Espoon Hiihtoseuran mestaruushiihdot Leppävaarassa 26.2.2003

Tyyli V

Tulokset

Pojat 6 vuotta 0.5 km

1.  Herman Hurme                3.54
2.  Oskari Honkasaari           4.04    +0.10
3.  Joel af Hällström           4.51    +0.57
4.  Mikko Korkiala              5.42    +1.48
5.  Aleksi Penttilä             7.38    +3.44
6.  Lauri Paltemaa              8.15    +4.21
7.  Petteri Pietikäinen        10.50    +6.56
8.  Lassi Hämeen-Anttila       12.20    +8.26 

Tytöt 6 vuotta 0.5 km

1.  Jasmin Koivunen             4.16
2.  Jatta Leskinen              4.23    +0.07
3.  Sara Tuomisto               4.56    +0.40
4.  Elli Rautio                 5.07    +0.51
5.  Tanja Ranta                 5.39    +1.23
6.  Taika Nummi                 5.49    +1.33
7.  Nina Rantanen               5.55    +1.39
8.  Heidi Lähteenoja            6.40    +2.24
9.  Aino Kemppainen             6.44    +2.28
10. Alisa Hirvi                 8.52    +4.36
11. Laura Kärnä                 9.00    +4.44
12. Samina Nummi                9.52    +5.36
13. Mirva Kallström            11.18    +7.02          

Pojat 8 vuotta 1.0 km

1.  Jaakko Holopainen           3.56    
2.  Mikko Pöllänen              3.59    +0.03
3.  Aleksi Rytkönen             4.43    +0.47
4.  Jaani Laevuo                5.47    +1.51
5.  Matias Heinonen             6.16    +2.20
6.  Iiro Jansson                6.18    +2.22
7.  Tuomo Holopainen            6.27    +2.31
8.  Henri Sormunen              6.56    +3.00
9.  Miika Heikkilä              6.59    +3.03
10. Pyry Pietikäinen            7.11    +3.15

Tytöt 8 vuotta 1.0 km

1.  Silva Kirkkomäki            4.17
2.  Sofie Ahti                  4.48    +0.31
3.  Noora Honkasaari            5.57    +1.40
4.  Emilia Markkanen            6.07    +1.50
5.  Soja Erola                  7.05    +2.48
6.  Ina Rantanen                7.06    +2.49
7.  Kitty Wancke                7.17    +3.00
8.  Maria Korkiala              7.21    +3.04
9.  Linda Löfgren               7.23    +3.06

Pojat 10 vuotta 2.0 km

1.  Niklas Kirkkomäki           7.03   
2.  Samuli Hurme                7.51    +0.48
3.  Tatu Jauhiainen             7.56    +0.53 
4.  Antti Kovanen               7.58    +0.55
5.  Ahti Hynynen                8.25    +1.22
6.  Elmo Koivunen               8.26    +1.23
7.  Robin Lindqvist             8.56    +1.53
8.  Pauli Ranta                 9.27    +2.24
9.  Jere Seppälä                9.38    +2.35
10. Santeri Erola               9.39    +2.36
11. Aleksi Heinonen             9.40    +2.37
12. Miika Laaksonen             9.52    +2.49
13. Kaius Huopunen             11.02    +3.59
14. Joonas Kärnä               13.17    +6.14

Tytöt 10 vuotta 2.0 km

1.  Laura Holopainen            7.45
2.  Janni Tuomisto              9.10    +1.25
3.  Ida Rantanen                9.56    +2.11
4.  Jenna Leskinen             12.00    +4.15
5.  Mira Mäenpää               12.34    +4.49
6.  Hanna Nieminen             13.24    +5.39

Pojat 12 vuotta 2.7 km

1.  Antti Honkimaa              8.45
2.  Tero Hännikäinen            9.18    +0.33
3.  Johan Salmelin              9.19    +0.34
4.  Niklas Ahti                 9.27    +0.42
5.  Mikko Ojala                 9.28    +0.43
6.  Markus Koivuranta           9.30    +0.45
7.  Rickhard Lindqvist         11.02    +2.17
8.  Aleksi Hentunen            11.08    +2.23
9.  Tommi Huoponen             11.50    +3.05
10. Ville Takala               12.02    +3.17
11. Joonas Kankkunen           19.02   +10.17

Tytöt 12 vuotta 2.7 km

1.  Laura Markkanen            11.16

Pojat 14 vuotta 2.7 km

1.  Ilari Kahila                8.28
2.  Wilhelm Stenbacka           8.51    +0.23
3.  Benjamin af Hällström      12.00    +3.32

Tytöt 14 vuotta 2.7 km

1.  Annika Pynnä                8.27
2.  Venla Tahvanainen           8.34    +0.07
3.  Taru Sainio                 9.02    +0.35
4.  Viivi Soimes               12.47    +4.20

Naiset 16 vuotta 5 km

1.  Jonna Somervuo             18.09
2.  Anni Honkimaa              18.10    +0.01
3.  Maria Heikkilä             19.31    +1.22
4.  Kristiina Pynnä            19.42    +1.33

Miehet 16 vuotta 5 km

1.  Aki Kauppinen              14.08
2.  Olli Lipponen              15.59    +1.51
3.  Arttu Pihlajamäki          19.00    +4.52
4.  Perttu Pihlajamäki         19.01    +4.53
5.  Daniel Helström            19.15    +5.07

Naiset 18 vuotta 5 km

1.  Katri Mattila              18.16

Miehet 20 vuotta 5 km

1.  Sami Tervonen	       16.43

Miehet YL 5 km (Perinteinen)

1.  Teemu Pasanen              15.44
2.  Tapio Vihinen              15.45    +0.01
3.  Jaakko Helve               16.15    +0.31
4.  Toni Haapala               16.51    +1.07
5.  Jaakko Länsiluoto          17.17    +1.33

Miehet 35 vuotta 5 km

1.  Pekka Hännikäinen	       17.48

Miehet 40 vuotta 5 km

1.  Teuvo Niskanen	       14.46

Miehet 50 vuotta 5 km

1.  Jukka Somervuo             17.57
2.  Hemmo Kahila               17.59    +0.02

Miehet 60 vuotta 5 km

1.  Sauli Jaakinen	       19.56

Miehet 65 vuotta 5 km

1.  Pekka Salminen	       18.38