Mattila            Espoon Hiihtoseura           18.36,3      1.50,6
  3. Anna Lassila             Kerkkoon Urheilijat          18.47,9      2.02,2
  4. Salla Laitinen           Pakilan Veto                 18.55,4      2.09,7
  5. Minna Knuutinen          Rekolan Raikas               19.33,2      2.47,5
Poisjääneitä 3 kpl
  -  Elina Leppänen           Harjavallan Jymy                          79670
  -  Kukka-Maaria Repo        Sulkavan Urheilijat -41                   68233
  -  Maria Polichronidis      Pakilan Veto                              47908
Sarjaluetteloon

Naiset 35 vuotta 5 km P

  1. Sirkka Ehrnrooth         Espoon Hiihtoseura           16.50,0
  2. Seija Nurmi              Kerkkoon Urheilijat          18.26,2      1.36,2
  3. Arja Ahti                Helsingin Poliisi-Voimai     19.01,2      2.11,2
  4. Maj-Viol Wasenius        Helsingin Poliisi-Voimai     21.14,9      4.24,9
  5. Taina Maavirta           Espoon Tapiot                21.28,9      4.38,9
Sarjaluetteloon

Miehet 45 vuotta 5 km P

  1. Timo Hietanen            Pakilan Veto                 16.26,1
  2. Jari Nieminen            Keravan Urheilijat           17.38,2      1.12,1
  3. Klaus Sjöblom            Lovisa Tor-Loviisan Tor      17.53,1      1.27,0
Sarjaluetteloon

Miehet 50 vuotta 5 km P

  1. Pekka Virtakoivu         Lohjan Louhi                 15.32,1
  2. Sakari Matikainen        Leppävaaran Sisu             17.01,6      1.29,5
  3. Simo Salmi               Pakilan Veto                 17.11,1      1.39,0
  4. Seppo Hätönen            Espoon Tapiot                17.15,6      1.43,5
Poisjääneitä 2 kpl
  -  Tuomo Kontinaho          Vihdin Viesti                             21386
  -  Matti Korpela            Someron Esa                               127022
Sarjaluetteloon

Miehet 55 vuotta 5 km P

  1. Asko Saarela             Someron Esa                  16.02,1
  2. Tapio Ikäheimonen        Hyvinkään Hiihtoseura        16.14,3      0.12,2
  3. Kurt Dannholm            Espoon Hiihtoseura           16.33,6      0.31,5
  4. Juhani Piirala           Pakilan Veto                 17.23,9      1.21,8
  5. Veikko Niemi             Mäntsälän Urheilijat         17.46,1      1.44,0
  6. Erkki Iivonen            Keimolan Kaiku               19.05,4      3.03,3
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Arvo Nurmela             Nurmijärven Hiihtoseura                   10685
Sarjaluetteloon

Miehet 60 vuotta 5 km P

  1. Matti Johansson          Vihdin Viesti                16.43,1
  2. Esko Kosonen             Vantaan Hiihtoseura          17.15,8      0.32,7
  3. Arvo Hämäläinen          Pakilan Veto                 18.36,8      1.53,7
  4. Tero Salminen            Mäntsälän Urheilijat         19.07,4      2.24,3
  5. Matti Knuutila           Elimäen Vauhti               19.43,4      3.00,3
  6. Esko Kuoksa              Pakilan Veto                 20.02,3      3.19,2
Sarjaluetteloon

Naiset 20 vuotta 10 km V

  1. Hilla Herranen           Uuraisten Urheilijat         30.28,1
  2. Lotta Puttonen           Jyväskylän Hiihtoseura       30.32,0      0.03,9
  3. Kiti Eronen              Oriveden Ponnistus           30.37,3      0.09,2
  4. Maija Hakala             Hämeenlinnan Hiihtoseura     30.52,3      0.24,2
  5. Anna Rahkonen            Lapinlahden Veto             31.01,0      0.32,9
  6. Marianne Hannonen        Tohmajärven Urheilijat       31.04,7      0.36,6
  7. Reetta Jääskeläinen      Tohmajärven Urheilijat       31.06,6      0.38,5
  8. Kaisa Mäkäräinen         Ristijärven Pyry             31.10,0      0.41,9
  9. Silja Tarvonen           Kangasniemen Kalske          31.15,0      0.46,9
 10. Karoliina Määttä         Sotkamon Jymy                31.34,8      1.06,7
 11. Maria Montell            Kempeleen Kiri               31.36,5      1.08,4
 12. Terhi Pollari            Kuoreveden Kärki             31.56,4      1.28,3
 13. Eija Myllylahti          Haapajärven Kiilat           31.59,7      1.31,6
 13. Nita Tennilä             Ounasvaaran Hiihtoseura      31.59,7      1.31,6
 15. Heidi Pätsi              Kuusamon Erä-Veikot          32.01,6      1.33,5
 16. Paula Holma              IF VOM                       32.06,1      1.38,0
 17. Sanna Laakso             Lahden Hiihtoseura           32.20,1      1.52,0
 18. Laura Ahervo             Lohjan Louhi                 32.21,9      1.53,8
 19. Maria Nisula             SK Åsen                      32.22,0      1.53,9
 20. Heli Lehikoinen          Savonlinnan Hiihtoseura      32.25,8      1.57,7
 21. Sanna Värttiö            Keravan Urheilijat           32.28,3      2.00,2
 22. Anni Laukkanen           Kirkkonummen Hiihtoseura     32.36,6      2.08,5
 23. Saara Kettunen           Lieksan Hiihtoseura          32.46,3      2.18,2
 24. Annukka Mäki-Ontto       Kurikan Ryhti                32.48,2      2.20,1
 25. Anni Heikkinen           Sotkamon Jymy                32.51,4      2.23,3
 26. Hanna Jäppinen           Vantaan Hiihtoseura          32.56,5      2.28,4
 27. Katri Ruuska             Kinnulan Kimmot              33.09,7      2.41,6
 28. Emilia Hoikkala          Espoon Hiihtoseura           33.13,6      2.45,5
 29. Outi Gröndahl            Lieksan Hiihtoseura          33.42,1      3.14,0
 30. Niina Nevamäki           Kortesjärven Järvi-Veiko     34.03,1      3.35,0
 31. Hilla Rapo               Rovaniemen Lappi             34.34,7      4.06,6
 32. Ritva Seppä              Sonkajärven Pahka            34.38,3      4.10,2
 33. Henna Riikonen           Someron Esa                  34.53,1      4.25,0
 34. Riikka Mäki-Mantila      Peräseinäjoen Toive          35.17,1      4.49,0
 35. Aina-Ilona Sirparanta    Kuusankosken Kisa            35.43,0      5.14,9
 36. Katri Metsänen           Kerkkoon Urheilijat          37.57,0      7.28,9
Poisjääneitä 3 kpl
  -  Susanna Palmi            Ylöjärven Urheilijat                      12701
  -  Susanna Palmi            Ylöjärven Urheilijat                      12701
  -  Anna Storlund            IF VOM                                    65223
  -  Kaisu Lehtinen           Lieksan Hiihtoseura                       52508
 Keskeyttäneitä 2 kpl
  -  Terhi Tuukkanen          Ski Team 2000 Perho                       54053
  -  Anni Pärnänen            Hollolan Urheilijat -46                   18158
Sarjaluetteloon

Miehet 20 vuotta 20 km V

  1. Matti Heikkinen          Kainuun Hiihtoseura          53.22,4
  2. Kari Varis               Kiteen Urheilijat            54.05,4      0.43,0
  3. Ville Nousiainen         Myllykosken Kilpa-Veikot     54.52,7      1.30,3
  4. Thomas Ramstedt          Pargas IF                    55.16,7      1.54,3
  5. Timo Mantere             Ilmajoen Kisailijat          55.23,2      2.00,8
  6. Tero Schroderus          Sotkamon Jymy                56.03,4      2.41,0
  7. Kalle Koistinen          Espoon Hiihtoseura           56.10,7      2.48,3
  8. Hannu Lappi              Jäppilän Urheilijat          56.27,1      3.04,7
  9. Mikko Mustonen           Juvan Urheilijat             56.37,2      3.14,8
 10. Jani Heikkilä            Marttilan Murto              56.37,9      3.15,5
 11. Christian Westermark     IF Sibbo-Vargarna            56.47,4      3.25,0
 12. Tuomas Huopana           Ski Team 2000 Perho          57.18,2      3.55,8
 13. Lauri Teivaala           Ylöjärven Urheilijat         57.21,8      3.59,4
 14. Eetu Toroska             Kokemäen Kova-Väki           57.29,2      4.06,8
 15. Teemu Härkönen           Kainuun Hiihtoseura          57.35,0      4.12,6
 16. Petri Nevalainen         Lieksan Hiihtoseura          57.41,2      4.18,8
 17. Ville Verkama            Tampereen Yritys             57.49,6      4.27,2
 18. Tuomas Juuti             Jyväskylän Hiihtoseura       57.54,6      4.32,2
 19. Matti Aalto              Keuruun Kisailijat           58.11,0      4.48,6
 20. Mikko Kemppainen         Paltamon Urheilijat          58.12,7      4.50,3
 21. Ville Virtanen           Keravan Urheilijat           58.23,9      5.01,5
 22. Jukka Leppänen           Tampereen Yritys             58.28,7      5.06,3
 23. Kristoffer Blomqvist     Solf IK                      58.56,5      5.34,1
 24. Jesse Väänänen           Lahden Hiihtoseura           59.02,0      5.39,6
 25. Niklas Wiik              IF Brahe                     59.16,8      5.54,4
 26. Otto Domars              IF Brahe                     59.26,8      6.04,4
 27. Matti Vaaja              Vantaan Hiihtoseura          59.43,0      6.20,6
 28. Jani Söyring             Anjalan Liitto               59.49,1      6.26,7
 29. Jarkko Kantola           Jalasjärven Jalas            59.54,6      6.32,2
 30. Tony Meyer               Borgå Akilles              1.00.05,7      6.43,3
 31. Antti-Markus Kirssi      Myllykosken Kilpa-Veikot   1.00.18,6      6.56,2
 32. Tommi Mäkinen            Lahden Hiihtoseura         1.00.33,4      7.11,0
 33. Mika Lankinen            Savitaipaleen Urheilijat   1.00.33,5      7.11,1
 34. Heikki Kauppinen         Parikkalan Urheilijat      1.00.57,6      7.35,2
 35. Janne Mononen            Rekolan Raikas             1.01.05,0      7.42,6
 36. Heikki Rajala            Espoon Hiihtoseura         1.01.30,0      8.07,6
 37. Anders Ahlbäck           Solf IK                    1.01.31,7      8.09,3
 38. Perttu Ilmarinen         Keravan Urheilijat         1.03.54,0     10.31,6
 39. Olli Parviainen          Espoon Hiihtoseura         1.06.58,4     13.36,0
Poisjääneitä 6 kpl
  -  Juha Kesti-Helia         Preiviikin Kiri                           70130
  -  Juuso Hollo              Lohjan Louhi                              70850
  -  Sami Tervonen            Espoon Hiihtoseura                        34691
  -  Ville Kangas             Taipalsaaren Kisa                         67604
  -  Joakim Träskelin         Solf IK                                   65211
  -  Aki Kinnunen             Lohjan Louhi                              32050
 Keskeyttäneitä 3 kpl
  -  Sakari Ollila            Posion Pyrintö                            52825
  -  Joona Virrankari         Metsä-Veikot 85                           18478
  -  Lauri Toroska            Kokemäen Kova-Väki                        18908
Sarjaluetteloon