SVU:n SM-Hiihdot 9.3.2003

Tulokset

© Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo:
N35; N40; N45; N50; N55; N60; N65; N70; N75; N80; M50; M55; M60; M65; M70; M75; M80; M85; M35; M40; M45; MJ40; MJ45; MJ50; MJ55; MJ60; MJ65; MJ70; MJ75; MJ80; NJ35; NJ40; NJ45; NJ55; NJ60;

Naiset 35 vuotta 10 km V

SVU:n SM-Hiihdot 9.3.2003                 T U L O K S E T             11.3.2003
Espoon Hiihtoseura                        ---------------                 20:46

Sija Nimi                     Seura                          Tulos        Ero

  1. Tuula Antikainen         Polvijärven Vauhti           39.15,6
  2. Riikka Holm              Leppävirran Urheilijat, Le   42.55,9      3.40,3
  3. Kirsi Vänttinen          Leppävirran Urheilijat, Le   43.01,4      3.45,8
Sarjaluetteloon

Naiset 40 vuotta 10 km V

  1. Jaana Hietaranta         Kunto-Pirkat, Tampere        39.44,4
  2. Teija Murtomäki          Päijät-Hämeen Veteraaniurh   40.12,5      0.28,1
  3. Rita Linko               Sporttiveteraanit, SpoVe     41.28,0      1.43,6
  4. Pirjo Seppänen           Sporttiveteraanit, SpoVe     57.58,4     18.14,0
Sarjaluetteloon

Naiset 45 vuotta 10 km V

  1. Seija Nurmi              Kerkkoon Urheilijat          35.56,3
  2. Senja Liikanen           Leppävirran Urheilijat, Le   36.30,1      0.33,8
  3. Merja Teräväinen         V-S:n Veteraanit             37.58,1      2.01,8
  4. Hannele Uusitalo         VSVU                         39.20,5      3.24,2
  5. Eine Pärnänen            Leppävirran Urheilijat, Le   43.01,3      7.05,0
  6. Merja Puromies           Sporttiveteraanit, SpoVe     43.14,5      7.18,2
Sarjaluetteloon

Naiset 50 vuotta 10 km V

  1. Riitta Lehtonen          Turengin Sarastus            38.54,2
  2. Seija Tirkkonen          Leppävirran Urheilijat, Le   40.06,9      1.12,7
  3. Taina Maavirta           Espoon Tapiot                40.14,6      1.20,4
  4. Arja Ahti                Helsingin Poliisivoimailij   40.47,9      1.53,7
  5. Seija Räsänen            Leppävirran Urheilijat, Le   42.17,7      3.23,5
  6. Eila Hartonen            Sporttiveteraanit, SpoVe     45.45,8      6.51,6
  7. Arja Miettinen           Hyvinkäänseudun Veteraani    53.48,8     14.54,6
Sarjaluetteloon

Naiset 55 vuotta 10 km V

  1. Anneli Myller            Kymen Urheiluveteraanit      39.56,8
  2. Tuula Pyykkönen          PHVU                         40.17,6      0.20,8
  3. Irma Lappalainen-Scharl  Mäntylahden Veto, Män-Ve     40.56,3      0.59,5
  4. Marjatta Lehtonen        Sporttiveteraanit, SpoVe     44.18,9      4.22,1
  5. Eila Alanko              Pohjolan Kerho               47.38,8      7.42,0
  6. Leila Lintunen           Sporttiveteraanit, SpoVe     52.22,7     12.25,9
  7. Pirjo Reinikainen        Sporttiveteraanit            57.21,5     17.24,7
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Tuovi Rantala            Taipalsaaren Veikot, TsV
Sarjaluetteloon

Naiset 60 vuotta 10 km V

  1. Eeva Tanska              Sporttiveteraanit, SpoVe     42.18,3
  2. Eila Nieminen            Sporttiveteraanit, SpoVe     43.15,7      0.57,4
  3. Pirjo Piironen           Hyvinkäänseudun Veteraani    46.05,5      3.47,2
  4. Kirsti Nikkilä           Hyvinkäänseudun Veteraani    46.37,4      4.19,1
  5. Eeva Ahlstedt            Sporttiveteraanit, SpoVe     53.41,2     11.22,9
  6. Eeva Laisi               Hyvinkäänseudun Veteraani    54.58,2     12.39,9
Sarjaluetteloon

Naiset 65 vuotta 10 km V

  1. Anja Murtomäki           Päijät-Hämeen Veteraaniurh   42.40,5
  2. Hanna Laurila            Hämeenlinnan Tarmo, HämTa    43.38,7      0.58,2
  3. Annikki Runnakko         Alavuden Urheilijat          45.33,9      2.53,4
  4. Aino Kilpeläinen         Turengin Sarastus            51.38,6      8.58,1
  5. Eila Seppälä             Sporttiveteraanit, SpoVe     58.38,4     15.57,9
Sarjaluetteloon

Naiset 70 vuotta 10 km V

  1. Soilikki Haukilahti      Sporttiveteraanit, SpoVe   1.01.21,8
Sarjaluetteloon

Naiset 75 vuotta 5 km V

  1. Senni Sopanen            Sporttiveteraanit, SpoVe     35.01,1
Sarjaluetteloon

Naiset 80 vuotta 5 km V

  1. Hilkka Rantio            Sporttiveteraanit, SpoVe     32.12,8
Sarjaluetteloon

Miehet 50 vuotta 10 km V

  1. Sakari Matikainen        Espoon Tapiot                31.25,5
  2. Matti Korpela            V-S:n Veteraanit             32.22,9      0.57,4
  3. Jorma Aho                Leppävirran Urheilijat, Le   33.01,9      1.36,4
  4. Teuvo Juutilainen        Leppävirran Urheilijat, Le   33.13,0      1.47,5
  5. Martti Merivirta         V-S:n Veteraanit             33.49,6      2.24,1
  6. Martti Immonen           Mäntylahden Veto, Män-Ve     34.04,4      2.38,9
  7. Terho Tarvainen          Sääksjärven Loiske           34.10,9      2.45,4
  8. Jaakko Kinnunen          Vihdin Urheiluveteraanit     34.44,4      3.18,9
  9. Tuomo Kontinaho          Vihdin Urheiluveteraanit     34.55,6      3.30,1
 10. Markku Myllylä           Kymen Urheiluveteraanit      34.58,7      3.33,2
 11. Pentti Sokero            Ruokolahden Raju, RuoRa      35.40,6      4.15,1
 12. Heikki Riikonen          Mäntylahden Veto, Män-Ve     36.25,3      4.59,8
 13. Aimo Skukin              Valtimon Vasama              37.14,0      5.48,5
 14. Pekka Auvinen            Sporttiveteraanit            47.09,5     15.44,0
 Keskeyttäneitä 2 kpl
  -  Pauli Tikkanen           Parikkalan Urheilijat
  -  Seppo Hätönen            Espoon Tapiot
Poisjääneitä 3 kpl
  -  Antero Ryynänen          Kunto-Pirkat
  -  Pauli Koskenmäki         Vihdin Urheiluveteraanit
  -  Erkki Immonen            Sporttiveteraanit, SpoVe
Sarjaluetteloon

Miehet 55 vuotta 10 km V

  1. Asko Saarela             Sporttiveteraanit, SpoVe     32.03,0
  2. Eero Heman               Hollolan Nasta               32.13,9      0.10,9
  3. Veijo Peltola            Kymen Urheiluveteraanit      32.29,3      0.26,3
  4. Tapio Rajamäki           Kunto-Pirkat                 33.16,8      1.13,8
  5. Yrjö Teräväinen          V-S:n Veteraanit             33.28,3      1.25,3
  6. Teuvo Lehtinen           Mäntsälän Urheilijat         34.24,1      2.21,1
  7. Kurt Danholm             Sporttiveteraanit, SpoVe     34.49,7      2.46,7
  8. Seppo Savola             Varsinais-Suomen Veteraani   34.51,4      2.48,4
  9. Jouko Kärki              Leppävirran Urheilijat, Le   34.57,5      2.54,5
 10. Hannu Järvinen           Varsinais-Suomen Veteraani   35.16,1      3.13,1
 11. Urpo Leinonen            Sporttiveteraanit, SpoVe     35.32,4      3.29,4
 12. Sauli Hujanen            Mäntylahden Veto, Män-Ve     35.40,1      3.37,1
 13. Arto Virta               VSVU                         36.12,4      4.09,4
 14. Kai Saksi                Varsinais-Suomen Veteraani   36.24,4      4.21,4
 15. Eero Saari               Häjyt                        36.32,1      4.29,1
 16. Mauri Tolvanen           Leppävaaran Sisu             36.33,2      4.30,2
 17. Jukka Oksanen            Varsinais-Suomen Veteraani   36.54,9      4.51,9
 18. Jussi Kankaanpää         Häjyt                        37.17,2      5.14,2
 19. Reino Pitkänen           Leppävirran Urheilijat, Le   37.31,3      5.28,3
 20. Keijo Puustinen          Leppävirran Urheilijat, Le   38.13,0      6.10,0
 21. Kyösti Moilanen          Kunto-Pirkat                 38.18,9      6.15,9
 22. Veikko Niemi             Mäntsälän Urheilijat         39.08,3      7.05,3
 23. Kalevi Wikman            Sporttiveteraanit, SpoVe     40.27,9      8.24,9
 24. Ilkka Wastimo            Sporttiveteraanit, SpoVe     42.00,9      9.57,9
 25. Tenho Hätönen            VSVU                         42.04,5     10.01,5
 26. Raimo Kilpeläinen        Leppävirran Urheilijat, Le   44.07,4     12.04,4
 27. Juhani Katila            Mäntsälän Urheilijat         44.16,0     12.13,0
Poisjääneitä 2 kpl
  -  Erkki Iivonen            Sporttiveteraanit, SpoVe
  -  Arvo Urpela              Sporttiveteraanit, SpoVe
Sarjaluetteloon

Miehet 60 vuotta 10 km V

  1. Esa Niemi                Kymen Urheiluveteraanit      32.20,9
  2. Matti Johansson          Sporttiveteraanit, SpoVe     34.25,6      2.04,7
  3. Pertti Nyberg            Mäntsälän Urheilijat         34.51,2      2.30,3
  4. Timo Marttila            Varsinais-Suomen Veteraani   35.54,0      3.33,1
  5. Eino Karppinen           Kuopion Seudun Veteraaniur   36.32,3      4.11,4
  6. Pekka Heikkinen          Kuopion Seudun Veteraaniur   36.32,9      4.12,0
  7. Seppo Sikanen            Kuopion Seudun Veteraaniur   36.41,1      4.20,2
  8. Matti Kuusanka           Sporttiveteraanit, SpoVe     36.58,4      4.37,5
  9. Reino Immonen            Leppävirran Urheilijat, Le   37.15,7      4.54,8
 10. Harri Friman             Varsinais-Suomen Veteraani   38.16,0      5.55,1
 11. Oiva Lilli               Häjyt                        38.27,2      6.06,3
 12. Markku Tunturi           Kunto-Pirkat                 38.27,3      6.06,4
 13. Pekka Eronen             Sporttiveteraanit, SpoVe     38.54,3      6.33,4
 14. Esko Kuoksa              Sporttiveteraanit, SpoVe     39.09,4      6.48,5
 15. Tero Salminen            Mäntsälän Urheilijat         39.48,6      7.27,7
 16. Lauri Tahvanainen        Sääksjärven Loiske           40.00,8      7.39,9
 17. Mauri Harjumäki          Taipalsaaren Veikot, TsV     43.12,5     10.51,6
 18. Lauri Visti              Espoon Tapiot                43.44,4     11.23,5
Poisjääneitä 5 kpl
  -  Esko Hyytiäinen          Häjyt
  -  Esko Sippola             Häjyt
  -  Arvo Hämäläinen          Sporttiveteraanit, SpoVe
  -  Raimo Hupponen           Varsinais-Suomen Veteraaniurhe
  -  Toivo Ruuska             Sporttiveteraanit, SpoVe
Sarjaluetteloon

Miehet 65 vuotta 10 km V

  1. Tauno Tuomikoski         Sporttiveteraanit, SpoVe     35.06,1
  2. Kauko Wira               Sporttiveteraanit, SpoVe     36.03,1      0.57,0
  3. Pertti Soininen          Kuopion Seudun Veteraaniur   36.43,5      1.37,4
  4. Osmo Sääski              Kunto-Pirkat                 38.08,8      3.02,7
  5. Pekka Salminen           Sporttiveteraanit, SpoVe     38.35,3      3.29,2
  6. Ransu Pentikäinen        Sääksjärven Loiske           38.38,9      3.32,8
  7. Aulis Haatainen          Kuopion Seudun Veteraaniur   39.08,5      4.02,4
  8. Risto Joonas             Varsinais-Suomen Veteraani   39.45,6      4.39,5
  9. Esko Taam                Leppävirran Urheilijat, Le   40.26,1      5.20,0
 10. Keijo Linnakoski         Varsinais-Suomen Veteraani   40.29,4      5.23,3
 11. Erkki Vuori              Mäntsälän Urheilijat         40.56,5      5.50,4
 12. Tapani Laine             Leppävirran Urheilijat, Le   41.23,2      6.17,1
 13. Eino Hilden              Sääksjärven Loiske           42.19,0      7.12,9
 14. Arvi Haverinen           Kangasniemen Kalske          43.00,8      7.54,7
 15. Jorma Nylund             Sporttiveteraanit, SpoVe     43.10,1      8.04,0
 16. Väinö Mikkola            Sporttiveteraanit, SpoVe     43.32,9      8.26,8
 17. Raimo Vaahisto           Sporttiveteraanit, SpoVe     48.30,7     13.24,6
 18. Unto Suomalainen         Raahen Sporttiveteraanit,    48.53,7     13.47,6
 19. Niilo Savolainen         Lohjan Urheilijat, LohU      54.23,9     19.17,8
Poisjääneitä 5 kpl
  -  Terho Nokelainen         Porin Urheiluveteraanit
  -  Eino Julkunen            Ruokolahden Raju, RuoRa
  -  Antti Rautio             Toholammin Urheilijat
  -  Lauri Kukkurainen        Kymen Urheiluveteraanit
  -  Tauno Määttä             Kymen Urheiluveteraanit
Sarjaluetteloon

Miehet 70 vuotta 10 km V

  1. Heikki Leskinen          Kuopion Seudun Veteraaniur   37.24,4
  2. Aarne Koponen            PHVU                         39.09,0      1.44,6
  3. Eero Seppäläinen         Varsinais-Suomen Veteraani   39.43,9      2.19,5
  4. Väinö Prykäri            Ounasvaaran Hiihtoseura      40.19,3      2.54,9
  5. Veikko Mäkitalo          Sporttiveteraanit, SpoVe     42.39,3      5.14,9
  6. Henrik Anthoni           Sporttiveteraanit, SpoVe     50.14,5     12.50,1
  7. Erkki Turunen            Sporttiveteraanit, SpoVe     53.26,8     16.02,4
 Keskeyttäneitä 1 kpl
  -  Erkki Kymäläinen         Ruokolahden Raju, RuoRa
Poisjääneitä 5 kpl
  -  Erkki Luukkonen          Ruokolahden Raju, RuoRa
  -  Einari Liukka            Ruokolahden Raju, RuoRa
  -  Arvo Leinonen            Päijät-Hämeen VeteraaniUrheili
  -  Pentti Napari            Kuopion Seudun Veteraaniurheil
  -  Altti Hyrsky             VSVU
Sarjaluetteloon

Miehet 75 vuotta 5 km V

  1. Antti Pyhälä             Kunto-Pirkat, Tampere        20.05,2
  2. Paavo Poukka             Sporttiveteraanit, SpoVe     20.10,5      0.05,3
  3. Reino Tiitinen           Ruokolahden Raju, RuoRa      21.28,2      1.23,0
  4. Matti Pohjoismäki        Kunto-Pirkat, Tampere        21.39,7      1.34,5
  5. Osmo Jurvanen            Kymen Urheiluveteraanit      21.44,5      1.39,3
  6. Tauno Turpeinen          Leppävirran Urheilijat, Le   22.10,4      2.05,2
  7. Vilho Näräkkä            Kunto-Pirkat, Tampere        22.33,3      2.28,1
  8. Aulis Lintunen           Sporttiveteraanit, SpoVe     22.57,7      2.52,5
  9. Veijo Tikkanen           Ruokolahden Raju, RuoRa      23.02,2      2.57,0
 10. Veikko Kaistamo          Porin Urheiluveteraanit, P   23.22,1      3.16,9
 11. Viljo Ryynänen           Sporttiveteraanit, SpoVe     23.34,9      3.29,7
 12. Aarre Snellström         Porin Urheiluveteraanit, P   24.30,0      4.24,8
 13. Erkki Lehtinen           Porin Urheiluveteraanit, P   24.30,1      4.24,9
 14. Martti Frimodig          Kymen Urheiluveteraanit      24.44,0      4.38,8
 15. Olavi Liukka             Ruokolahden Raju, RuoRa      24.52,7      4.47,5
 16. Pentti Nokkanen          Kymen Urheiluveteraanit      25.52,8      5.47,6
 17. Pentti Suhonen           Sporttiveteraanit, SpoVe     27.34,6      7.29,4
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Olli Kivioja             Sporttiveteraanit, SpoVe
Sarjaluetteloon

Miehet 80 vuotta 5 km V

  1. Aarne Mikkola            Taipalsaaren Kisa            25.28,1
  2. Uuno Heiskanen           Leppävirran Urheilijat, Le   25.29,5      0.01,4
  3. Valio Länkä              Sporttiveteraanit, SpoVe     25.57,5      0.29,4
  4. Usko Mäkelä              Porin Urheiluveteraanit, P   26.02,9      0.34,8
  5. Väinö Rantio             Sporttiveteraanit, SpoVe     26.05,6      0.37,5
  6. Ensio Nakari             Helsingin Poliisivoimailij   26.33,7      1.05,6
  7. Otto Heiskanen           Leppävirran Urheilijat, Le   26.57,4      1.29,3
  8. Aimo Virkki              Sporttiveteraanit, SpoVe     27.57,7      2.29,6
  9. Pentti Saukkosaari       Sporttiveteraanit, SpoVe     29.35,9      4.07,8
 10. Martti Saarinen          Sporttiveteraanit, SpoVe     32.02,7      6.34,6
 11. Olavi Mäenpää            Sporttiveteraanit, SpoVe     33.01,6      7.33,5
Sarjaluetteloon

Miehet 85 vuotta 5 km V

  1. Huugo Mikkola            Raahen Sporttiveteraanit,    26.38,7
Sarjaluetteloon

Miehet 35 vuotta 20 km V

  1. Rauno Hakala             Varsinais-Suomen Veteraani 1.08.40,7
  2. Esa Pylvänen             Kymen Urheiluveteraanit    1.12.44,8      4.04,1
  3. Kimmo Vainio             Mäntsälän Urheilijat       1.26.42,6     18.01,9
Sarjaluetteloon

Miehet 40 vuotta 20 km V

  1. Teuvo Niskanen           Sporttiveteraanit, SpoVe   1.05.15,3
  2. Petri Ikävalko           Espoon Tapiot              1.11.07,9      5.52,6
  3. Jukka Varrio             Espoon Tapiot              1.12.15,6      7.00,3
  4. Matti Toppari            Espoon Tapiot              1.26.42,1     21.26,8
 Keskeyttäneitä 1 kpl
  -  Silvano Barco            Espoon Tapiot
Poisjääneitä 3 kpl
  -  Kari Hermansson          Sporttiveteraanit, SpoVe
  -  Ilpo Rönkko              Mäntylahden Veto, Män-Ve
  -  Jari Ahonen              Espoon Tapiot
Sarjaluetteloon

Miehet 45 vuotta 20 km V

  1. Arto Purho               Kymen Urheiluveteraanit    1.04.34,8
  2. Rauni Eklund             Turengin Sarastus          1.11.35,6      7.00,8
  3. Jussi Repo               Mäntylahden Veto, Män-Ve   1.12.06,1      7.31,3
  3. Eero Lappalainen         Mäntylahden Veto, Män-Ve   1.12.06,1      7.31,3
  5. Klaus Sjöblom            Sporttiveteraanit, SpoVe   1.13.51,4      9.16,6
  6. Harri Lehtonen           Turengin Sarastus          1.18.24,5     13.49,7
  7. Kari Kentala             Ylivieskan Kuula, YK       1.18.43,9     14.09,1
  8. Markku Linnakoski        Nummen Kipinä              1.21.19,8     16.45,0
  9. Jarmo Toskala            Mäntylahden Veto, Män-Ve   1.23.33,5     18.58,7
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Timo Kalela              Kunto-Pirkat, Tampere
Sarjaluetteloon

Miehet 40 vuotta joukkue 60 km V

  1. Espoon Tapiot M49        Espoon Tapiot              3.50.05,6
Sarjaluetteloon

Miehet 45 vuotta joukkue 60 km V

  1. Män-Ve M45               Mäntylahden Veto, Män-Ve   3.47.45,7
Sarjaluetteloon

Miehet 50 vuotta joukkue 30 km V

  1. V-SVeteraanit M50        V-S:n Veteraanit           1.39.40,8
  2. LepU M50                 Leppävirran Urheilijat, Le 1.44.27,9      4.47,1
  3. Män-Ve M50               Mäntylahden Veto, Män-Ve   1.46.09,8      6.29,0
Sarjaluetteloon

Miehet 55 vuotta joukkue 30 km V

  1. SpoVe M55                Sporttiveteraanit, SpoVe   1.42.25,1
  2. VSVU M55                 Varsinais-Suomen Veteraani 1.46.31,9      4.06,8
  3. Mäntsälän Urheilijat M55 Mäntsälän Urheilijat       1.48.23,6      5.58,5
  4. Kunto-Pirkat M55         Kunto-Pirkat               1.49.44,5      7.19,4
  5. VSVU M60                 Varsinais-Suomen Veteraani 1.50.22,4      7.57,3
  6. Häjyt M55                Häjyt                      1.52.16,5      9.51,4
  7. LepU M55                 Leppävirran Urheilijat, Le 1.56.36,2     14.11,1
  8. Mäntsälän Urheilijat M55 Mäntsälän Urheilijat       2.05.01,1     22.36,0
Sarjaluetteloon

Miehet 60 vuotta joukkue 30 km V

  1. KuSVU M60                Kuopion Seudun Veteraaniur 1.49.46,3
  2. SpoVe M60                Sporttiveteraanit, SpoVe   1.50.18,3      0.32,0
  3. LepU M60                 Leppävirran Urheilijat, Le 1.59.05,0      9.18,7
  4. Sääksjärven Loiske M60   Sääksjärven Loiske         2.00.58,7     11.12,4
Sarjaluetteloon

Miehet 65 vuotta joukkue 30 km V

  1. SpoVe M65 I              Sporttiveteraanit, SpoVe   1.49.44,5
  2. KuSVU M65                Kuopion Seudun Veteraaniur 1.53.16,4      3.31,9
  3. VSVU M65                 Varsinais-Suomen Veteraani 1.59.58,9     10.14,4
  4. SpoVe M65 II             Sporttiveteraanit, SpoVe   2.15.13,7     25.29,2
Sarjaluetteloon

Miehet 70 vuotta joukkue 30 km V

  1. SpoVe M70                Sporttiveteraanit, SpoVe   2.26.20,6
Sarjaluetteloon

Miehet 75 vuotta joukkue 15 km V

  1. Kunto-Pirkat M75         Kunto-Pirkat, Tampere      1.04.18,2
  2. SpoVe M75                Sporttiveteraanit, SpoVe   1.06.43,1      2.24,9
  3. RuoRa M75                Ruokolahden Raju, RuoRa    1.09.23,1      5.04,9
  4. Kymen Urheiluvet M75     Kymen Urheiluveteraanit    1.12.21,3      8.03,1
  5. PUV M75                  Porin Urheiluveteraanit, P 1.12.22,2      8.04,0
  6. LepU M75                 Leppävirran Urheilijat, Le 1.14.37,3     10.19,1
Sarjaluetteloon

Miehet 80 vuotta joukkue 15 km V

  1. SpoVe M80 I              Sporttiveteraanit, SpoVe   1.20.00,8
  2. SpoVe M80 II             Sporttiveteraanit, SpoVe   1.34.40,2     14.39,4
Sarjaluetteloon

Naiset 35 vuotta joukkue 30 km V

  1. LepU N35                 Leppävirran Urheilijat, Le 2.08.58,6
Sarjaluetteloon

Naiset 40 vuotta joukkue 30 km V

  1. SpoVe N40                Sporttiveteraanit, SpoVe   2.22.40,9
Sarjaluetteloon

Naiset 45 vuotta joukkue 30 km V

  1. LepU N45                 Leppävirran Urheilijat, Le 1.58.54,7
Sarjaluetteloon

Naiset 55 vuotta joukkue 30 km V

  1. SpoVe N55                Sporttiveteraanit, SpoVe   2.35.20,0
Sarjaluetteloon

Naiset 60 vuotta joukkue 30 km V

  1. SpoVe N60                Sporttiveteraanit, SpoVe   2.19.15,2
  2. Hyvinkää N60             Hyvinkäänseudun Veteraani  2.27.41,1      8.25,9
Sarjaluetteloon