MARJON HIIHDOT 20.1.2002

Tulokset

© Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo:
M10; N10; M12; N14; N12; M16; M14; N16; M18; MYL; M20; M35; M40; NYL; N20; N18; N35; M45; M50; M55; M60;

Lastenhiihtojen tulokset (Pojat 6 v, Tytöt 6 v, Pojat 8 v ja Tytöt 8 v)


Miehet 10 vuotta 2 km

  1. Fredrik Björkqvist       Österby Sportklubb            6.33,1
  2. Johan Wejberg            Rajamäen Kehitys              6.52,0      0.18,9
  3. Antti Honkimaa           Espoon Hiihtoseura            6.55,3      0.22,2
  4. Joel Lahtivuori          Österby Sportklubb            7.14,5      0.41,4
  5. Richard Ullberg          IF Sibbo-Vargarna             7.16,7      0.43,6
  6. Tuomas Kotro             Kymin Koskenpojat             7.17,5      0.44,4
  7. Pyry Rantalainen         Pukkilan Vesa                 7.30,4      0.57,3
  8. Niklas Kirkkomäki        Espoon Hiihtoseura            7.32,5      0.59,4
  8. Johan Engblom            Rajamäen Kehitys              7.32,5      0.59,4
 10. Juho Timo                IK Trissan                    7.32,8      0.59,7
 11. Mikko Ojala              Espoon Hiihtoseura            7.34,9      1.01,8
 12. Johan Salmelin           Espoon Hiihtoseura            7.45,1      1.12,0
 13. Jarkko Salmela           Vantaan Hiihtoseura           7.45,7      1.12,6
 14. Robert Lindqvist         Österby Sportklubb            7.46,4      1.13,3
 15. Matias Hynönen           Espoon Hiihtoseura            8.08,7      1.35,6
 16. Ville Takala             Espoon Hiihtoseura            8.58,8      2.25,7
 17. Jon Ewalds               Borgå Akilles                 8.59,4      2.26,3
 18. Niklas Ahti              Espoon Hiihtoseura           10.27,8      3.54,7
 19. Lauri Pöllänen           Espoon Hiihtoseura           12.43,4      6.10,3
Sarjaluetteloon

Naiset 10 vuotta 2 km

  1. Noora Nyrhilä            Vantaan Hiihtoseura           6.38,6
  2. Miia Viita               Keravan Urheilijat            6.53,2      0.14,6
  3. Hanne Kantanen           Vantaan Hiihtoseura           7.00,8      0.22,2
  4. Janina Forsman           Österby Sportklubb            7.39,7      1.01,1
  5. Ronda Sjöblom            Lovisa Tor-Loviisan Tor       7.40,6      1.02,0
  6. Johanna Huhta            Kirkkonummen Hiihtoseura      7.44,5      1.05,9
  7. Riikka Ingerö            Tuusulan Voima-Veikot         7.56,2      1.17,6
  8. Teea Mäkinen             Lahden Hiihtoseura            8.01,2      1.22,6
  9. Laura Holopainen         Espoon Hiihtoseura            8.01,4      1.22,8
 10. Vilma Kotro              Kymin Koskenpojat             8.04,2      1.25,6
 11. Jennifer Selenius        Espoon Hiihtoseura           15.35,6      8.57,0
Sarjaluetteloon

Miehet 12 vuotta 3 km

  1. Juho Hietanen            Pakilan Veto                  7.38,1
  2. Niko Olin                Vantaan Hiihtoseura           7.48,1      0.10,0
  3. Eero Lampinen            Pakilan Veto                  7.48,3      0.10,2
  4. Samu Sjöblom             Lovisa Tor-Loviisan Tor       7.49,6      0.11,5
  5. Miika Ruokonen           Vehkalahden Veikot            7.59,9      0.21,8
  6. Olli Hiidensalo          Pusulan Urheilijat -58        8.06,9      0.28,8
  7. Oskari Levänen           Pusulan Urheilijat -58        8.12,3      0.34,2
  8. Sami Lahtinen            IF Stjärnan                   8.12,5      0.34,4
  9. Jens Sundqvist           Österby Sportklubb            8.13,1      0.35,0
 10. Johan Bäckman            Österby Sportklubb            8.15,8      0.37,7
 11. Heikki Kärkkäinen        Pakilan Veto                  8.17,3      0.39,2
 12. Niko Rantalainen         Pukkilan Vesa                 8.22,3      0.44,2
 13. Tuomas Mäkinen           Lahden Hiihtoseura            8.25,1      0.47,0
 14. Jan Ewalds               Borgå Akilles                 8.35,2      0.57,1
 15. Jaakko Timo              IK Trissan                    8.48,4      1.10,3
 16. Tuomas Salmi             Pakilan Veto                  8.55,8      1.17,7
 17. Wilhelm Stenbacka        Espoon Hiihtoseura            9.02,4      1.24,3
 18. Esa Vilhunen             Vantaan Hiihtoseura           9.10,4      1.32,3
 19. Ismo Anttonen            Kirkkonummen Hiihtoseura      9.17,2      1.39,1
 20. Markus Koivuranta        Espoon Hiihtoseura            9.41,3      2.03,2
 21. Tero Hännikäinen         Espoon Hiihtoseura            9.47,3      2.09,2
 22. Mats Jaarola             Kirkkonummen Hiihtoseura     10.05,2      2.27,1
Poisjääneitä 4 kpl
  -  Jouni Aaltonen           Espoon Hiihtoseura                        664588
  -  Jouni Heinonen           Lahden Hiihtoseura                        606351
  -  Ilari Kahila             Espoon Hiihtoseura                        605310
  -  Miikka Kyllönen          Vantaan Hiihtoseura
Sarjaluetteloon

Naiset 14 vuotta 3 km

  1. Anna Hiidensalo          Pusulan Urheilijat -58        7.21,1
  2. Jonna Somervuori         Espoon Hiihtoseura            7.34,4      0.13,3
  3. Anni Honkimaa            Espoon Hiihtoseura            7.37,5      0.16,4
  4. Minna Rönnberg           Keimolan Kaiku                7.46,4      0.25,3
  5. Emilia Kostiainen        Vantaan Hiihtoseura           7.49,3      0.28,2
  6. Jaana Santamäki          Porin Seudun Hiihtäjät        7.55,9      0.34,8
  7. Nina Pietiläinen         Keravan Urheilijat            7.56,0      0.34,9
  8. Linda Sjoblom            Lovisa Tor-Loviisan Tor       7.59,5      0.38,4
  9. Sari Salmela             Vantaan Hiihtoseura           8.00,4      0.39,3
 10. Heidi Jormanainen        Österby Sportklubb            8.02,8      0.41,7
 11. Maria Heikkilä           Espoon Hiihtoseura            8.10,0      0.48,9
 12. Inka Lehikoinen          Pakilan Veto                  8.36,9      1.15,8
 13. Minna Toivonen           Pakilan Veto                  8.50,0      1.28,9
 14. Laura Hännikäinen        Espoon Hiihtoseura            9.24,7      2.03,6
 15. Irina Nefedova           Espoon Hiihtoseura           10.06,2      2.45,1
 16. Elisa Vainonen           Vantaan Hiihtoseura          10.37,0      3.15,9
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Laura Huhta              Kirkkonummen Hiihtoseura                  83577
Sarjaluetteloon

Naiset 12 vuotta 3 km

  1. Maaret Rantalainen       Pukkilan Vesa                 7.55,4
  2. Salla Hantula            Vantaan Hiihtoseura           8.08,2      0.12,8
  3. Annika Pynnä             Espoon Hiihtoseura            8.14,4      0.19,0
  4. Jasmin Köykkä            Vantaan Hiihtoseura           8.20,6      0.25,2
  5. Laura Juntunen           Nousiaisten Alku              8.27,0      0.31,6
  6. Tiia Miettinen           Nousiaisten Alku              8.27,2      0.31,8
  7. Katja Kantanen           Vantaan Hiihtoseura           8.31,9      0.36,5
  8. Elin Lahtivuori          Österby Sportklubb            8.35,1      0.39,7
  9. Meri Nevala              Vihdin Viesti                 8.39,9      0.44,5
 10. Saila Salmela            Vantaan Hiihtoseura           8.47,7      0.52,3
 11. Taru Sainio              Espoon Hiihtoseura            8.58,9      1.03,5
 12. Venla Tahvanainen        Espoon Hiihtoseura            9.10,5      1.15,1
 13. Erja Salmela             Vantaan Hiihtoseura           9.47,7      1.52,3
 14. Sofia Berghäll           Österby Sportklubb            9.50,2      1.54,8
 15. Tiina Kaurila            Kirkkonummen Hiihtoseura      9.57,2      2.01,8
 16. Sofie Backman            Österby Sportklubb           10.07,1      2.11,7
 17. Linda Hannus             Borgå Akilles                10.32,5      2.37,1
 18. Tiina  Huhta             Kirkkonummen Hiihtoseura     10.37,9      2.42,5
Sarjaluetteloon

Miehet 16 vuotta 8 km

  1. Iiro Vilhunen            Vantaan Hiihtoseura          20.03,4
  2. Erik Lindroos            Pargas IF                    20.57,2      0.53,8
  3. Elias Hämäläinen         Pakilan Veto                 21.26,7      1.23,3
  4. Juho Heikkinen           Keravan Urheilijat           21.36,8      1.33,4
  5. Ossi Vuola               Tuusulan Voima-Veikot        21.41,7      1.38,3
  6. Andreas Viksten          Borgå Akilles                21.42,2      1.38,8
  7. Patrik Hannus            Borgå Akilles                22.19,6      2.16,2
  8. Simo Lampinen            Pakilan Veto                 22.48,3      2.44,9
  9. Verneri Aaltonen         Keravan Urheilijat           23.06,6      3.03,2
 10. Eljas Supponen           Pakilan Veto                 23.11,3      3.07,9
 11. Teemu Salmi              Pakilan Veto                 23.39,3      3.35,9
 12. Jouni Lahtinen           IF Stjärnan                  26.13,0      6.09,6
 13. Jonas Westerlund         Österby Sportklubb           27.18,9      7.15,5
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Aki Kauppinen            Espoon Hiihtoseura                        67092
Sarjaluetteloon

Miehet 14 vuotta 5 km

  1. Matti Nevala             Vihdin Viesti                13.39,7
  2. Joonas Rauhansalo        Vihdin Viesti                14.50,5      1.10,8
  3. Sebastian Österholm      Österby Sportklubb           15.12,9      1.33,2
  4. Miro Köykkä              Vantaan Hiihtoseura          15.36,5      1.56,8
  5. Jarkko Tolsa             Karhulan Urheilijat          16.07,4      2.27,7
  6. Mikael Råstedt           Österby Sportklubb           16.27,0      2.47,3
  7. Niko Salkola             Espoon Hiihtoseura           16.45,6      3.05,9
  8. Matias Pietola           Pakilan Veto                 16.47,6      3.07,9
  9. Sebastian Niemivirta     Österby Sportklubb           16.49,3      3.09,6
 10. Jere Brofeldt            Pakilan Veto                 16.54,0      3.14,3
 11. Joonas Ingerö            Tuusulan Voima-Veikot        16.57,3      3.17,6
 12. Risto Herold             Keimolan Kaiku               17.09,9      3.30,2
 13. Arvid Lönnberg           Österby Sportklubb           17.32,8      3.53,1
 14. Johan Backman            Österby Sportklubb           17.59,9      4.20,2
 15. Evgenii Nefedov          Espoon Hiihtoseura           18.26,3      4.46,6
 16. Tony Ingman              IF Sibbo-Vargarna            18.28,2      4.48,5
 17. Tuomas Rantala           Espoon Hiihtoseura           19.19,8      5.40,1
 18. Kalle Nisula             Pakilan Veto                 19.54,3      6.14,6
 19. Miika Suomalainen        Espoon Hiihtoseura           20.06,7      6.27,0
 20. Arttu Pihlajamäki        Espoon Hiihtoseura           20.25,3      6.45,6
 21. Perttu Pihlajamäki       Espoon Hiihtoseura           20.33,6      6.53,9
 22. Sami Nevalinna           Espoon Hiihtoseura           20.46,6      7.06,9
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Ilpo Vilhunen            Vantaan Hiihtoseura                       96485
Sarjaluetteloon

Naiset 16 vuotta 5 km

  1. Salla Virtanen           Rengon Syke                  16.04,5
  2. Elina Santamäki          Porin Seudun Hiihtäjät       16.20,8      0.16,3
  3. Laura Kolehmainen        Kirkkonummen Hiihtoseura     16.32,6      0.28,1
  4. Taru Mäkinen             Lahden Hiihtoseura           16.44,0      0.39,5
  5. Maria Grönqvist          Österby Sportklubb           16.54,0      0.49,5
  6. Noora Kanerva            Vantaan Hiihtoseura          16.56,5      0.52,0
  7. Susanna Härö             Vantaan Hiihtoseura          17.45,7      1.41,2
  8. Eerika Hoikkala          Espoon Hiihtoseura           18.15,2      2.10,7
  9. Tiina Hermansson         Pakilan Veto                 18.18,4      2.13,9
 10. Tanja Isomäki            Vantaan Hiihtoseura          19.05,3      3.00,8
 11. Mirva Vaskela            Vihdin Viesti                19.59,6      3.55,1
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Kristiina Pynnä          Espoon Hiihtoseura                        605295
Sarjaluetteloon

Miehet 18 vuotta 10 km

  1. Tommi Mäkinen            Lahden Hiihtoseura           27.09,5
  2. Tero Mäkinen             Lahden Hiihtoseura           27.19,4      0.09,9
  3. Niklas Colliander        Vantaan Hiihtoseura          28.43,2      1.33,7
  4. Olli Parviainen          Espoon Hiihtoseura           29.15,0      2.05,5
  5. Tapani Rantala           Espoon Hiihtoseura           31.05,8      3.56,3
  6. Rasmus Tynjä             Pakilan Veto                 32.07,8      4.58,3
  7. Jaakko Nisula            Pakilan Veto                 32.44,4      5.34,9
Sarjaluetteloon

Miehet 15 km

  1. Joachim Gustavsson       Borgå Akilles                38.44,0
  2. Kimmo Malmstedt          Enonkosken Urh.              40.46,4      2.02,4
  3. Tero Uusitalo            Vantaan Hiihtoseura          41.06,2      2.22,2
  4. Mikael Lax               IF Femman                    42.28,9      3.44,9
Poisjääneitä 2 kpl
  -  Morthen Mathisen         Pakilan Veto                              656049
  -  Ville Viisanen           Savonlinnan Työväen Urh.                  71876
Sarjaluetteloon

Miehet 20 vuotta 15 km

  1. Johan Gustavsson         Borgå Akilles                38.44,9
  2. Toni Meyer               Borgå Akilles                43.32,0      4.47,1
  3. Mikko Nurminen           Hyvinkään Hiihtäjät          43.36,4      4.51,5
  4. Pasi Marttinen           Lohjan Louhi                 44.15,9      5.31,0
  5. Simo Siitonen            Espoon Hiihtoseura           44.39,8      5.54,9
Sarjaluetteloon

Miehet 35 vuotta 15 km

  1. Petri Kotro              Kymin Koskenpojat            42.18,9
  2. Juha Blom                Vantaan Hiihtoseura          42.39,1      0.20,2
  3. Hannu Heinilä            Espoon Hiihtoseura           43.20,8      1.01,9
  4. Rauno Jokinen            Pakilan Veto                 46.05,8      3.46,9
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Paul Sjöholm             Vantaan Hiihtoseura                       14630
 Keskeyttäneitä 1 kpl
  -  Pentti Leinonen          Vantaan Hiihtoseura                       85871
Sarjaluetteloon

Miehet 40 vuotta 10 km

  1. Heikki Vuoksiala         Vehkalahden Veikot           27.30,5
  2. Teuvo Niskanen           Espoon Hiihtoseura           27.38,6      0.08,1
  3. Panu Pietikäinen         Vantaan Hiihtoseura          28.57,4      1.26,9
  4. Timo Hietanen            Pakilan Veto                 29.16,0      1.45,5
  5. Ari Kalliola             Vihdin Viesti                30.28,6      2.58,1
Sarjaluetteloon

Naiset 5 km

  1. Päivi Ropponen           Vantaan Hiihtoseura          15.34,3
  2. Pia Häkkinen             Espoon Tapiot                15.39,5      0.05,2
  3. Airi Rantakivi           Vihdin Viesti                15.52,7      0.18,4
  4. Kati Häkkinen            Espoon Tapiot                15.52,9      0.18,6
  5. Eva-Lotta Gustavsson     Borgå Akilles                15.58,5      0.24,2
  6. Marjut Jyräsalo          Vihdin Viesti                16.31,0      0.56,7
  7. Sanna Tolsa              Karhulan Urheilijat          16.45,8      1.11,5
 Keskeyttäneitä 1 kpl
  -  Susan Engblom            Lahden Hiihtoseura                        5597
Sarjaluetteloon

Naiset 20 vuotta 5 km

  1. Sanna Värttiö            Keravan Urheilijat           14.55,5
  2. Hanna Kolari             Leppävirran Viri             15.43,1      0.47,6
  3. Saija Martikainen        Hollolan Urheilijat-46       15.55,6      1.00,1
  4. Maija Vainikka           Lappeen Riento               16.10,0      1.14,5
  5. Jenny Söderström         Vantaan Hiihtoseura          16.13,5      1.18,0
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Hanna Jäppinen           Pakilan Veto                              47904
Sarjaluetteloon

Naiset 18 vuotta 5 km

  1. Emilia Hoikkala          Espoon Hiihtoseura           15.18,8
  2. Katri Mattila            Espoon Hiihtoseura           15.47,7      0.28,9
  3. Katri Metsänen           Kerkkoon Urheilijat          16.09,6      0.50,8
  4. Salla Laitinen           Pakilan Veto                 16.31,6      1.12,8
  5. Marja Rintala            Hyvinkään Hiihtäjät          16.45,7      1.26,9
  6. Assi Sainio              Espoon Hiihtoseura           17.01,0      1.42,2
Sarjaluetteloon

Naiset 35 vuotta 5 km

  1. Virpi Suuronen-Pippola   Espoon Tapiot                15.50,8
  2. Seija Nurmi              Kerkkoon Urheilijat          16.03,3      0.12,5
  3. Arja Ahti                Helsingin Poliisi-Voimai     16.17,9      0.27,1
  4. Terttu Augustson         Österby Sportklubb           17.38,5      1.47,7
  5. Tuula Heinu-Kyllönen     Vantaan Hiihtoseura          18.53,5      3.02,7
Poisjääneitä 2 kpl
  -  Taina Maavirta           Espoon Tapiot                             83525
  -  Tuula Rinkinen           Pakilan Veto                              83411
Sarjaluetteloon

Miehet 45 vuotta 10 km

  1. Heikki Ruokonen          Vehkalahden Veikot           28.00,5
  2. Purho Arto               Myllykosken Kilpa-Veikot     28.03,0      0.02,5
  3. Pekka Hakala             Kyröskosken Ponsi            28.50,9      0.50,4
  4. Jaakko Kinnunen          Vihdin Viesti                29.38,0      1.37,5
  5. Jari Nieminen            Keravan Urheilijat           30.19,1      2.18,6
  6. Klaus Sjöblom            Lovisa Tor-Loviisan Tor      31.56,3      3.55,8
  7. Konstantin Kivinen       Pakilan Veto                 33.45,9      5.45,4
Sarjaluetteloon

Miehet 50 vuotta 5 km

  1. Tapio Kantanen           Vantaan Hiihtoseura          14.15,3
  2. Kari Heinänen            Vihdin Viesti                14.30,0      0.14,7
  3. Simo Salmi               Pakilan Veto                 14.41,4      0.26,1
  4. Tuomo Kontinaho          Vihdin Viesti                14.42,9      0.27,6
  5. Erkki Iivonen            Keimolan Kaiku               15.44,7      1.29,4
  6. Antti Nisula             Pakilan Veto                 15.47,6      1.32,3
Sarjaluetteloon

Miehet 55 vuotta 5 km

  1. Asko Saarela             Someron Esa                  13.46,7
  2. Veikko Piirainen         Keimolan Kaiku               14.12,1      0.25,4
  3. Paavo Räisänen           Muuramen Urheilijat          14.15,7      0.29,0
  4. Gunnar Björkman          Isnäs Start                  14.30,4      0.43,7
  5. Bjarne Wassholm          Ik Trissan                   15.01,6      1.14,9
  6. Aulis Härkänen           Jokelan Kisa                 15.05,1      1.18,4
  7. Olavi Häyrinen           Suonenjoen Vasama            15.08,0      1.21,3
  8. Juhani Piirala           Pakilan Veto                 15.08,3      1.21,6
  9. Kari Nyyssönen           Kymin Koskenpojat            15.55,4      2.08,7
 10. Jouko Räisänen           Helsingin Työväen Hiiht      16.04,7      2.18,0
Sarjaluetteloon

Miehet 60 vuotta 5 km

  1. Reijo Eteläpää           Kuusankosken Kisa            14.24,3
  2. Matti Johansson          Vihdin Viesti                14.34,9      0.10,6
  3. Esko Kosonen             Vantaan Hiihtoseura          14.48,1      0.23,8
  4. Matti Kuusanka           Helsingin Työväen Hiiht      15.19,8      0.55,5
  5. Pentti Immonen           Leppävirran Viri             15.22,4      0.58,1
  6. Pekka Eronen             Espoon Tapiot                15.42,5      1.18,2
  7. Kalevi Hjelm             Karhulan Veikot              15.57,0      1.32,7
  8. Matti Heiskanen          Mäntsälän V.                 17.52,2      3.27,9
Sarjaluetteloon