Espoon Hiihtoseuran mestaruushiihdot Leppävaarassa

Tyyli V

Tulokset

Pojat 6 vuotta 0.6 km V

1.  Aleksi Rytkönen             4.49
2.  Heikki Tikkanen             6.14    +1.25
3.  Miika Heikkilä              6.18    +1.29
4.  Santeri Vaattovaara         6.32    +1.43
5.  Herman Hurme                6.40    +1.51
6.  Mikko Hännikäinen           6.52    +2.03
7.  Markus Rantala              8.15    +3.26 

Tytöt 6 vuotta 0.6 km V

1.  Sara Tuomisto               6.34
2.  Nina Rantanen               6.35    +0.01
3.  Jasmin Koivunen             8.57    +2.23

Pojat 8 vuotta 1.0 km V

1.  Jaakko Holopainen           5.39
2.  Elmo Koivunen               5.49    +0.10
3.  Mikko Pöllänen              6.21    +0.42
4.  Ville Karjalainen           6.33    +0.54
5.  Waldemar Ukkonen            7.00    +1.21
6.  Jan-Paul Roozeman           7.39    +2.00
7.  Sauli Miettinen             8.05    +2.26
8.  Jon Ketola                  9.10    +3.31
9.  Joonas Vimpari             11.56    +5.17

Tytöt 8 vuotta 1.0 km V

1.  Silva Kirkkomäki            5.35    
2.  Ida Rantanen                6.54    +1.19
3.  Elina Tikkanen              8.09    +2.34
4.  Hanna Nieminen              8.24    +2.49
5.  Sofie Ahti                  8.28    +2.53
6.  Anni Jaakkonen              8.49    +3.14
7.  Iiris Takala                8.59    +3.24
8.  Eerika Rantala              9.11    +3.36
9.  Ina Rantanen                9.56    +4.21
10. Johanna Selenius           15.09    +9.34

Pojat 10 vuotta 2.0 km V

1.  Antti Honkimaa              8.01
2.  Johan Salmelin              8.35    +0.34
3.  Niklas Kirkkomäki           8.50    +0.49
4.  Mikko Ojala                 9.08    +1.07
5.  Matias Pousi                9.38    +1.37
6.  Ville Takala                9.59    +1.58
7.  Richard Lindqvist          10.04    +2.03
8.  Antti Kovanen              10.08    +2.07
9.  Niklas Ahti                10.13    +2.12
10. Samuli Hurme               10.45    +2.44
11. Iiro Luoma                 11.44    +3.43
12. Robin Lindqvist            12.14    +4.13
13. Mikko Heikura              14.30    +6.29
14. Jere Jaakkonen             14.49    +6.48
15. Aleksi Kouti               15.51    +7.50
16. Dominic Hannukainen        20.59   +12.58

Tytöt 10 vuotta 2.0 km V

1.  Laura Holopainen            9.36
2.  Ramanda Andersson          10.34    +0.58
3.  Laura Markkanen            11.20    +1.44
4.  Mira Mäenpää               13.41    +4.05
5.  Aino Ukkonen               15.04    +5.28
6.  Janni Tuomisto             15.24    +5.48

Pojat 12 vuotta 2.7 km V

1.  Wilhelm Stenbacka          10.50
2.  Ilari Kahila               10.58    +0.08
3.  Juho Heikkinen             11.11    +0.21
4.  Tero Hännikäinen           11.29    +0.39
4.  Markus Koivuranta          11.29    +0.39
6.  Ville Soimes               11.31    +0.41
7.  Mikael Andersson           15.44    +4.56

Tytöt 12 vuotta 2.7 km V

1.  Annika Pynnä                9.30
2.  Taru Sainio                10.00    +0.30
3.  Venla Tahvanainen          10.20    +0.50
4.  Johanna Joensuu            11.59    +2.29
5.  Viivi Soimes               14.01    +4.31

Pojat 14 vuotta 2.7 km V

1.  Evgenii Nefedov             9.57
2.  Arttu Pihlajamäki          10.44    +0.47
3.  Daniel af Hällström        11.00    +1.03
4.  Perttu Pihlajamäki         11.44    +1.47

Tytöt 14 vuotta 2.7 km V

1.  Anni Honkimaa               9.00
2.  Maria Heikkilä             10.09    +1.09
3.  Laura Hännikäinen          12.06    +3.06
4.  Irina Nefedova             12.19    +3.19
5.  Mariella Koski             13.01    +4.01

Naiset 16 vuotta 5 km V

1.  Jonna Somervuori	       19.55

Miehet 16 vuotta 5 km V

1.  Aki Kauppinen	       19.28

Naiset 18 vuotta 5 km V

1.  Emilia Hoikkala	       20.24

Miehet 20 vuotta 5 km V

1.  Sami Tervonen	       16.37
2.  Simo Siitonen	       17.58    +1.21

Naiset YL 5 km V

1.  Hanna Erola	               24.00 

Miehet YL 5 km V

1.  Tapio Vihinen	       14.05
2.  Jaakko Helve	       15.18    +1.13
3.  Teemu Pasanen	       15.54    +1.49
4.  Toni Haapala	       16.10    +2.05

Naiset 35 vuotta 5 km V

1.  Sirkka Ehrnrooth	       19.30

Miehet 35 vuotta 5 km V

1.  Pekka Hännikäinen	       18.52

Miehet 50 vuotta 5 km V

1.  Jukka Somervuori	       20.13
2.  Ossi Koski	               21.22    +1.09
3.  Igor Nefedov	       21.40    +1.27

Miehet 60 vuotta 5 km V

1.  Pekka Salminen	       18.55
2.  Sauli Jaarinen	       20.33    +1.38