Hopeasompa-aluekilpailut 10-11.2.01

Tulokset

© Espoon Hiihtoseura
Sarjaluettelo:
M10; N10; N14; M13; M12; N13; N12; M15; M14; N15; M16; N16;

Miehet 10 vuotta 2 km

  1. Jarkko Salmela           Vantaan Hiihtoseura           7.30,2
  2. Samuli Oinonen           Vantaan Hiihtoseura           7.37,3      0.07,1
  3. Ismo Anttonen            Kirkkonummen Hiihtoseura      7.51,5      0.21,3
  4. Markus Koivuranta        Espoon Hiihtoseura            8.04,1      0.33,9
  5. Esa Vilhunen             Vantaan Hiihtoseura           8.27,2      0.57,0
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Antti Honkimaa           Espoon Hiihtoseura                          6052
Sarjaluetteloon

Naiset 10 vuotta 2 km

  1. Katja Kantanen           Vantaan Hiihtoseura           6.21,6
  2. Jasmin Köykkä            Vantaan Hiihtoseura           6.41,9      0.20,3
  3. Noora Nyrhilä            Vantaan Hiihtoseura           6.43,2      0.21,6
  4. Erja Salmela             Vantaan Hiihtoseura           7.24,5      1.02,9
  5. Hanne Kantanen           Vantaan Hiihtoseura           8.11,7      1.50,1
  6. Johanna Huhta            Kirkkonummen Hiihtoseura      9.15,8      2.54,2
  7. Paula Laukkanen          Kirkkonummen Hiihtoseura     11.12,5      4.50,9
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Julia Olin               Vantaan Hiihtoseura                         6043
Sarjaluetteloon

Naiset 14 vuotta 3 km

  1. Emmi Lahtinen            Vantaan Hiihtoseura           7.46,0
  2. Laura Kolehmainen        Kirkkonummen Hiihtoseura      7.58,0      0.12,0
  3. Leena Mäkinen            Vantaan Hiihtoseura           8.19,9      0.33,9
  4. Eerika Hoikkala          Kirkkonummen Hiihtoseura      8.21,3      0.35,3
  5. Susanna Härö             Vantaan Hiihtoseura           8.27,5      0.41,5
  6. Heidi Hyvönen            Pakilan Veto                  8.27,6      0.41,6
  7. Kristiina Pynnä          Espoon Hiihtoseura            9.05,6      1.19,6
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Tanja Isomäki            Vantaan Hiihtoseura                         4281
Sarjaluetteloon

Miehet 13 vuotta 3 km

  1. Ilpo Vilhunen            Vantaan Hiihtoseura           7.49,7
  2. Miro Köykkä              Vantaan Hiihtoseura           8.00,2      0.10,5
  3. Ville Suominen           Vantaan Hiihtoseura           8.48,8      0.59,1
  4. Rainer Kujala            Kirkkonummen Hiihtoseura      8.53,2      1.03,5
  5. Tuomas Rantala           Espoon Hiihtoseura            9.02,5      1.12,8
Poisjääneitä 4 kpl
  -  Ville Ruokolainen        Pakilan Veto                                6347
  -  Ville Kaarakainen        Klaukkalan Kiri                             9865
  -  Niklas Ruusuvaara        Espoon Hiihtoseura                          6363
  -  Rasmus Ruusuvaara        Espoon Hiihtoseura                          6363
Sarjaluetteloon

Miehet 12 vuotta 3 km

  1. Niko Salkola             Espoon Hiihtoseura            7.49,4
  2. Juho Hietanen            Pakilan Veto                  7.58,6      0.09,2
  3. Henri Lommi              Vantaan Hiihtoseura           8.35,9      0.46,5
  4. Niko Olin                Vantaan Hiihtoseura           8.46,1      0.56,7
  5. Kalle Nisula             Pakilan Veto                  9.11,2      1.21,8
  6. Nico Paussu              Vantaan Hiihtoseura           9.17,5      1.28,1
  7. Teemu Anttila            Vantaan Hiihtoseura           9.34,9      1.45,5
  8. Tuomas Salmi             Pakilan Veto                 10.00,8      2.11,4
Sarjaluetteloon

Naiset 13 vuotta 3 km

  1. Minna Rönnberg           Keimolan Kaiku                7.43,7
  2. Sari Salmela             Vantaan Hiihtoseura           7.59,6      0.15,9
  3. Anni Honkimaa            Espoon Hiihtoseura            8.12,6      0.28,9
  4. Minna Toivonen           Pakilan Veto                  8.43,1      0.59,4
  5. Maria Heikkilä           Espoon Hiihtoseura            8.54,4      1.10,7
  6. Laura Huhta              Kirkkonummen Hiihtoseura      9.04,6      1.20,9
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Jonna Somervuori         Espoon Hiihtoseura                          9273
Sarjaluetteloon

Naiset 12 vuotta 3 km

  1. Salla Hantula            Vantaan Hiihtoseura           8.43,4
  2. Annika Pynnä             Espoon Hiihtoseura            9.04,1      0.20,7
  3. Venla Tahvanainen        Espoon Hiihtoseura            9.50,7      1.07,3
  4. Julia Ketola             Espoon Hiihtoseura           10.17,2      1.33,8
  5. Tiina Huhta              Kirkkonummen Hiihtoseura     11.08,3      2.24,9
Poisjääneitä 3 kpl
  -  Rosa Lommi               Vantaan Hiihtoseura                         9648
  -  Emilia Kostiainen        Vantaan Hiihtoseura                         6380
  -  Patricia Fält            Kirkkonummen Hiihtoseura                    8357
Sarjaluetteloon

Miehet 15 vuotta 5 km

  1. Kapo Saukkonen           Pakilan Veto                 12.59,9
  2. Iiro Vilhunen            Vantaan Hiihtoseura          13.44,0      0.44,1
  3. Mikko Ikonen             Pakilan Veto                 14.03,1      1.03,2
  4. Elias Hämäläinen         Pakilan Veto                 14.27,3      1.27,4
  5. Ilkka Mäkinen            Vantaan Hiihtoseura          14.40,9      1.41,0
  6. Simo Lampinen            Pakilan Veto                 15.07,6      2.07,7
  7. Keijo Mikluha            Vantaan Hiihtoseura          15.24,7      2.24,8
  8. Teemu Salmi              Pakilan Veto                 16.01,2      3.01,3
  9. Heikki Kainulainen       Vantaan Hiihtoseura          17.45,0      4.45,1
Sarjaluetteloon

Miehet 14 vuotta 5 km

  1. Aki Kauppinen            Espoon Hiihtoseura           14.57,2
  2. Erik Eklund              Vantaan Hiihtoseura          15.21,3      0.24,1
  3. Markus Lommi             Vantaan Hiihtoseura          16.18,5      1.21,3
Sarjaluetteloon

Naiset 15 vuotta 5 km

  1. Katri Laukkanen          Kirkkonummen Hiihtoseura     14.58,9
  2. Suvi Kujala              Kirkkonummen Hiihtoseura     15.21,2      0.22,3
  3. Paula Iso-Markku         Kirkkonummen Hiihtoseura     15.22,3      0.23,4
  4. Pauliina Luukkonen       Vantaan Hiihtoseura          15.38,3      0.39,4
  5. Tiina Hermansson         Pakilan Veto                 17.33,4      2.34,5
  6. Carina Nyberg            Vantaan Hiihtoseura          17.52,0      2.53,1
  7. Katariina Ketola         Espoon Hiihtoseura           17.55,7      2.56,8
  8. Anne Kiijärvi            Kirkkonummen Hiihtoseura     20.08,5      5.09,6
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Jenny Lönnberg           Vantaan Hiihtoseura                         4793
 Keskeyttäneitä 1 kpl
  -  Marleena Koski           Espoon Hiihtoseura                          4294
Sarjaluetteloon

Miehet 16 vuotta 8 km

  1. Niklas Colliander        Vantaan Hiihtoseura          20.18,1
  2. Tapani Rantala           Espoon Hiihtoseura           22.32,6      2.14,5
  3. Kimmo Toivanen           Pakilan Veto                 22.37,4      2.19,3
  4. Jaakko Nisula            Pakilan Veto                 23.59,5      3.41,4
  5. Pavel Väisänen           Pakilan Veto                 24.34,3      4.16,2
 Keskeyttäneitä 1 kpl
  -  Rasmus Tynjä             Pakilan Veto                                6037
Sarjaluetteloon

Naiset 16 vuotta 5 km

  1. Katri Mattila            Espoon Hiihtoseura           15.06,9
  2. Maria Polichronidis      Pakilan Veto                 15.47,5      0.40,6
  3. Minna Knuutinen          Rekolan Raikas               15.56,3      0.49,4
  4. Salla Laitinen           Pakilan Veto                 16.51,6      1.44,7
  5. Laura Sandholm           Kirkkonummen Hiihtoseura     18.08,2      3.01,3
Poisjääneitä 1 kpl
  -  Tiina Kurki              Vantaan Hiihtoseura                         2896
Sarjaluetteloon